Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Kicsit összevagyok zavarodva....

Kicsit összevagyok zavarodva. Tudnátok segíteni?

Figyelt kérdés

Hali!

Már 10.-ik óta tervezek a jogi pályára mint közepes tanuló diák, utána néztem, beszéltem jogi tanárral, hallgatóval.

Osztályfőnököm azt mondta hogy csak egyszer lehet eljátszani az emelt érettségit, egyszer van értelme a jogon, a második már nem nagyon számít semminek sem, mármint hogy egyszer kijátszhatós lehetőség az emelt érettségi.

Ezért az emelt magyar faktomat közép angol fakultációra váltottam, év eleje óta ezen agyalok hogy vajon jól döntöttem e, mert a közép angol fakultáció mellet van egy emelt történelem fakuktacióm. Úgy gondoltam(mivel nem vagyok túl jó angolból, és ezért mentem középfokra hogy megtanuljak angolul) hogy vagy év végén emelt angolra emelem a fakultációm, vagy váltok társadalom és állampolgári ismeretek(emelt) vagy visszatérek a magyar (emelt) fakuktacióhoz.

Mit javasoltok?

Most 11.-es vagyok.



2021. nov. 28. 14:49
 1/6 anonim ***** válasza:
89%
Mi az, hogy „egyszer lehet eljátszani az emelt érettségit”?
2021. nov. 28. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Laylah ***** válasza:
87%
Pontszámításkor jól jön a két emelt, nem tudom, erre gondoltál-e.
2021. nov. 28. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Nem arra gondolt, hogy elég csak egy emeltet tenni?
2021. nov. 28. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Teljesen mindegy , hogy milyen fakultáción vagy . Én utolsó évben kezdtem el csak tanulni , mivel ekkor tudatosult bennem hogy egyetemre szeretnék menni.

Mindenből 80% felett érettségiztem , az emeltekből is. Itt az egyéni teljesítmény a lényeg , olyan lesz az emelted vagy úgy általában az érettségid mint amennyit készülsz. Én sem voltam jó angolból , de mivel csak egy évem volt ezért kénytelen voltam megtanulni . Nyilván ha van egy célod az általában lemondásokkal jár . Még van időd bőven tanulj légy szorgalmas és jó lesz minden. Jól tetted hogy nem a magyart választottad (hasztalan) inkább a nyelvet tanuld arra lesz majd szükséged az egyetem alatt is(erasmus stb) .

2021. nov. 29. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Tisztább volt a külön érettségi, külön felvételi rendszer. A mostanit nem ismerem. Szvsz. vegyenek fel mindenkit, aki jönni akar, és első két féléven kiszelektálódnak. Ez lenne a normális rendszer, és az egyetem döntene, nem kontraszelektált középiskolai tanárok.
2023. ápr. 19. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:

Kedves kérdező!

Ahhoz hogy bejuss egy jogi karra ahhoz minimum 2 emelt érettségi kell ( én emelt törit és angolt csináltam) plusz nyelvvizsga (minimum középfok) és majdnem kitűnő érettségire van szukseg( ami azt jelenti hogy max 2-3db 4 ) illetve jó ha van verseny eredményes is. Egy kis reklám: én most voltam első éves a ME ÁJK-n osztatlan jogász képzésen, számomra életem legjobb döntésének tűnik, az oktatók maximálisan segítőkészek, kedvesek, óriási tudással és tapasztalattal felvértezve. A hallgatói közösség egy összetartó jófej csapat, a méltán híres Selmeczi hagyományok még jobban össze kötnek minket.

Zárás képpen: Viva Academi, Viva Miskolci Egyetem, Igazságot a Jogásznak

2023. júl. 12. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!