Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Szegeden mennyivel gyengébb a...

Szegeden mennyivel gyengébb a mérnök kar mint Pesten (pl óbudai vagy BME) Szeged mint város szimpatikusabb és ezért nem tudom a döntésem, mert úgy hallottam Szeged nem annyira erős műszaki téren gépészmérnök vagy mechatronikai mérnök. Vélemények ?

Figyelt kérdés

2021. okt. 24. 00:23
 1/4 anonim ***** válasza:
23%

Mivel mindegyik egyetemen szar az oktatás, nincs különbség.


Tapasztalni fogod, hogy semmit nem tudnak rábízni a mérnökre, hiába azt tanulta.


Valójában a szakmát, a munkahelyen fogod betanulni.

2021. okt. 24. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Teljesen mindegy,hogy végzed el, a lényeg,hogy ne a BSC kritérumot csináld meg, legyenek nagyobb terveid/céljaid, olvass, tanulj az adott témában :)
2021. okt. 24. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
69%
Szegeden egy xar az oktatás, ott arról szól az egész hogy semmit nem tanítanak, járj utána ahogy akarsz mindennek vagy megbuksz. Befásult tanárok, előadásokat az unalmas felolvasás jellemzi, igazából elszomorító hogy ennyire f o s a magyar felsőoktatás
2021. okt. 24. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
Szerintem mindegy hol végzel kis túlzással, egy-két év munkatapasztalattal egy munkáltatót sem fog érdekelni, csak a tapasztalat. Szerintem az is járható lehet, ha egy úgymond "gyengébb" egyetemre mész (ott is szopás a gépészmérnöki 😀), és mellette felsőbb évesként gyakornokként dolgozol pár évet, és máris sokkal könnyebb lesz a munkaerőpiacon, mint annak, aki pl végigtanulta a bme-t, de egy percet sem dolgozott életében még a szakmán kívül sem.
2021. nov. 1. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!