Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Lesz esélyem bejutni az orvosira?

Lesz esélyem bejutni az orvosira?

Figyelt kérdés

Jelenleg technikum képzésben tanulok, közgazdásznak. Nekünk a képzésben nincsen biosz-fizika-kémia stb, nálunk szakmai tantárgyak vannak. (Gazdi, vállalkozások működtetésének alapismeretei stb) Ahhoz, hogy érettségit tegyek valamiből 2 évig tanulnom kell az adott tantárgyat (ha jól tudom) szóval nem igen tudok belőlük érettségizni.

Hogyan tudnék ezzel a “háttérrel” bejutni az orvosira? Pécs, Szeged lenne a célom:) Előre köszönöm a válaszokat!:)



2022. jan. 5. 16:19
 1/5 anonim ***** válasza:
97%

Ugyan az nem igaz, hogy két évig kell tanulni egy tárgyat, hogy érettségizhess belőle, mivel két osztályozó vizsgával ugyanúgy mehetsz érettségi, viszont így is nagy hátrányban vagy.


Szerintem először inkább gondold át az iskolaváltás lehetőségét. Biztos van olyan gimnázium, ami -ugyan különösebb feltételekkel is,de- átvenne téged.


Ha ez nem játszik (pl. mert mondjuk nincs ilyen gimi a környéken, vagy végzős vagy), akkor sincs veszve semmi, ugyanis harmadik lehetőségként ott van az, hogy érettségi után mész vissza mégegyzer érettségizni biológiából és kémiából.

2022. jan. 5. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Én úgy tudom, ha kikerültél az oktatási rendszerből, bármiből érettségizhetsz. A legpontosabb infót akkor kaphatod, ha írsz az oktatási hivatalnak. Ők tuti el tudnak igazítani az útvesztőben.


Mellesleg semmi sem lehetetlen. Az emelt kémia és biológia nehéz. Nem elég ha megírod a vizsgálapot, szóbelin elég komplex témák vannak.

Bioszhoz én ajánlom a Nagy Etele könyvét + munkafüzet (ebben az érettségi feladatok vannak tematikusan)

Kémiából pedig a villányi könyveit:

[link]

2022. jan. 6. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Pont így járok én is. Szakgimnáziumban járok és végzős vagyok.

Kémia nincs a gimiben, fizikát nagyon utáltam, abból nem fogok emeltet tenni az fix. Biológiából pedig nem készítették fel olyan szinten, hogy le tudjam tenni bátran az emeltet.


Így arra a meghatározásra jutottam én, hogy az 5. évben az iskola mellett, járni fogok egy külön tanárhoz kémiát és biológiát tanulni emelt szinten.

1 év nem elég ahhoz, hogy le tegyem az emeltet, ezért megyek egy érettségi utáni egészségügyi OKJ-s iskolában, és utána leteszem az emelteket, ha felvesznek, akkor Szegedi ÁOK-ra mennék. :)

2022. jan. 9. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem 1 éva alatt simán fel lehet készülni. Amugy én mindenképpen a kémiát ajánlom, el is mondom miért. Most voltam első éves és a kémia még azoknak is zúzda akik kémiával mennek nem hogy azoknak akik fizikával.

Bioizikából nálunk elég szépen belevették az alapokat is, nem jelentett gondot ha valaki (mint pl. én) full buta volt belőle. Nem hazudok, én kb. 0 fizika tudással mentem mert nálunk nem volt rendes fizika oktatás.

Kémiából nálunk évközben ha jól emlékszem 5 szintfelmérő volt, ha azon nem mentél át akkor vizsgázni se mehettél már el. Kémiát kell nagyon nyomni.


Emellett csak mint jó tanács, oké vannak olyanok akik brutál magas emelt pontszámmal kerülnek be az egyetemre, de pl. nekem négyes-ötös érettségikkel 77%os biosszal és 67%-os kémiával kerültem be. Ha jól sikerül a többi érettségi is akkor alacsonyabb emeltekkel is be lehet kerülni.

2022. jan. 11. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
A megoldas az, hogy az igazgatoddal beszelsz. Mivel 13.ig kotelezo iskolaba jarnod, ezert szolsz neki, hogy 11.-tol vagyis most szeptembertol intezzen neked vendegtanuloi jogviszonyt a legkozelebbi gimnaziumba ahol oktatnak bioszt, kemiat, fizikat. Ezzel a vendegtanuloival akarmikor bemehetsz az orakra, feltudod venni a fakultaciot es tanulod mintha odajarnal. Ez jar nemi adminisztracioval, de vegul 3 evig jarhatsz az iskolaba. 13. Vegen pedig amikor a szakmai vizsgak jonnek rateszed a ket emelt erettsegit. En is ugyanerre keszulok, enis kozgazos vagyok🤪
2022. jan. 16. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!