Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Újbudai József Attila Gimnáziu...

Újbudai József Attila Gimnázium/ Erzsébet Királyné Szépészeti Technikum?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Iskolaválasztás előtt vagyok. Ezt a két iskolát mindenképp meg terveztem jelölni, de csak régebbi véleményeket találtam. Aki ezek közül jár jelenleg valamelyikbe, személyes tapasztalatokat, véleményeket tudna írni? A közösség, oktatás milyen? Köszönöm. Közlekedés szempontjából a József Attila lenne közelebb, az Erzsébet Királyné pedig a kozmetika szak miatt tetszik. Valamiért a JAG vonz a jobban. Köszi a segítséget, nyilván nem ez alapján fog megszületni a döntésem, de a rálátás miatt azért fontos. Kitűnő tanuló vagyok, az angolom is nagyon jó. Nem tudom, megéri - e technikumba mennem. Milyen gimnáziumokat ajánlotok (Budapesten), ezek mellett esetleg?


2021. nov. 13. 11:50
 1/7 anonim ***** válasza:

Szia! Én csak az Erzsébetről tudok nyilatkozni, de az alapján amit eddig tapasztaltam, a másik sulival lehet jobban járnál. Főleg ha jó tanuló vagy, akkor szerintem egy gimiben jobban ki tudod használni a képességeidet, és ha esetleg szeretnél egyetemre is menni a jövőben, akkor jobban felkészítenek rá. (De aztán ha mégis a szakmatanulás vonz jobban, azt is lehet érettségi után)


És ha érdekel hosszabban kifejtve a véleményem az Erzsébetről, itt egy régebbi kérdésem, az alatt most írtam egy kis update-et: https://www.gyakorikerdesek.hu/kozoktatas-tanfolyamok__magya..

(Bocsi, hogy csak így linkelem, de ott szerintem összeszedtem mindent, és így egyszerűbb mint mégegyszer leírni ugyanezt.)

De ha esetleg bármilyen kérdés felmerül még benned a sulival kapcsolatban nyugodtan írj, akár privátban is. (Viszont én nem a középiskolás részében tanulok, hanem már érettségi után vagyok, szóval ha speciálisan a középsulis résszel kapcsolatban van kérdésed, akkor nem ígérem, hogy fogok tudni válaszolni)

2021. nov. 30. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm!

Közben beszéltem egy másik lánnyal aki a gimnázium részében tanul, de egyre jobban húz a József Attila Gimnázium. Nem hallottam jókat, most olvastam el a Te véleményedet is, nem vagyok elragadtatva :(

2021. dec. 14. 11:11
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

József Attilával nagyon jól fogsz járni, jó a közösség, tanárok is, programok is jók s még az iskola is szép, kultúrált, jó környéken van, ajánlom az igazgató bemutatkozó videóit.


Bármi kérdésed lenne még a JAGgal kapcsolatban, nyugodtan írj 😊


Egy Jóskás

2022. jan. 2. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
A Jag szerintem szuper hely, tele lehetőségekkel, támogató tanárokkal, normális diákokkal. Ha van kérdésed nekem is írhatsz. :)
2022. jan. 15. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm <33
2022. jan. 17. 20:25
 6/7 anonim válasza:

Sziaa! Én is jóskás vagyok, nagyon szeretem csak ajánlani tudom h ide gyere. Hány pontod lett?

Ha van bármi kérdésed a sulival kapcsolatban nyugodtan írj!!

2022. jan. 31. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Eleg keson valaszolok tudom de nem nagyon tudom hogy hogyan nem vetette fel senki hogy mekkora kulonbseg van a ketto gimi kozott.A Jag kb egy kozep-felso kategorias gimi valoban nagyon jo lehetosegekkel de 75 pontos felveteli alatt eselyed sincs oda bekerulni.Az Erzsebet kiralyne pedig egy atlagos technikum 40-50 ponttal valoszinu felvesznek.Nem tudom vegul hova vettek fel ezek kozul (vagy mas gimi kozul)csak ez egy kicsit erdekel hogy milyen megfontolasbol valasztottad pont ezt a kettot.
2022. aug. 22. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!