Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Gyógyszertárakban inkább a...

Gyógyszertárakban inkább a diplomás gyógyszerészre vagy a gyógyszertári asszisztensre van szükség?

Figyelt kérdés
Továbbtanulás szempontjából érdeklődnék, melyikre vagy nagyobb igény.
2022. jan. 1. 14:35
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Ugyanez a probléma foglalkoztat engem is, döntés képtelen vagyok.

Ha gyógyszerészként végzel többfelé is tudsz menni dolgozni (patika, gyár, kutatás), és biztos vagyok benne, hogy kevesebb van belőlük, mint gyógyszertári asszisztensből.

Gyógyszertári asszisztensre úgy látom annyira nincs szükség, inkább szakasszisztensre, ami fél-1 év rátanulás az asszisztensire.


Szerintem ne az alapján dönts, hogy gyógyszertárba kit akarnak majd a személyedben.

Ha mindent tudni akarsz a gyógyszerekről és képes vagy rengeteg kémiát tanulni, akkor gyógyszerész egyetemet válaszd, és kezdd el tanulni az emelt bioszt, kémiát/fizikát.

Ha gyorsabban és könnyebben akarsz papírt és bele akarsz látni a gyógyszerészetbe, és gyógyszerészek keze alá dolgozni, akkor jó ötlet az asszisztensi.

Én az álláshirdetéseknél azt láttam, hogy alig keresnek asszisztenst, de ez csak annyit jelent, hogy várni kell az elhelyezkedésben.

Az asszisztenst én mindenképp megpróbálom, mert legalább rálátok, hogy szeretném-e csinálni meg végigszenvednék-e egy egyetemet azért, hogy jobban belelássak a gyógyszerészétbe.

2022. jan. 13. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm, hogy megosztottad ezt velem.

Kívánom, hogy találd meg te is a számításod, miközben a képzést végzed.

2022. jan. 13. 21:58
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Patikánként nagyjából 2-3 asszisztens van és 1-3 gyógyszerész.

Mind a kettőre hatalmas a kereslet, hiány van belőlük, főleg vidéken.

Az utóbbi években elkezdték erősen kibővìteni az asszisztensek hatáskörét, hogy az egyre csökkenő gyógyszerész-számot megoldják.

A legtöbb frissen végzett gyógyszerész nem akar a közforgalmú gyógyszer-ellátásban résztvenni, mert... ööö... hogy is mondjam... SZAR!

1. Megbecsülés 0.

2. Fizetés egyre kevesebb, főleg, ha pl. a kórházi, állami gyógyszerészekhez hasonlìtod magad a 700.000 nettó-s fizujukkal.

3. Ez még nem is lenne baj, de szerintem a munka az idő legnagyobb részében extra-unalmas, mivel sokszor gyógyszertár-vezetési, kereskedelmi feladatokat is el kell látni. Nem tudom ez kinek tetszhet 5 év kemény tanulás után, hogy pl. be kell áraznod a loperidumot meg dobozokat pakolgatni egyik helyről a másikra.

Ha asszisztens vagy, akkor meg 100x rosszabb, mert igazi patient counselling-ben nem igazán vehetsz részt, hanem főleg az alja munka marad rád, nem fogsz tudni soha igazán kiteljesedni.

4. Ja igen, apropó kiteljesedés. Valószínűleg nem igazán lesz lehetőséged feljebb lépni a ranglétrán, max. gyógyszertár vezető lehetsz (ha elvégzed a plusz x-éves szakképzést), ami még nagyobb szívás, mert igazából még több kereskedelmi dolog szakad a nyakadba és még kevesebbet fogsz a betegekkel foglalkozni, ami szerintem a közforgalom alapja lenne.

5. Nem ìrhatunk receptet, nem adhatunk vakcinákat, nem immunizálhatunk, igazi hozzá férésünk sincs a beteg klinikai adataihoz, sokszor emiatt a sötétben tapogatózva kell ajánlani valami ramdom dolgot és ugye azokat a hìres interakciókat is nehéz ennek hiányában feltárni a hatóanyagok között... Szóval igazából mi marad a nagy hivatásból? "Tessék itt a 6000 Ft-is Bioderma és menjen el a háziorvoshoz" - mert igazából te gyógyszerész vagy, de az etikai kódex (na meg az orvosi lobby) megköti a kezed, és valójában csak autómata módjára adogatod a szereket a betegeknek.


Őszintén, kezdem azt érezni, hogy gyógyszerészként valóban nem adok hozzá annyit a társadalomhoz és nem tudom effektìven segìteni az embereket, mint ahogy azt elképzeltem. Bocsi a rant-ért, de ha ez ìgy megy tovább doktori cìm ide vagy oda, de elértéktelenedik a diplománk.


Ha asszisztens vagy a szenvedést szorozd be még 1000-el, na ők még nálunk is jobban szìvnak.


Az egyetlen pozitívum a könnyű elhelyezkedés. A karrier ebben a szektorban pedig az, hogy egyik helyről mész a másikra, persze alkalmazottként. 😩

2022. jan. 24. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

#3

Hát ez szomorú.

Én úgy képzeltem el a gyógyszertari asszisztens életét hogy pakolgat, keverget krémeket, segít a betegeknek. Mint egy nyugodt, változatos munka. De ha tényleg ennyire nincs előrelépési lehetőség meg meg lehet halni az unalomtól, akkor valószínűleg el kell kerülnöm ezt a szakmát, ha szeretnék kihívásokat.

De valaki javítson ki, ha tévedek

2022. jan. 25. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!