Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Ha elvégzem az osztatlan...

Ha elvégzem az osztatlan agrármérnöki osztatlanmestert, majd az agrárközgazdász mesterszakot, az felkészít arra hogy?

Figyelt kérdés

Hogy egy kb. 300 millió forint értékű tanya birtokosaként profitábilis, fejlődőképes vállalkozást tudjak beindítani?

(Amiből magas szinten meg tudok élni én is, és az alkalmazottaknak is tudok versenyképes fizetést biztosítani)


Vagy gyakorlatilag nem érnek sokat ezek a szakok, nem adnak át használható, ilyen jellegű tudást?



2022. jan. 7. 23:31
 1/1 anonim ***** válasza:
En soha nem jartam agrar szakra, azonban hosszu ideig egyutt voltam valakivel (jo regen), aki agraregyetemet vegzett, es igy elegge belelattam az ottani dolgokba. Az elso ket evben nem igazan lehetett azt tapasztalni, h sok haszna lenne az egyetemnek, (rengeteg magolnivalo volt mindenfele szerteagazo tanulmanyokkal kapcsolatban) majd harmadevben indult be (abban az idoben legalabbis) komolyabban a szakiranyu kepzes, pl. novenytermesztes, allattenyesztes, novenyvedelem, biotechnologia, tropusi stb, stb. szakirany. Akkor mar hangsulyosabban tanulta azt a hallgato, amivel kesobb foglalkozni kivant. Es jottek sorban az agazati gyakorlatok is. Sokak szamara csak ekkor nyert ertelmet, es valt elvezhetobbe az egyetem. A velemenyem szerint sokkal tobbet jarul hozza a sikerhez, ha van az embernek valakije a csaladban, rokonsagban, vagy ismerosei koreben, aki profi, (mondjuk ugy, szuletett foldmuves es allattenyeszto) akitol sokat tudna tanulni. Hiszen a valo eletben a dolgok kicsit maskeppen mennek, mint az egyetemen. A gyakorlati tapasztalat jelent a legtobbet. De az egyetem elvileg (!)jo elmeleti alapokat adhat hozza. Azt nem tudom sajnos, h jelenleg az agrarkepzes milyen szinvonalu. Az sem lepne meg, ha egyre lejjebb menne a szinvonal annak erdekeben, h tobb embert tudjanak felvenni es kepezni. (fejpenz.) Valamint az is kerdeses, milyenek maguk az oktatok mostanaban. Ismerik-e az elmeleten kivul a gyakorlatot, vagy csak PhD, hallgatokent benn maradtak tanitani az egyetemen, es amugy hosszabb idore soha nem tapasztaltak meg egy igazi tanyagazdasagot... A vallalkozasi reszet valoszinuleg akkor sem ott fogod megtanulni az egyetemen, ezert nem vagyok teljesen biztos abban, h egy agrarkozgazdasz diploma segitene-e pluszban rajtad. Remelem jon majd ide valaki, aki ezt megvalaszolja. ALTALABAN azok szoktak sikeresek lenni ebben az iranyban, akik belenottek, gyerekkoruk ota ezt lattak, csinaltak. De azt nem allitom, h kesobb nem lehet megtanulni, es sikerre vinni. Segitseg viszont mindenkeppen kellene. A jo kapcsolatok, ismeretsegek is nagyon sokat jelentenek, meg a jo uzleti erzek. Utobbit elsosorban nem tanulni lehet, hanem adottsag es tapasztalat is egyben, de lehet, h van tanulhato eleme. A velemenyem -az en szintemen, masfele diplomaval, es kivulallokent-, azok alapjan, amit lattam ott az egyetemen is, meg az eletben is, a tanyadhoz eleg lenne egy nagyon jo alapos kozepfoku mezogazdasagi kepzettseg, (kepzettseg nem feltetlenul egyenlo vegzettseg) sok-sok gyakorlat, es a vallalkozasi, penzugyi ismeretek elsajatitasa olyan helyrol, ahonnan a gyakorlatot tanulod meg, nem az elmeletet. (A kozgazdasagtan szak egy csomo olyan elmeletet is tanit, aminek a valosaghoz nem mindig van koze. Ezzel sok idot el tudsz vesziteni. Szoval attol is fugg, h valojaban mit is tanitanak majd ezen a neven neked, hogy agrarkozgazdasz szak.) Az biztos, h az egyetemen sok, szamodra fontos emberrel meg tudsz ismerkedni, es az eloadasokon es a gyakorlatok soran is hasznos informaciokat, tapasztalatokat szerezhetsz. Azonban az egyetemi diplomanak a presztizse akkor kapna jelentoseget szamodra, ha kesobb egy nagy ceg alkalmazottjakent ill, vezetojekent szeretnel dolgozni, ami nem feltetlenul a Tied. A sajat ceged iranyitasahoz nem mindenaron fontos elvegezned az egyetemet. Attol is fugg, mennyi idot szansz magadnak, h jol beinduljon a vallalkozasod. Az ilyen iranyu vallalkozasban nagyon sok minden a jozan esz es az elozetes tapasztalat kerdese. De ha van idod, vegezd el az egyetemet, fokent az ismeretsegek miatt, es az biztos, h egy jo ralatast is kaphatsz elvileg a dolgokra. A kozepszintu szakiranyu ismereteket kiboviti, de talan nem annyival, amennyire neked szukseged lenne. Annak idejen azok lettek az egyetem elvegzese utan a legsikeresebbek a szakmaban, a vallalkozasunkban, akiknek mar otthon regota megvolt a gazdasag. A tobbiek a diplomajukkal altalaban mas iranyba mentek. Kivancsian varom masok valaszat is, olyanoket, akik agrar egyetemet vegeztek, es kezdtek is vele valamit ebben a szakmaban vallalkozokent.
2022. jan. 9. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!