Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Aki már elvégzett az egyetemen...

Aki már elvégzett az egyetemen egy alapképzést, az fel tud készülni nulláról 80%-os emelt kémia érettségire 6 hónap alatt?

Figyelt kérdés
Már van egy BA egyetemi képzése (bölcsészkar), és jelenleg 80%-ot szeretne elérni emelt kémiából. Mennyire nehéz májusig felkészülni?

2021. okt. 22. 03:53
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
98%

Fel tud készülni. Ahogy egy középiskolai diák is. De azt kell tudatosítania, hogy ez más jellegű anyag, mint amiben ő gyakorlott.


Én is bölcsész diplomát szereztem, mielőtt műszaki szakra mentem volna és a legnagyobb különbség az volt, hogy nem olvasgatós, jegyzetelős tárgyaim voltak, hanem orrvérzésig gyakorolgatós, példamegoldós stílusban kellett tanulnom. Ez az érettségire is vonatkozik, azt meg kell szoknod, hogy nem passzívan tanulsz, hanem gyakorolsz, akkor is, ha nem látod értelmét (én sem láttam, nem volt kedvem ezredszerre is megcsinálni egy kaptafa feladatokat) és tudod fejben, hogy hogy kell csinálni. Ujjgyakorlatnak kell lennie a számolós példáknak.

2021. okt. 22. 04:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
75%
én azt csináltam, csak én nyártól kezdtem el 0-ról és pont 80 lett
2021. okt. 22. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
94%
Hát nem sok köze van a bölcsészkarnak a kémiához. Persze, hogy el lehet érni egyébként. Ha nem megy egyedül, akkor keress kémia tanárt is. Ha mondjuk kémia szakon lett volna, akkor elég lazán el érné. Nekem ilyen a biológia. Elég potya az emelt biológia is így egyetem után, ha azzal foglalkozik valaki.
2021. okt. 22. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
13%

Szerintem nem:D

Én segg hülye vagyok kémiából. Nem is érdekel... viszont emelt érettségi baromi nehéz ha 0-ról kezdesz. 6 hónap emeltre az kb olyan mintha 8 év anyagát akarnád letolni 6 hónap alatt. 7-12 + 2 év emelt kémia. Azért lássuk be, hogy azért ez más szint.

Akinek van kémia alapja annak persze lenne esélye de annak is cink. Én nem sokat tannék rá, hogy meglesz. Egy próbát megér, de én reálisabbnak látom inkább a kövi októbert.

2021. okt. 22. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Van már egy gimis alapom azért, kémiafaktos voltam, de kimaradt pár év, azért írtam, hogy 0.

Amúgy egy érettségi semmi az egyetemi vizsgákhoz képest, de nagyon köszi az első válaszolónak! Tanulási módszert kell váltani.

2021. okt. 22. 12:43
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Nem vész a kémia azért. Ott azért véges az tananyag. Nem olyan, mint pl a matek. Számolások is végesek. 6 hónap alatt simán meg lehet tanulni. Főleg, hogy nincs mellette más. Szóval elég laza. Nem olyan nagy anyag a kémia, csak azt középsuliban nem látják még át a kölkök, mivel van mellette sok más óra is.
2021. okt. 22. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Keress privát tanárt, az sokat tud nagyon segíteni. Számolásokat kell nagyon begyakorolni, de mivel végesek, ezért nem vész. Egyedül a számolásokra azért nem biztos, hogy rájön az ember. Én is kémia faktos voltam, de már sok részét elfelejtettem. Az ilyen alap dolgok az laza, de azért vannak ott bonyolultabb példák is.
2021. okt. 22. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
94%
Igen. Én gimiben 2 hónap alatt 0-ról 90-re tanultam meg, bár csak középszinten. Szóval egyetem után 6 hónap alatt mennie kellene. Mondjuk én reálos vagyok, nem tudom mennyi idő lenne bölcsészként, de ha faktos voltál, ez sima ügy.
2021. okt. 22. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
2-es vagyok, most miért ell lepontozni? Én 0-ról tanultam meg tényleg mindent kb 8-9 hónap alatt, most vagyok végzős gyógyszerész.
2021. okt. 22. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
6 hónap alatt bármilyen gimis anyagot felhozol 0ról emelt szintű érettségi 80%ra.
2021. okt. 22. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!