Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Közgazdász diploma után...

Közgazdász diploma után művészeti irány?

Figyelt kérdés

Sziasztok!:)

21 évesen 1 félév(szakdolgozat) választ el attól, hogy a kezemben tarthassam a közgazdász diplomámat, de rájöttem hogy nem szeretnék ezzel foglalkozni.

Mindenképp művészeti irányban szeretnék elhelyezkedni, mert ez az ami mindig is érdekelt. 7 évig jártam külön rajz szakkörre Általános iskolában, azóta csak szabadidőmben foglalkoztam vele. Van még esélyem ilyen irányban elindulni, esetlegesen bekerülni egy művészeti egyetemre? (MOME, Metu) Minden nagyképűség nélkül úgy gondolom, hogy a tehetségem megvan hozzá, (amit országos versenyeken, pályázatokon való eredmények is igazolnak), viszont előzetes képzettségem nincs.

Vélemények? (főként MOME-s és METU-s diákokéra lennék kíváncsi)



2021. dec. 9. 12:07
 1/5 anonim ***** válasza:
98%
Azért én a közgázt mindenképp befejezném a helyedben, de már itt is olyan szakdolgozat-témát választanék, ami kapcsolódik a másik területhez. (Art-management) Később ez még hasznos lehet. :)
2021. dec. 9. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Mindenképp szeretném befejezni!:)

Igen ez jó ötlet csak sajnos nincs ilyen téma, és semmi ami ehhez kapcsolódna:(

2021. dec. 9. 14:02
 3/5 anonim ***** válasza:
66%
Témát lehet kérni is, nem kell az előre kiadott listához ragaszkodni. Érdeklődj a tanszékvezetőknél!
2021. dec. 9. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
100%

szerintem mindenképp érdemes próbálkozni, ha ezt szeretnéd

igaz nehéz bekerülni, de járhatsz felvételi előkészítőre az sokat segít

2021. dec. 12. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
A MOME-n több olyan szak és évfolyamtársam is van, akik valami teljesen mást végeztek korábban, természetesen lehetséges:) Sőt olyan is van, aki teljesen mást végzett BA-n és rögtön Ma-ra vették fel. Felvételi előkészítő viszont nem árthat, mert a jó rajztudás magában sajnos minden szakon kevés lesz. Ami miatt nem gyakori, hogy valaki más BA után elkezd itt még egy BA-t, hogy nagyon magas a tandíj ha elfogytak az állami féléveid. Egyébként van külön design- és művészetmenedzsment szak is, mondjuk az kevésbé alkalmazott művészeti, de egyes tervezési kurzusokat fel lehet venni elméleti intézetes hallgatóként is.
2021. dec. 17. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!