Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Iskola vélemények/tapasztalatok?

Iskola vélemények/tapasztalatok?

Figyelt kérdés
én a Fazekas Mihály, Berzsenyi Dániel, Leövey Klára, Xántus János és Móricz Zsigmond (Szentendre) gimnáziumokat néztem, aki esetleg tudna ezekről bármit mondani, köszönöm szépen! :)

2021. nov. 13. 10:18
 1/8 anonim ***** válasza:
71%

Hát elég széles minőségi mezsgyén vannak ezek a gimik...


A Fazekas abszolút elit, a Berzsenyi is a nagyonjók között van - de a Leövey pl. elég tré, a Móricz szte-n is "futottak még" típus. Szerintem. :)

2021. nov. 13. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
29%

Olvasd el ezt:

[link]


A Fazekas a listavezető.

2021. nov. 13. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
36%
Senkit sem érdekel. Az egyetemen végzett évfolyamtársaim többsége nevenincs iskolákból jött és kiválóan teljesített... Döntsd el, mi a célod azzal, hogy magadat szopatod mindenféle ranglista első helyezettjével.
2021. nov. 13. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
88%

Az erősebb iskolába nehezebb jó jegyet szerezni, ha egyetemre kellenek a pontok, válassz gyengébbet, hogy biztos 5-ös legyél a kellő tárgyakból. Mert egy fazekasba pl mindenből 2-est kapsz, de máshol 5-ös lennél, akkor a fazekasi rossz jegyek miatt bukod az egyetemet.

De ha elkötelezett vagy persze választhatod az legerősebb gimit is, de akkor tényleg minden nap tanulni kell. Az hogy az egyetemen hogy teljesítesz úgyse attól függ honnan jössz. Amire tudod hogy szükséged lesz, azt vedd komolyan, magadtól tanuld, nekem pl mindig magamtól kellett átnéznem mindent, akármilyen suliba lehettem volna, teljesen más amikor egyedül tanulsz. A gimikre/tanárokra nem lehet alapozni magadat sajnos.

2021. nov. 13. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
6%
4: aztán a "jó" jegyeivel kb. első szemeszterben kibukik az egyetemről, mert magas lesz neki mint tyúknak a kerítés....
2021. nov. 13. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
74%

Xantusban jártam.


Mivel több gimnáziumban nem voltam csak a szóbeli felvételiknél jártam pár helyen, így sok viszonyítási alapom nincs.


-Az épület szép, átlagosan felszerelt.

-Van konditerem, ami pici de használható.

-Mindenkinek saját szekrénye van, amik mágneses kártyával lehet nyitni.

-Van büfé.

-Szerintem minden tanár normális és van pár aki kiemelkedően jó.


Sok helyen hallottam, hogy a Xantus egy sztereotípikusan elitista iskola, ahol mindenki gazdag és elítélik ha te szegényebb körökből jöttől.


Ez egyáltalán nem igaz.


Minden osztálytársam jó egyetemi szakokra ment tovább, a 30 emberből kb 10 külföldre is.


Mindenkinek megvolt a C1 angol nyelvvizsgája a gimi végére, nekem 16 évesen, de rengeteg embernek már 14-15 évesen is.


Szerintem nagyon mást nem tudok mondani.


4# "Az erősebb iskolába nehezebb jó jegyet szerezni, ha egyetemre kellenek a pontok, válassz gyengébbet, hogy biztos 5-ös legyél a kellő tárgyakból"


Ez baromság. Az érettségi teljesítmény és a nyelvvizsgák a legfontosabbak, teljesen mindegy milyen jegyeid vannak.

Ha rossz közegben vagy, ahol nem támogatják megfelelően a felkészülést érettségire, akkor rosszabbul fogsz teljesíteni.


Esetleg szóbelin lehet, hogy picivel nehezebben kérik számon 1-1 helyen, de ott is van vizsgabiztos ha jól emlékszem, aki a számonkérés minőségét figyeli és az emelt érettségit még nem is a sajtá intézményedben teszed le.


Tehát továbbtanulási szempontból hülyeség egy gyenge gimibe menni, mert könnyebb a jobb jegyeket megszerezni.


Csak tanulj az érettségire és kész.

2021. nov. 13. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
84%

5

Az egyetem 90%-ban a szorgalmon és az érdeklődésen múlik, amire nincs ráhatással a középiskola. Az érettségi meg mindenkinek ugyanaz lesz, azt a szintet kell belőni, azon kell teljesíteni.


Nagyon vicces volt nézni, ahogy a nagy Apáczai, Trefort és hasonló elitgimik diákjai elteltek maguktól analízis 1-en nálunk is, aztán a 3. előadásig tartott a tudáska és 70%-ukat úgy kisöpörték az első évben, mint a szemetet. Aztán volt egy réteg, aki előképzettségtől függetlenül észnél volt és tudta, hogy itt tartani kell az iramot és résen kell lenni az első perctől és nagyjából mi tudtunk egyenesen szakirányt választani... Nagyon jó, mikor kis tapasztalatlan prüntyőket be lehet etetni azzal, hogy mennyit számít a középiskola neve, de végzett egyetemistaként ez a műsor már kicsit komikus. Az egyetlen réteg, aki valóban előnyben van bizonyos szakon a korábbi tanulmányai miatt a másoddiplomás meg a szakgimis.

2021. nov. 13. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen a válaszokat!
2021. nov. 14. 15:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!