Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Jogi egyetemre emelt angol és...

Jogi egyetemre emelt angol és emelt magyar elég?

Figyelt kérdés

Ugyebár jogra a töri kötelező tárgy és kicsit félek hogy nem lenne elég pontom államira ha csak közép szinten érettségiznék belőle.

Azonban emelt angol/emelt magyar tagozatos vagyok így ezekből szeretnék emeltezni. Van olyan valaki aki emelt magyar/angollal jutott be állami finanszirozásban jogra?



2022. jan. 6. 19:43
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Felvételi vizsgatárgyak


Az alábbi érettségi tárgyak közül legalább egyet emelt szinten kell teljesíteni.


történelem

közép v. emelt szintű érettségi


és


angol

közép v. emelt szintű érettségi

vagy

filozófia

közép v. emelt szintű érettségi

vagy

francia

közép v. emelt szintű érettségi

vagy

latin nyelv

közép v. emelt szintű érettségi

vagy

magyar nyelv és irodalom

közép v. emelt szintű érettségi

vagy

matematika

közép v. emelt szintű érettségi

vagy

német

közép v. emelt szintű érettségi

vagy

olasz

közép v. emelt szintű érettségi

vagy

orosz

közép v. emelt szintű érettségi

vagy

spanyol

közép v. emelt szintű érettségi

2022. jan. 6. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm. Ezzel én is tisztában voltam.

A problémám az, hogy mivel a töri kötelezően beleszámít így a két emelt érettségi közül csak egyet számítanak majd bele. Így mínusz 50 pontban lennék. Felsőfokú nyelvvizsga feljebb vinné a pontokat, de akkor is még mindig mínusz 10 pontom lenne, ami felvételinél nagy hátrány.

2022. jan. 6. 19:55
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Felsőfokúd milyen nyelvből van? Azt vedd figyelembe, hogy egy nyelvért csak 1 jogcímen kaphatsz többletpontot - tehát ha az angol emelt érettségire megkapod az 50 pluszpontot, nem fogsz még angol felsőfokú nyelvvizsgáért is 40 pontot kapni.
2022. jan. 6. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Emelt angol és emelt magyar párossal ilyen értelemben nem tudsz felvételizni, mert a kettő közül a jobb eredményt + a közép törit számolnák. Plusz pont pedig szintén csak egy emeltért járna. Ez persze teljesen járható út, főleg emelt magyarral, hiszen akkor nyelvvizsgáért is kaphatnál plusz pontot (igaz, én a magyar emeltről nem hallottam jókat). Hidd el, jó emelt és középszintű érettségik mellett a 90 plusz pont sem egy rossz felállás.
2022. jan. 6. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Még nem késő emelt törire felkészülni emelt magyar helyett. Egy jó tanár kell csak.
2022. jan. 6. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Ha mindenképp ez a célod akkor a törit vakahogyan fel kellene venned.

Ezt annak idején 10.-ben kellett volna átgondolni.

2022. jan. 8. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!