Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » A második ingyenes szakmára...

A második ingyenes szakmára hogyan kell jelentkezni, illetve milyen lehetőségek vannak?

Figyelt kérdés

Az az igazság, hogy nem tudom egyáltalán, hogy milyen második szakmát lehetne egyáltalán választani, de mindenképp szeretnék élni a második ingyenes szakmával. Jövőre végzek a mostanival (ha minden jól megy), szóval még időm van, de azért szeretnék kicsit előre tervezni.


Őszintén sajnos fogalmam sincs, hogy merre menjek tovább, de már alapszerelést csináltam villanyszerelő segédként(?) és élveztem is, de nem tudom, hogy mennyire menne komolyabban a dolog. Ezért ha esetleg ötleteket is kapnék, azt megköszönném.


Pár infó Rólam, hogy hátha valamit tudnátok tanácsolni.

Nagyon szeretem a zenét és bár zenélni nem tudok, de szeretném ha egyszer lenne valami közöm a zenéhez, ez akár hangszergyártás akár valamilyen hangtechnikus vagy hasonló. A rendezvényszervezés nem hiszem, hogy menne...

A hegesztés még érdekel, de nem tudom hogy van -e egyáltalán külön hegesztő mint szakma.

Villanyszerelő segédként(?) alapszerelést csináltam amit nagyon élveztem, a fírelék (nem tudom hogy írják, sőt a szakszavakban sem vagyok biztos, nem ma csináltam) bekötése a biztosítótáblába, kapcsolók és dugaljak beszerelése kompletten megy, szóval kb egy lakást meg tudok csinálni, illetve javítani is tudom, ha valamit elrontottak, de gondolom ez csak a legkönnyebb része a villanyszerelő szakmának. És azt se tudom, hogy ha ezt csinálnám, hová és hogyan orientálódnék tovább.

Jelenleg asztalosnak tanulok, de egy kicsit megundorodtam a szakmától, bár szeretem és ha elkap a hév nagyon is élvezem, de az biztos, hogy nem az iskolában és szeretnék egy kis szünetet mielőtt munkába kezdenék mint asztalos (míg a második szakmát tanulom, legalább kicsit ez is meglenne).

Klímákat is segítettem már felszerelni, és valamennyit tanultam is róluk, de sajnos nem volt elég időm, hogy a belsejét is megértsem, de felszerelni tudok, illetve a rutin ellenőrzést is csináltam.

Szóval igazából nagyon sokminden érdekel, sőt kifejezetten célom, hogy egyszer a jövőben a saját házamat Magamnak tervezve meg is tudjam csinálni, ha nem is 0-100%ra, mert nem Mekk Elek szeretnék lenni, amit tanulok azt tudni is akarom.

Sajnos nem vagyok az a nagyon magolós fajta, de a gyakorlati része nagyon is érdekel a dolgoknak.



2021. dec. 2. 01:15
Sajnos még nem érkezett válasz a kérdésre.
Te lehetsz az első, aki segít a kérdezőnek!

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!