Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Van itt olyan, aki felnőtt...

Van itt olyan, aki felnőtt életében (30 fölött) tanult valamit munka mellett vagy levelezőn, és sikeres lett vele és úgy érzi, akkor találta meg a valódi hivatását?

Figyelt kérdés
Én rosszul választottam képzést és 30 éves koromra még nem találtam meg a hivatásom. Szeretnék még változtatni ezen.
2022. jan. 11. 00:04
 1/4 anonim ***** válasza:
0%

Attól, hogy más leírja a tapasztalatát, nem leszel előrébb.

Inkább keress fel egy pszichológust és egy pályaválasztási tanácsadót.

2022. jan. 11. 05:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Persze, nekem most van folyamatban, mérnök leszek, de nem a pénz miatt. Azért ne tedd, mert nem fogod elvégezni olyan nehéz. Ha a pénz a fontos vállalkozz egy jó szakmával
2022. jan. 11. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Én most kezdtem el 28 évesen az egyetemet, nemsoká túl vagyok az első vizsgaidőszakon, nehéz/seggelni kell, de muszáj, ha előre akarok jutni, legalább egy kicsit.


Én azt javasolnám, hogy menj fel a: felvi.hu/felveteli/szakok_kepzesek/szakkereso -re, itt tudsz szűrni a képzések között (remélem a szeptemberben induló képzések fent vannak már)

Szűrj az alapképzésre és a levelezőre (esetleg államilag támogatottra) és nézz szét, hogy milyen választási lehetőséged van. (tavalyi ponthatár alapján megnézheted, hogy elég pontod lehet-e)


Plusz infó: ha nincs emelt érettségid, akkor kell csinálni egyet, ha egyetemre akarsz menni


Vagy ahogy 2# írta, lehet jobban járnál egy jó szakmával.


Sok szerencsét bárhogy is döntesz!

2022. jan. 11. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Persze, én. Kétszer is. "Használhatatlan" bölcsész diplomákkal a zsebemben 28 évesen kezdtem el levelezőn kereskedelem és marketinget tanulni. 34 évesen már egy neves multinál voltam menedzser. Ezzel el is voltam egy évtizedig, majd újra beiratkoztam egyetemre és 46 évesen ismét szakmát váltottam. Soha nem késő tanulni.
2022. jan. 11. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!