Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Gyógypedagógusként meg lehet...

Gyógypedagógusként meg lehet élni?

Figyelt kérdés
Jelenleg a bme-re járok biomérnöki szakra, de rájöttem, hogy ez egyáltalán nem nekem való, valószínűleg több vizsgán is el fogok hasalni, és teljesen le vagyok törve (a matek és a kémia elmélet az, amivel szenvedek). Nagyon gondolkozok azon, hogy jövőre átmegyek gyógypedagógiai szakra, de rengeteg horrorsztorit hallottam arról, hogy mennyire keveset keresnek a végzettek. Senki ne értsen félre, egyáltalán nem csak a pénz érdekel, de olyan szakmát szeretnék választani, ahol nem kell rettegnem a megélhetés miatt.A gyerekeket nagyon szeretem, az 50 órás közösségi szolgálat egy részét a Pető intézetben, a másik részét meg egy gyermektábor felügyeletével töltöttem, és úgy gondolom, képes lennék kezelni a munkával járó lelki megterhelést. Egyszerűen csak félek, hogyha sikerülne is elvégeznem a képzést, utána nem tudnék eleget keresni ahhoz, hogy biztos életet tudjak élni. Minden tapasztalatra nyitott vagyok.

2021. dec. 31. 15:10
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
92%
Hát albérletet pl. nem fogsz tudni fenntartani (semmilyen) pedagógus fizetésből.
2021. dec. 31. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
89%
Sajnos nemigen lehet belőle megélni. Nettó 160-70 körüli fizetésre lehet számítani. Sokan szokták mondani,hogy lehet különórákat adni,de a gyakorlatban a logopédia olyan,mint a fogszabályzó. Sokaknak kéne, de sok szülőnek nincs rá igénye/kerete. Akinek igénye van rá keres állami helyet, nagyon nagyon ritka az,ha valaki önköltségen keres egy gyógypedagógust, hogy foglalkozzon a gyerekével.
2021. dec. 31. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
33%
Én ettől függetlenül ajánlanám neked anyukám mindig örömmel jön haza a munkahelyéről, pedig őgyógyped.asszisztens, és kb 150-et keres. Egyébként én gyógyszerszként fogok végezni, elég jól fogok keresni, de a patikai gyakokat nagyon nem szerettem, untam, és így eléggé bizonytalan vagyok a jövőmmel kapcsolaban, remélem a kórházi gyak azért majd jobb lesz, most egygyerekkórházba megyek majd gyakra. Tényleg ne azt nézd, hogy mennyit fogsz keresni, sokkal fontosabb, hogy hogyan töltöd azt a 8 órát;)
2021. dec. 31. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Tehát nyugodtan válts, ha úgy érzed.
2021. dec. 31. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
90%
Én annak tanulok. Ettől függetlenül nem lehet belőle megélni.Gyakorlaton is volt már olyan tanító, aki megkérdezte, hogy biztos vagyok-e ebben ... Diploma után elmegyek külföldre, mert az a kb. netto 160 ezer forint semmire nem elég.
2022. jan. 1. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
86%

Szintén ezen tanulok,itt is hagyom,én mondjuk rájöttem,hogy nem szeretem,és nem is bírnám lelkileg. A tanárokon látszik,hogy kicsit mintha ki lennének égve,ezzel is számolni kell. Volt olyan ismerősöm,aki mondta,hogy a nővére elvégezte,de mire elvégezte már az is azt mondta,hogy ki van égve. Anyagiakról nem beszélve,és az a gáz,az oktatók sem említik ezt,csak mindig hangsúlyozzák,hogy szép szakma,elhivatottság kell.

Én is tényleg mást ajánlanék,pláne,hogy bejutottál biomérnökire,ha nekem is ilyen reál-képességeim lennének biztos máshol kezdtem volna,ide,- ne haragudjanak az érintettek,és kellenek is gyógypedagógusok-,felesleges lenne elpazarolni,kívéve ha elhivatottságot érzel,mert nálunk is akik nem azok,ők másfele gondolkoznak,akik meg maradnak ők mind magánba.


Magának a szaknak is 2 oldala van,lehetsz a gyerekek között,meg lehetsz olyan,aki magát a betegséget állapítja meg x idő alatt,írsz egy szakvéleményt. De nem úgy tűnik,hogy többet keresnének,ha mellette ugyanúgy több egyetemen oktat pl egy gyógypedagógus,vagy más lábon is kell állnia.

2022. jan. 2. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
75%
6-os. Nálunk is nagyon ki vannak már égve... Van aki mondja is, hogy nem szereti. Eléggé süllyedő hajó. Én is tuti reálosabb irányba mentem volna, ha lennének olyan adottságaim.
2022. jan. 2. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim válasza:
44%
Szokásos... senkinek nincs semmi tapasztalata, de óbégatnak a 150-es nettóról. Nem ennyire fekete-fehér a dolog, nehezebb belőle megélni, de miután személyes tapasztalatom van 100+ pedagógussal, bátran állítom, hogy meg lehet belőle élni. Persze plusz dolgokat, különórákat, amit csak lehet vállalni kell, de így is egy relatíve kényelmes, nyugodt élet várható.
2022. jan. 3. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim válasza:
32%
Jönnek a lepontozók, miközben a leghalványabb fogalmuk nincs semmiről, csak jó siránkozni, sajnáltatni magunkat. Ezen az oldalon a kesergés, hisztéria, derosszminden hozzáállás megy. Akkor kedves kérdező, változtatok az álláspontomon: nem, lehetetlen megélni sajnos. Minden egyes gyógypedagógus az éhezés küszöbén van, homeless, hajléktalan csövesként tengetik napjaikat, miközben semmire, de semmire nincs pénz. Nyilván. És nyilván az itt hozzászólók 100%-a pontosan tudja, hogy miről beszél, véletlenül sem hallomásból, pletykákból, innen-onnan tákolja össze a véleményét. Ez ugyanaz a hülyeség, mint hogy "húszezer informatikus hiányzik"... persze, persze... tudjuk... Gyógypedagógusként a bértáblás fizetésből valóban nem fogsz jól élni, de rengeteg lehetőséged marad olyan plusz dolgokra, amikből ennek a többszörösét meg tudod keresni. Tudom lehetetlennek tűnhet, aki nem akar semmit, nincs kezdeményezőkészsége, és a gyakorikérdéseken hisztizik naphosszat, annak valóban lehetetlen. Jöhet a lepontozás, mehet a siránkozás! :)
2022. jan. 3. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Kedves mindenkinél mindent jobban tudó 9-es.Te honnan vagy ennyire okos?

Milyen pedagógusi végzettséged van legalább folyamatban?

Ismerős ismerősének a véleménye nem igazán mérvadó, kevesen vállalják be, ha nincs elég pénz.

Nálunk 6 pedagógus van a családban,szerintem ez azért nem rossz alap ahhoz,hogy véleményt alkossak.

Aki ledolgozott heti negyven órát, annak utána azért nem marad annyi plusz idő, hogy nagyon megszedje magát magánban. ( Feltéve, hogy nem full egyedülálló...).

2022. jan. 3. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!