Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Vezetés és szervezés Msc...

Vezetés és szervezés Msc melyik egyetemen?

Figyelt kérdés
Melyik egyetemen lenne érdemes elvégezni a fenti szakot? A Corvinus mennyire rugalmas, engedélyezni szokták az egyéni tanrendet (hogy ne kelljen kötelezően bejárni)? BGE? METU? Debreceni Egyetem vagy ELTE?

2021. dec. 27. 19:17
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
14%

Először is ez a szak a gazdasági szakok büfé-ruhatár szakja. Ha teheted, kerüld el, és tanulj inkább valami hasznosat (pénzügy, marketing, logisztika, közgazdasági elemző, alk. közgáz, banki és biztosítási matek, survey statisztika stb.)


Ha mindenképpen bölcsészmérnök akarsz lenni, akkor csak a Corvinusra érdemes járni, mert ennek még van valami neve… de a képzés nem sokat ér, sokat ne várj tőle. Elpocsékolt két év az életedből, arra jó, hogy gyakornoknak felvegyenek vele valami nagy céghez, és beindítsd a fehéringes karriered.

2021. dec. 27. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Viszont a tantárgyak alapján ez az ami érdekel és amit szívesen tanulnék. Elemző nem lennék, viszont tréner, coach már annál inkább. És ez a szak ehhez jó alap. Te mit tanulsz ha megkérdezhetem? Tanultál ezen a szakon?
2021. dec. 27. 19:43
 3/12 anonim ***** válasza:
95%

a corvinus munka miatt nem szokta megengedni hogy valaki egyéni tanrendet kapjon, kb megpróbálni is felesleges, ha nem komoly betegséged van vagy nem versenyszerűen sportolsz. Úgy vannak vele, hogy aki nem tud bejárni annak ott a levelező képzés. A gyakorlatok kötelezőek, e miatt eléggé nehéz komolyabban dolgozni mellette. (én pl mester alatt már minimum 30 órát akartam, és corvinus mesteres ismerősök szerint a 20 óra is eléggé nehéz már sokszor)

Az ELTEn nappalin is lehet 30-35+ órákat dolgozni, mert nincsen sehol sem katalógus, és mindnen előadást rögzítenek, a gyakorlat meg inkább kiegészítés de ott sincs katalógus. Tulajdonképpen végigcsinálhatnád úgy hogy egyedül vizsgákra mész be.

Az ELTE e miatt ahogy én észrevettem kicsit az elméletibb megközelítés felé fordul. Sok alapszakos BGE-s szaktársam van akik eléggé sokat panaszkodnak hogy itt mennyivel többet kell tanulni mint a BGE-n (hogy ez mennyire csak hiszti, és mennyire olyan embereket fogtam ki akik csak átevickéltek az alapképzésen, azt nem tudom).

Ha az alapképzésed nem gazdaságis volt akkor esetleg jó lehet a vezszerv, de abban egyet értek aaz elsővel hogy nem ez a leghasznosabb pont a miatt mert túlságosan átfogó, nem specializálódik semmire sem igazán, és így nehezebb lehet rájönnöd hogy mit is lehet vele kezdeni.

2021. dec. 27. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Mindenképp munka mellett csinálnám, így a levelező lenne elsődleges. Sajnos nem találtam másik olyan szakot, amivel coaching/HRM/tréning/mediátor/szervezetfejlesztés irányba lehetne szakosodni. Gazdaságis alapdiplomám van. Illetve a mesteren túl szakirányú továbbképzést is végeznék majd.
2021. dec. 27. 19:58
 5/12 anonim ***** válasza:
94%

A METU-n van remek coach képzés. Egyébként ha kifejezetten ez a célod, akkor inkább egy HR szakot céloznék be a Corvinuson.


De ma boldog-boldogtalan coachnak megy – 20 év üzleti gyakorlattal.. a menedzser ismerőseim fele coachoskodik meg tréner… még egyszer: 20 év multinacionális vezetői tapasztalattal…


Plusz olyanokkal is kell még versenyezned, akik pszichológia szakosként szakosodnak erre (a BME-n van ilyen pszicho mesterszak), sőt egyik ismerősöm pszichiáter (!) és úgy tréner. Na az milyen durva.


Szóval visszatérve, nem rossz az elképzelésed, csak a vezszerv erre nem készít fel semennyire.

2021. dec. 27. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Mindenképp tetszik a szak, de utána nézek a többi képzésnek is, csak ugye azok önköltségesek. Ezért szeretnék ezzel a mesterrel elindulni először.
2021. dec. 27. 20:34
 7/12 anonim ***** válasza:
87%
Ha szereted a matekot ELTE vezszerven a folyamatmenedzsment szakirány ad egy konkrét szakmát, és nem egy általános, semmilyen tudást. Eléggé keresettek a six sigma és a lean projektmenedzsment irányzatokat ismerő emberek.
2021. dec. 27. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Én bme gtk-n járok erre. Nagyon szeretem, Corvinusszal ellentétben lehet dolgozni mellette, jofejek a tanárok, jó az infrastruktúra. Dolgozom is, nem is kevés pénzért, aki nem hülye az élethez, az ezzel a szakkal is annyit keres majd amennyit csak akar
2021. dec. 28. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
84%
ELTE
2021. dec. 30. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

ELTE-n vért izzadsz első félévben a matektól, ha nem olyan alapszakra jártál, ami megfelelő alapozás volt (ez vezszerveseknél azért előfordul), vagy ha nem dolgozol ilyen területen. Sokan nem is igazán értik ezt a mértékű matekot, amit vezszervesekre zúdítanak, szóval gondoltam szólok, ha ide akarsz jönni. Első féléves kvanti anyaga 90%-ban megegyezik az ELTE IK-n leadott valszám és stat kurzuson leadott anyaggal, pedig ott is morzsolja le az embereket rendesen.

[link]

2021. dec. 31. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!