Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Gazdinfo milyen pécsett? érde...

Gazdinfo milyen pécsett? érdemes felmenni pestre ezt a szakot tanulni vagy pécs megteszi? Gondolkodtam külföldön is pl Dánia, ott global business informatics néven van a szak, viszont az meg túl drága Szerintetek?

Figyelt kérdés

2021. dec. 20. 13:18
 1/8 anonim ***** válasza:
37%
Szerintem ezt a szakot sehol nem éri meg tanulni (esetleg ha van akkor a BME-n) nem, hogy vidéken.
2021. dec. 20. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
1es, miert gondolod ezt?
2021. dec. 20. 13:33
 3/8 anonim ***** válasza:
47%

1.) Azért mert se az informatikát nem fogod jobban megtanulni mint amennyit egy OKJ ad, se a gazdaságtant/számvitelt.


2.) Online oktatásban írtam meg jó pár ilyen szakot végző embernek a zh-ját ezeken az egyetemeken. És nem mondanám, hogy a középszintű informatika érettséginél nehezebbek voltak :)

2021. dec. 20. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
85%
Ilyet, mint a 3-as, csak az mond, aki szerint csak közgazdászok és programozók rohangálnak IT-ban. Elárulom, rengeteg más munkakör van, ahova pont az kell, amit itt tanulsz és ilyen mértékben is. De aki nem halad a korral, annak csak fekete és fehér létezik.
2021. dec. 20. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
68%
Nagyon jó a pécsi egyetem, nem éri meg emiatt felköltözni Pestre. Egyedül abban gyengébb, hogy gyakornoki helyeket nem nagyon fogsz ott találni. Kicsit egyetértek az 1. válaszolóval, ha jó vagy matekból, menj rendes közgazdasági vagy mérnök szakra. Például Pécsett van Gazdaság- és Pénzügymatematikai Elemző (GPME) szak, köröket fut a gazdinfó körül. De még egy sima matek BSc-vel is sokkal jobban jársz.
2021. dec. 20. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Én is csak a gyakornoki helyek miatt ajánlanám inkább Budapestet, nekem szinte az összes Pécsett tanuló gazdaságis és infós ismerősöm olyan helyeken dolgozik/dolgozott mint pl. eon, it services vagy maga az egyetem (pl. erasmus iroda), tehát nem kimondottan szakmai helyeken, inkább amolyan klasszik irodai munkával töltötték le a szakmai gyakorlatukat. A kötelező szakgyakhoz mondjuk te keresel magadnak helyet, tehát megteheted, hogy mondjuk Budapesten vagy máshol csinálod, de nyilván úgy a legegyszerűbb, ha helyben is tanulsz.
2021. dec. 20. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat
2021. dec. 21. 09:33
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem maradj Pécsen, de gyakorlatot csinálhatsz ettől függetlenül akár Pesten is, és akkor csak arra az időszakra kell felköltözni☺️
2021. dec. 22. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!