Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Ki miért fagyasztott évet...

Clay Morrow kérdése:

Ki miért fagyasztott évet egyetemen?

Figyelt kérdés

Kérdésem magától érthetően azokhoz irányul akik ezt valaha megtették, szeretném megtudni, hogy mi volt a kiváltó ok, miért tették?

Nem kérdőre akarok vonni bárkit is, de érdekel, hogy mik a tapasztalatok.

Szóval, segített vagy inkább hátrányos volt a fagyasztás? Milyenkor ajánlják, vagy tulajdonképpen mire is jó?



2021. nov. 1. 23:39
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
84%

Hol használják ezt a kifejezést? Még sosem hallottam.

Halasztást vagy passziválást szoktak mondani, fagyasztást nem.

2021. nov. 1. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Erdélyben ez a kifejezés.
2021. nov. 1. 23:58
 3/11 anonim ***** válasza:
93%
Egy másik, párhuzamos képzés miatt, ami mellett nem bírtam volna ezen a képzésen megfelelően teljesíteni.
2021. nov. 2. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
93%
Én is ahogyan a 3-as, másik szakra is jártam mellette, és trükköznöm kellett, hogy teljesíteni tudjam.
2021. nov. 2. 05:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
26%
Magyarországon vagyunk. Írj rendesen.
2021. nov. 2. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
79%
Én az online oktatás alatt passziváltam, az előző tavaszi félévet. Tavaly végeztem volna az egyetemen és minden addigi tárgyam stb. megvolt tehát nem is lett volna más akadálya, de úgy éreztem ezt én így nem tudom és nem is akarom végigcsinálni. Az online oktatás és a velejárói (kidobtak a koliból, haza kellett költöznöm vidékre, távol voltak a barátaim és nem tudtam személyesen találkozni senkivel, elveszítettem a diákmunkám, egész álló nap egyedül voltam, nem volt kihez szólni, kijárási korlátozás is érvényben volt, minden be volt zárva, az online oktatás alatt a tárgyak követelményei is irreálisan megnőttek stb.) nagyon rossz hatással voltak rám, a mentális egészségemre és így a teljesítményemre is. Az őszi félév végére már abszolút nem tudtam koncentrálni semmire, nagyon lassan haladtam mindennel, állandóan fáradtnak éreztem magam, kedvtelen voltam, leterhelt, semmi motivációm nem volt már semmihez, nagyon sokat stresszeltem, idegeskedtem és szorongtam, sokat sírtam stb., úgy éreztem nem tudnám így normálisan befejezni az egyetemet. Úgyhogy már abban a félévben sem vizsgáztam le, a következőt pedig passziváltam. Akkor sokan azt mondták a környezetemben, hogy ez hülyeség, nem lett volna vissza sok stb., de én egyáltalán nem bántam meg ezt a döntést és most is így tennék. Több idő jutott magamra és elég volt arra, hogy átgondoljam mit szeretnék kezdeni magammal minden szempontból. Most szeptemberben folytattam a képzést hála istennek jelenléti oktatásban, és most teljesen jól megy, szeretem, szívesen foglalkozom vele.
2021. nov. 2. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
85%

5

Én pont nem Magyarországon vagyok. Get rekt. :D


Egyik szakktársam fagyasztotta az infó szakát első év után, mert nemigazán jött be neki. Így most velünk közegen megint első éves. Hogy mit kezd azzal az egy elvégzett évvel (elvégzi-e még a maradék 2 évet, hogy legyen meg az is), nem tudom.

2021. nov. 2. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a normális válaszokat, mind felpontoztam!

A két kötekedőt, akik semmivel nem járultak hozzá a kérdésemhez lepontoztam.


5. te lehet ott vagy, én meg nem, attól még kiírhatom, mert magyar vagyok pluszba lásd lám mégis vannak akik megértették miről van szó (ráadásul, nem hogy örülnél, hogy még tanultál ma is valamit)

6. honnan veszed hogy itt nem érdeklődtem? ettől még nem tudok itt érdeklődni vagy mi a problémád?

2021. nov. 2. 13:08
 9/11 anonim ***** válasza:
98%

Ötéves, osztatlan képzésre jártam, mikor negyedévnél teljesen elvesztettem a motivációm, megkérdőjeleződtek bennem, addig szilárdnak hitt értékek az általam választott egyetemi képzéssel/hivatással szemben és a jegyeim is romlani kezdtek.

Passziváltattam, elmentem az egyetemi képzésemmel összefüggő munkát vállalni, dolgozni és tapasztalatokat szerezni. Szuper közegbe kerültem, referenciára is szert tettem és önbizalommal, motivációval telve tértem vissza az egyetemre. Az átlagom sikerült feltornáznom, most készülök a záróvizsga időszakomra. Összességében számomra abszolút megérte.


De hozzáteszem, minden ember és szituáció más, így a mikor ajánlanám kérdésre úgy érzem, nem tisztem válaszolni.

2021. nov. 2. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Azért, mert nem szerettem a szakot, ahová eddig jártam, de a következőre még nem vettek fel. Nem akartam sem az állami féléveket pazarolni, de kiíratkozni sem engedtek volna és nem tudnám folytatni se, ha minden kötél szakad.
2021. nov. 3. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!