Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Számítógép-hálózati szakmérnök...

Számítógép-hálózati szakmérnök szakirányú továbbképzés vélemények/tapasztalatok? Megéri BSC után? CCNA vs szakirányú továbbképzés?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Informatika BSC-t végeztem és szakirányú továbbképzésekkel szemezek, kimondottan a számítógép-hálózati szakmérnök képzéssel az Óbudai Egyetemen. Az a kérdésem, hogy van-e valakinek ezzel a szakkal tapasztalata, véleménye? Megéri elkezdeni BSC után, van még benne potenciál és elhelyezkedési, kereseti lehetőség? Nem túltelített a piac? Egy CCNA certifikáció tényleg többet érhet? Nekem elsőre az a véleményem, hogy az elég specifikus viszont biztos gyakorlatiasabb, mint az egyetemi képzés, de az talán átfogóbb tudást ad.

Mi a véleményetek, előre is köszi a válaszokat.



#hálózat #szakirányú továbbképzés #CCNA #hálózati mérnök #számítógép-hálózati szakmérnök #informatikai továbbképzés
2021. nov. 22. 21:22
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom pontosan milyen alapszakot végeztél vagy mi a motivációd, hogy elvégezz egy ilyen szakirányú továbbképzést (megtetszett a hálózatos irány vagy nem tudsz elhelyezkedni a mostani végzettségeddel, esetleg a fizetés?), úgyhogy általánosan megosztom a tapasztalataimat.


Infó BSC jóval többet ér az ilyen szakirányú továbbképzéseknél, annak a megléte már egy jó alap, hogy a cégek nagyrésze egyáltalán szóbaálljon veled. Ha az egyetemi éveid alatt tetszett meg a hálós irány de nem rendelkezel olyan alappal, hogy egyszerűbb munkát el tudj vállalni akkor megérheti.


Azonban ha tanultál számítógépes hálózatokat az egyetemen (mérnökinfón törzsanyag) vagy van valami minimális rálátásod a hálózatokra (pl: forgalomirányítások, OSI-modell, alapprotokollok), használtál már PacketTracert akkor szerintem idõpazarlás a szakirányú továbbképzés. Interneten számtalan anyag található a témában, akár a CCNA anyaga gyakorlófeladatai megoldásokkal stb.. saját tempódtól függõen jóval rövidebb idõ alatt meg lehet szerezni a belépõ tudást egy munkahelyre mint egy továbbképzéssel. Szakmai tapasztalat pedig többet ér a papíroknál.


CCNA: én elvégeztem az egyetem mellett és tettem belõle ipari vizsgát, SZEMÉLYES VÉLEMÉNYEM az, hogy elég vontatott az anyag, a lényeget jóval egyszerűbben össze lehetett volna írni ahelyett, hogy gyönyörű, olvasmányos formában írják meg telerakva random factokkal ami miatt még hosszabb lesz az amúgy sem rövid anyag. Álláshirdetéseknél az elõnyöknél szokott szerepelni (már ahol) és nem a követelményeknél a certification megléte, személy szerint az esetemben a kutyát nem érdekelte hogy van-e papírom róla vagy nincs. Amit a CCNA nyújt tudást az természetesen használható és értékes, viszont eléggé belépõ szint és valódi környezetben a "tananyag" csak egy töredéke lesz hasznosítva.


Szakma telítettsége (meglátásom szerint): elhelyezkedési lehetõség fõleg Bp-n. Infós diplomával, jó angollal és megfelelõ tudással el lehet helyezkedni a területen. Természetesen a bér az a tapasztalat és a munkakörnyezet függvénye, lehet benne jól keresni azonban tény, hogy informatikán belül nem tartozik a legjobban fizetett munkakörök közé.

2021. nov. 25. 03:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
77%
Hálózatosként érettségivel, 0 tapasztalattal, ha meg van egy CCNA szintű tudás és jól beszélsz angolul, secc perc alatt felvesznek multihoz bruttó 450-500 ezerért, amire még rájön a műszakpótlék, mert ezek a belépő szintű állások általában műszakosak.
2021. nov. 25. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:
Sziasztok! Most szeretnék tenni ccna vizsgát, tudnátok segíteni a vizsgával kapcsolatban? Hogyan épül fel ? Mire kell figyelni ? A ccna 200-301 elég a készüléshez? Köszi előre is a segítséget!
2022. jan. 12. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!