Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » A Repülőorvosi vizsgálaton...

A Repülőorvosi vizsgálaton elsősorban mit vizgálnak? Mi az a kritérium, mi az a betegség ami alapján nem lehetek pilóta, és milyen egészségesnek kell hogy legyek, hogy felvegyenek? Például a tulsúly, vagy a túl nagy magasság miatt nem vehetnek fel?

Figyelt kérdés
186 cm vagyok, 103 kg. Jelenleg 11.-dikes. Nyáron letervezek adni kb 4 kilót, na de hát minden ember igy van vele, hogy lefogy aztán mégse fogy le, hanem még felszed pár kilót

2022. jan. 16. 11:57
 1/10 A kérdező kommentje:
vizsgálnak*
2022. jan. 16. 11:57
 2/10 A kérdező kommentje:
11.osztályos vagyok
2022. jan. 16. 11:57
 3/10 anonim ***** válasza:

Vadászpilóta? Az tuti nem lehetsz 103 kg-al és lehet, a magasságod is sok. Szemüveges sem lehetsz, gerincferdülésed sem lehet, rengeteg minden kizáró ok. Nézz utána.

Utasszállító is szigorú, de azért kevésbé. Ott biztosan nem gond a 186 cm, viszont a súlyod lehet az. Barátnőm légiutas-kísérő, ő pl elsőre nem ment át, mert a BMI-nek az egészséges tartományba kell esnie.

2022. jan. 17. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Ja hogy miket vizsgálnak...

Stewardess vizsgálatról tudok mesélni, feltételezem, a pilóta is hasonló.

Magasság, súly, vérnyomás, látás, hallás, EKG, vércukor mindenképp. Kikérdeznek a kórtörténetedről is, ha pl rendszeresen kell gyógyszert szedned, az kizáró ok (gondolom, fiú vagy és nem érint, de pl nők nem szedhetnek fogamzásgátlót sem).

2022. jan. 17. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

[link]

Innét le tudod tölteni a repülőorvosi jogszabályt, abban minden benne van.

2022. jan. 18. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim válasza:
57%

Ne higgy el mindent az interneten!! Az előző válaszok félrevezetőek lehetnek.


Vadászpilóta lehetsz nagyobb súllyal is, ha a) egészséges vagy, b) bírod a G terhelést. Szemüveges itthon talán nem lehetsz, külföldön használnak rá megoldást mert VAN.


A nagygépes orvosi nem külsőre válogatja az embereket, a BMI nem sokat számít. Egyik ismerősöm bőven a teltek közé tartozik és nagygépes pilóta. Nem férfi ideált / női ideált keresnek pilótáknak! A lényeg az egészségesség. Gyógyszert pedig szedhetsz, de nem mindegy, hogy milyet. Alapvetően az EU-ban EASA által elfogadott gyógyszereket lehet szedni.


Betegségekről: van ami lehet, van ami nem. Alapvetően a cukorbetegség, rossz keringési állapot kizáró ok lehet, de nem minden esetben. Színtévesztés kizáró ok (tudtommal). Ezekre a választ mind megtalálod az EASA medical elvárásaiban online. A túlsúly nem probléma addig, amég abból nincsenek velejáró betegségek, pl. magas vérnyomás, magas koleszterin, stb. Magasságoddal szerintem nincsen probléma.


A fogyást illetően: ne csak tervezd! Sajnos túlsúlyból lehetnek egyéb betegségek, amik kizárhatnak a repülésből. Minél tovább halogatod, annál nagyobb arra az esély, hogy ez megtörténhet. Kívánom, hogy járj sikerrel!


És hogy mit vizsgálnak?:

Kis gépre: ekg, vérkép, egyszerű látásvizsgálat, vizeletminta, max pár egyértelmű pszichológia kérdés (akarsz-e öngyilkos lenni pl). Ez max 5 évig érvényes.

Nagy gépre: ezeken felül mellkas röntgen, komplett pszichológia vizsgálat, teljes látásvizsgálat. Ez max 1 évig érvényes. Egyetemre / légitársasághoz jelentkezéskor képességfelmérő tesztet kell végezni (memória, angol tudás, matek / fizika fejben számolás, térérzék, stb).


Nagyjából ennyi, lehetne még ragozni, de ez mind kb.

2022. febr. 9. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Utolsó válaszolónak köszönöm a választ! Tehát ha jól értem, akkor helikopterre nem nagyon számit a testtömeg? Mert egyébként 101 vagyok most, és jövőre jelentkeznék.
2022. febr. 10. 18:50
 8/10 A kérdező kommentje:
Már elkezdtem a fogyókúrát
2022. febr. 10. 18:51
 9/10 A kérdező kommentje:
mármint ilyenekre gondoltam hogy helikopter, utasszállitó stb.
2022. febr. 10. 18:52
 10/10 anonim válasza:
Igen azokra írtam. Ha egészséges vagy, nem kéne a súlynak számítania. Helikopterre ugyanolyan orvosi vizsgálatok vannak mint merevszárnyú repülőgépre. A típusban nem vagyok biztos (class I. vagy class II.).
2022. febr. 10. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!