Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Jogász szak mellett valamelyik...

Jogász szak mellett valamelyik gazdasági szak levelezőn?

Figyelt kérdés

Sziasztok 11. osztályos tanuló vagyok és már régóta tudom, hogy jogra szeretnék menni de az utóbbi időben elgondolkoztam azon is, hogy akár a jogász szak alatt vagy utána egy gazdasági szakot is elvégezzek.Az erőssegem a történelem meg az idegen nyelvek.

A nemzetközi gazdálkodást néztem ki magamnak vagy a gazdálkodás és menedzsmentet.

1.Szerintetek jogi kar mellett elvégezhető levelezőn a fent említett képzések egyike vagy jog után próbálkozzak vele?

2.Jogász diploma mellé milyen második diploma illik?



2021. okt. 11. 17:31
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
A jog dupla vagy semmi szak, félgőzzel nem érdemes csinálni, mert lehagynak azok, akik csak ezzel foglalkoznak, és a szakma erősen kompetitív. A gazdasági szakot majd elvégzed később, levelezőn munka mellett, ha még mindig szeretnéd. Nem érdemes kockáztatni azt, hogy jó jogász legyél.
2021. okt. 11. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
0%
Szerintem egy jobb egyetemen (ELTE,Corvinus,BME) a gazdasági szakok nem hiszem, hogy olyan lazák lennének, hogy egy másik szak mellett tanuld.
2021. okt. 12. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
0%
Utolsó: dehogynem. Lazán (úgy értem: nagyon lazán, 5.0 átlaggal) be lehet tolni egy corvinusos gazdasági szakot egy komoly szak (mérnök, természettudomány stb.) mellé. Jelen esetben a jogász szak a kérdéses, amelyet nem érdemes kockáztatni. Más, komoly szak mellé – lazán.
2021. okt. 12. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
49%

Jogot 120%-kal nyomd meg, vagyis jó tanulmányi eredmény mellett csatlakozz diákszervezetekhez, ésegyél bennük aktív, menj erasmusrsa, járj versenyezni, otdk, tdk fontos, angol c1-c2, másik nyelv legalább b2 legyen, és harmadévtől már legyél gyakornok, demonstrátorkodj is.


Ha ezt megcsinálod, garantáltan nemesz időd másik szakra, és nagyon jó CV-d lesz végzésére, sok helyre be fognak hívni.


Gazdasági szakot munka mellett lazán elvégzed, majd ha kialakul mivel akarsz foglalkozni. Mert lehet a családi jog fog érdekelni, amihez pl. egy pszichológia jobb válaaztás. Gazd szak és jog. ált. pénzügyi, adózás területen hasznos.

2021. okt. 12. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!