Corvinus vs ELTE GTK?

Figyelt kérdés

végzős gimnazista vagyok egy elég jónevű kéttannyelvű gimiben. Viszont gondban vagyok melyik egyetemet is válasszam így szívesen hallgatnék beszámolókat (jót, rosszat)is erről a két egyetemről illetve hogy utána kinek hogyan sikerult elhelyezkednie.

Elméletben és ugy tudom a corvinus jobb, viszont kezdenek irreálisan magasak lenni oda a ponthatárok...

Nagyon szépen köszönök előre is mindenféle segítséget <3



2021. nov. 30. 13:51
 1/7 anonim ***** válasza:
33%
BCE Semmiképp
2021. nov. 30. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
77%

BCE pro:

-Legnevesebb gazdasági egyetem Magyarországon

-Rengeteg diákszervezet van


BCE kontra:

-magasak a ponthatárok

-nem fix az állami hely

-szóbeszéd szerint valamivel sznobabb az átlagnál,de persze ez csak általánosítás



ELTE pro:

-Ha bekerülsz államira és tartod az átlagot,akkor fix az állami hely

-Szintén egy nívós egyetem és valamivel alacsonyabbak a ponthatárok


ELTE kontra:

-Elég fiatal a GTK, korábban GTI,csak pár éve alapították, nincs nagy múltja

2021. nov. 30. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

1- es miert gondolod igy?

2es köszönöm szépen

2021. nov. 30. 17:09
 4/7 anonim válasza:
100%

Én jelenleg az ELTE GTK-n tanulok és ezekkel a tapasztalatokkal tudok szolgálni:

Az oktatás színvonala egész jó, sok olyan oktató van aki rengeteg szakmai tapasztalattal rendelkezik és érdekessé tudja tenni az adott tárgyat. Vannak pepecselős tölteléktantárgyak is amik felesleges sok időt vesznek el és még néha szopatósak is tudnak lenni.

Minden tárgy választható angol nyelven is és ezeket előre megadott nyelvi sémákban kombinálják. Megéri legalább egy-két tárgyat felvenni angolul, mert annyira nem nehezek és a vizsgákat ettől függetlenül teheted magyarul is. Azért érdemes előtte kérdezgetni, hogy mit érdemes felvenni angolul, mert néhány tanár órája elég érvágós tud lenni.

Az órarendedet a Tanulmányi Hivatal rakja össze a választott nyelvi sémád alapján. Azt sehol sem látod amúgy, hanem egy excel táblázatból kell majd kiszemezgetni, de ha vannak szorgalmas szaktársaid akkor ők ezt úgyis megcsinálják helyetted.

Minden tárgyból lehet megajánlott jegyeket szerezni a ZH eredményeid és egyéb pluszpontok után (amiket kvízekkel lehet összeszedni leginkább a szemináriumokon). A megajánlott jegy egy kicsit több tanulással összeszedhető és így akár teljesen szabad lehet a vizsgaidőszakod (legalábbis eddig nekem volt erre lehetőségem, mégha nem is sikerült mindig mindent, de nem tudom, hogy ezen változtatnak-e majd később).6 kredites tárgyakból 3, 3 kredites tárgyakból 2 ZH van egy félévben. Ha mindegyikre minimálisan felkészülsz akkor simán eljuthatsz a vizsgákig és ha több energiát is belefektetsz akkor, ahogy említettem, akár előre le is tudhatod azokat.

Négy szak közül lehet válogatni, ezeket érdemes megnézned szerintem:

[link]

[link]

[link]

[link]

Itt előre látod, hogy milyen tárgyaid lesznek félévente, ami segíthet a tervezésben, döntéshozatalban.

A ZH-k és vizsgák számítógépen, egy vizsgaközpontban zajlanak és viszonylag hamar ki is javítják őket.

Az állami idén 410 pont volt, ha jól tudom minden itteni szakra, a bentmaradáshoz pedig 36 kreditet és 3-mas átlagot kell hozni az utolsó 2 aktív félévben.

Summa summarum, nem könnyebb vagy nehezebb, mint más gazdasági képzések/karok, de nagy segítség a hallgatóknak, hogy a szorgalmi időszakban minden tárgyat letudhatnak. Az órarend és egyéb más dolgok miatt egy kicsit még érződik, hogy nem működik minden olyan gördülékenyen, mint esetleg máshol (talán azért, mert csak idén lett teljes értékű kar az ELTE-n belül), de ezt meg lehet szokni.

Kicsit zavaros lehet, de így kapásból ennyi jutott eszembe, ha esetleg érdekel valami vagy nem világos itt-ott, akkor írj privátot is nyugodtan, de egy csomó infót megtalálsz a szakok oldalán amiket linkeltem.

2021. nov. 30. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:
100%
Az előző vagyok és még annyit hozzá szeretnék fűzni, hogy azért elég tanulós, főleg, ha a megajánlott jegyekre akarsz rámenni. Vannak kifejezetten nehéz témakörök, de ez nagyban múlik rajtad is, hogy mennyire vagy elhivatott, mennyire érdekel az adott irány és mennyi türelmed van hétről hétre viszonylag alaposan tanulni. A zárthelyikre azért érdemes tanulni, "egy-két átolvasás" sokszor kevés ahhoz, hogy akárcsak egy 50%-ot összehozz rajtuk.
2021. nov. 30. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
72%
Én is ELTE-GTK-ra járok, nagyjából ugyanaz a véleményem mint az előző válaszolónak, de a vizsgaközpont egy hatalmas nagy szivatás, az egyetem pedig (szerintem) egyáltalán nem valami hallgatóbarát. MATEK vizsgán nem lehet papírt használni, helyette ilyen digitális táblára kell írogatni ( had ne mondjam mennyivel több időt vesz el). A ZH-n és vizsgákon nem lehet látni milyen kérdések vagy feladatok jönnek, vissza sem lehet lépni, szóval azt sem lehet tudni, hogyan gazdálkodjunk az idővel. Szívás az egész
2021. dec. 19. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
74%
Szintén ELTE GTK. Az új zh rendszerrel voltak problémák, de a legtöbb végül megoldódott. Normális hely, szeretek idejárni.
2022. jan. 6. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!