Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Gazdálkodás és menedzsment...

Gazdálkodás és menedzsment szakra olyan ne is jelentkezzen aki rossz matekból? Reménytelen lenne ott jól teljesíteni?

Figyelt kérdés
2021. dec. 13. 11:22
 1/10 anonim ***** válasza:
57%

Mit értesz az alatt, hogy rossz matekból?

Nem mindegy, hogy mindig éppencsak sikerül átmennie kettesekkel vagy egy gyenge négyes belőle.

2021. dec. 13. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
81%
Minden segg kérdése. Képes vagy megtanulni bármit, talán nem olyan gyorsan, mint mások, de képes vagy rá. Ha igazán akarod, meg tudod csinálni.
2021. dec. 13. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
95%
Szerintem ott is van valami kalkulus féle
2021. dec. 13. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
92%
Attól függ, melyik részéből és mennyire vagy rossz. Ha csak a geometria és a trigonometria nem ment, akkor az nem lesz gond, mert ilyet nem fogsz tanulni. GM-en gyakorlatilag algebrára lesz szükséged legnagyobb részt, emellett statisztikára és valszámra. Ezekre épül minden. Ha ezek nem mennek, vagy ezekből középszinten négyest elérni emberfeletti teljesítmény részedről, akkor valóban nem ajánlom, mert legalább 4-5 olyan tárgy van, ami tisztán matekos, és legalább még kétszer ennyi, ahol készségszinten kell tudnod százalékokkal, törtekkel, hatványokkal, esetleg logaritmusokkal számolni a négy alapműveleten felül. Nyilván minden csak gyakorlás kérdése, de ha nagyon nem vagy jóban a matekkal, akkor nem biztos, hogy gazdaságtudományi szakok között kell keresgélned.
2021. dec. 13. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Én nemzetközi gazdálkodáson tanulok (ELTE-GTI) , 3-as volt a közép matekom, de kiderült az egyetemen, hogy valójában nem vagyok hülye matekból, csak szimplán rosszul tanították középiskolába. Próbáld meg, max ha nem bírod abbahagyod.
2021. dec. 16. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Szia, én 3as voltam matekból mindig gimiben,én gazdmenen vagyok pont, teljesíthető..bár előfordulhat h matekos tárgyból meghúznak..kövi felévben újra felveszed ,és ennyi.. nincs ebben semmi,egyszer egy kettes csak összejön.

Nem mérnöki képzés azért, nyugi.

2021. dec. 30. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
koszi:)
2022. jan. 1. 23:06
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Szia, én is most jelentkeztem erre a szakra,te melyik egyetemre mész? :)

(Priviben,ha itt nem szeretnéd) :)

2022. jan. 2. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Én még nem vagyok benne biztos,de a debrecenin gondolkozok:)
2022. jan. 2. 19:57
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Én középiskolában segg hülye voltam matekból, értsd: félévkor rendszeresen buktam, év végén mindig kegyelem 2-es. Amikor pár éve kitaláltam, hogy a fent említett szakot akarom elkezdeni én is kiírtam ide egy hasonló kérdést. Privátban írt valami jó szándékú, aki kb. közölte, hogy ha nem megy a matek akkor minek akarok bármit tanulni és ássam el magam. Majdnem nem is jelentkeztem miatta (egy vadidegen miatt, vicc...), de aztán úgy voltam vele, hogy legfeljebb az első félév után kiiratkozom. Most végzek a 4. félévemmel, imádom ezt a szakot, a legjobb döntés volt amit meghozhattam. Első 2 félév volt a matek 1 és matek 2 amivel sokat küzdöttem, buktam is, de szerencsére másodszorra mindegyik vizsga meglett. Rengeteg tanulás, külön óra, saját magam utána járás, de összehoztam. Meglepő módon a statisztika és egyéb számolós tárgyak semmi gondot nem okoznak, sőt egyik nap említettem a páromnak, hogy a számolós tárgyakat jobban megszerettem, mint a tanulósakat. Így utólag visszatekintve középiskolában is a fő probléma a lustaságom volt. Bocs, hogy ilyen hosszú lett, de csak arra akarok célozni, hogy nem a középiskolás teljesítményedtől függ az eredményed, hanem hogy mennyi energiát vagy hajlandó belefektetni.
2022. jún. 12. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!