Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » A Magyar Agrár és Élettudomány...

Boci_2 kérdése:

A Magyar Agrár és Élettudományi Egyetemen MATE,(korábban SZIE) milyen a mechatronikai mérnök képzés?

Figyelt kérdés

Főleg tanári oldalról érdekel.Mennyire teljesíthetők a követlemények?Leadják-e a szorgalmi időszakban azt a mennyiségű (és lehetőleg minőségű) tanagyagot amiből fel lehet készülni a vizsgákra,vagy önképző szakkör az egész? És végül mennyire emberségesek?

Előre is köszönöm a válaszokat! :)



#mechatronikai mérnök #emberséges #Magyar Agrár- és Élettudományi Egyetem #szent istván egyetem szie #tanárok MÉRNÖK #vizsgák teljesíthető
2021. dec. 19. 19:22
 1/5 anonim ***** válasza:

A férjem ott végzett ezen a szakon kb 5-6 éve. Ő szerette a szakot.


Viszonylag skat tanult, de mellette volt ideje szociális életét élni, bulizni és dolgozni.

Jófej szaktársai voltak, akik az évek során a barátai lettek. :)

2021. dec. 19. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
91%

Én gépészmérnöki szakon tanultam ott, leírom a tapasztalataimat, gondolom nem lehet nagy különbség.


"Mennyire teljesíthetők a követlemények?"

Teljesen. Én minden félévben négyes átlag fölött teljesítettem, és nem kellett megszakadni. A hétvégék kb. mindig szabadok voltak.


"Leadják-e a szorgalmi időszakban azt a mennyiségű (és lehetőleg minőségű) tanagyagot amiből fel lehet készülni a vizsgákra,vagy önképző szakkör az egész? "

Nem önképző szakkör, sőt átestek a ló túloldalára. A legtöbb tanár úgy elmagyaráz mindent az alapoktól ötször, mintha egy ovodás csoport lenne a hallgatóság. Ez a jobb tanulók számára mondjuk kimondottan idegesítő tud lenni.


"És végül mennyire emberségesek?"

Normális a tanári kar. Persze, ennyi emberből elkerülhetetlen hogy legyen pár tahó, de nem veszélyes a helyzet. (BME-n is tanultam később, az sokkal rosszabb ilyen szempontból) A mechatronika ráadásul jóval kisebb létszámmal szokott indulni, ott már-már családias a hangulat.

2021. dec. 19. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! :)
2021. dec. 20. 16:09
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Nem új a kérdés, de #2 állítását az oktatói hozzáállásról teljesen alátámasztom. Bár követelés van és tanulni is kell rendesen pláne ha jó eredményeket akarsz, mert nem egy sufni egyetem és nem is noname szakokkal, de egyáltalán nem lehetetlen kategória. Az oktatói segítőkészség, kedvesség, közvetlenség, a tegeződés nagyon jó légkört teremt, ami nagyban megkönnyíti a tanulmányaidat. Van pár oktató -mint mindenhol- aki tud olyanokat, hogy a szemed forgatod, de elenyésző. Jóindulatú a 95%-a. Én Miskolcról, szaktársam Corvinusról menekült Gödöllőre. Én itt egyáltalán nem találkoztam azzal a hanyag, kekeckedő, arrogáns, lenéző, kerékkötő, tahó, a hallgató idegeit pár hónap alatt kikészítő és köpedék egyetemi társadalommal kezdve az egész egyetemi vezetéssel az utolsó doktoranduszig, mint Miskolcon. (Persze van 1-2 kivétel) Corvinusról ugyanezt a véleményt hozták.
2022. júl. 26. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Jah és pont azt kérik vissza, amit leadtak. Ez is nagy szó pár egyetemhez képest.
2022. júl. 26. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!