Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mikor felvételizel felsőoktatá...

Mikor felvételizel felsőoktatásba: az egyetem látja részletesen az érettségi eredményeidet és ők számítják ki a pontjaidat vagy az Oktatási Hivatal teszi meg mindezt?

Figyelt kérdés
Ezáltal az egyetem már csak a kiszámított pontszámodat kapja meg a hivataltól? Hogy működik ez? Köszönöm annak,aki tisztázza ezt nekem.

2022. jan. 3. 13:55
 1/5 anonim ***** válasza:
90%

Az egyetemek nem számolnak pontokat, azt minden esetben központilag teszik (ha az egyetemek is számolhatnának, akkor lenne lehetőség visszaélésre, például Kis Pista csak 300 pontot szerzett volna, ami a 420 pontos szakra nem lenne elég, de ismerne az egyetemen valakit, aki „el tudná intézni”, hogy 450 pontja legyen).

Az egyetemnek ellenőrzési joga van, ami azt jelenti, hogy ha van elég pontod, akkor jogosulttá válsz a beiratkozásra, a beiratkozásra pedig vinned kell magaddal azokat a dokumentumaidat, amikből számolták a pontjaid, ebből derül ki egyértelműen, hogy valós dokumentumokkal jelentkeztél (a Felvire csak feltöltöd azok másolatát, tehát ők nem tudnak utánajárni, hogy azok valósak vagy esetleg szerkesztettek).

2022. jan. 3. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
24%
Az egyetem azt se fogja tudni ki vagy, a tanárok se fognak ismerni, teljesen más világ
2022. jan. 3. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Értem és köszönöm. Azért merült fel bennem,hogy ha például 150 férőhely van a szakon és a meghúzott ponthatárba esetleg 152 ember férne be hogyan tesznek különbséget? Vagy eleve olyan ponthatárt húznak meg h ne fordulhasson ilyen elő?
2022. jan. 3. 14:20
 4/5 anonim ***** válasza:
7%
Nézd, bekerülni nagyon egyszerű, bent maradni már nagyon nem. Nálunk matekból 2 óra alatt átvettük az egész középiskolás tananyagot,iszonyat tempóban iszonyat mennyiségű anyagot ömlesztenek majd a nyakadba, szóval a felvételi lesz a legkönnyebb az elkövetkező pár évedben.
2022. jan. 3. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

3# A ponthatárba nem fog több ember beleférni, mint ahány hely van. Úgy húzzák meg a ponthatárt, hogy ez ne történhessen meg.

Az, hogy 150 hely van egy szakon, nem jelenti azt, hogy fel is vesznek annyi embert (ez ritka). Az egyetem úgy is meghúzhatja a ponthatárt, hogy csak 70 ember férjen be.

2022. jan. 3. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!