ELTE vagy Corvinus?

Figyelt kérdés

Most felvételizek majd, első helyen nemzetközi gazdálkodást szeretnék megjelölni, másodikként a nemzetközi tanulmányokat (alapszakok, és az angolon gondolkozom mindkét esetben). Az elte és a corvinus között gondolkozom, hogy melyiket lenne érdemesebb megjelölni.

Tudnátok mesélni a légkörről? Milyen az egyetemi élet? Miért az egyiket jelöljem meg a másik helyett? Miben különböznek? Ha esetleg volt tapasztalatotok a két egyetemmel kapcsolatban, esetleg ezzel a két szakkal kapcsolatban is, le tudnátok írni kérlek?



2022. jan. 18. 19:32
 1/8 anonim ***** válasza:
85%
Eléggé eltérő a 2 szak egymástól
2022. jan. 18. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 palfydanka ***** válasza:
93%

Sziaaa!

Én most vagyok elsőéves a Corvinuson, ha van kedved, írj és mesélek pár bulit!

2022. jan. 18. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
81%

Corvinus - ELTE - BME - BGE


… de a nemzetközi tanulmányokat hatalmas nagy ívben kerüld el, nem jó semmire.

2022. jan. 18. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
91%

Szia! Én a nemzetközi gazdálkodás szakon tanulok , bár másik egyetemen(BME). Ez közgazdász végzettséget ad. A nemzetközi tanulmányok teljesen más.

Szerintem teljesen mindegy , hogy melyik egyetemet választod a kettő közül mivel nagyon neves és jó egyetemek . A tantervet nézném meg a helyedben . Maga a szak szerintem nagyon jó, egy picit több idő mire beindul , mivel alapozó tárgyak vannak az elején .

2022. jan. 19. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Eltés vagyok.


Az Elte mellett az szól, hogy tudsz ingyen nyelvet tanulni kreditért, dolgozni a suli mellett, jó a közösségi élet, a külföldi kapcsolatok szintén jók. (pl. Erasmusra)


Ami még nagy plusz hogy minden tárgyat tudsz angolul tanulni (néhány esetben teljesen hunglish), és az egész Eltéről fel tudsz venni szabvált, bármelyik karról tudományegyetem mivoltából kifolyólag. (Innen ugye a nyelvtanulás)


Annyian vagyunk hogy úgyis mindenki megtalálja a hozzá hasonló embereket. A színvonal pedig nem gyenge.


A nemzetközi gazdálkodást ajánlom a tanulmányok helyett, mert gyakorlatiasabb, könnyebben el lehet helyezkedni vele.


A Corvinusról nem tudok nyilatkozni. Amit viszont sejtek, az az, hogy a közgazdasági elit onnan kerül ki már régóta, ezért a kapcsolatépítés ott jobban megy. Aki a közgázon végzett régen az jobban elfogadja a Corvinusos diplomát mint az ELTE-BME-BGE-PTE diplomáját.

Nem tudom hogy ez a jövőben változni fog-e.

2022. jan. 19. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 palfydanka ***** válasza:
88%
Én Corvinusos vagyok, az előző válaszoló első bekezdése ránk is nagyon vonatkozik:)
2022. jan. 19. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
96%

Most végzek ELTE-n, vegyes érzésekkel.


+pro

Tényleg mindent biztosítanak a tanárok a tanuláshoz, előadásról videók, diasorok, jegyzetek, könyvek, egyszer nem kellett könyvtárba mennem, vagy könyvet vennem.

Szép az új campus.

Vannak tényleg világszínvonalú tanárok(de sajnos nem a többség), akik piacképes tudást adnak, többségük a pénzügy és számvitel tanszékről.

Azt látom, hogy el tud szinte mindenki helyezkedni.


-kontra

Ennyit nem kell tanulni sehol sem, sem a Corvinuson, sem a BGE-n. Akinek vannak ismerősei a többi egyetemen, az mind ráeszmél erre a sajnálatos tényre. És nem, ez nem pozitívum, hanem ócska, előző évszázadi oktatási módszer, ahol a lexikális tudásra építettek. Jegyzeteket szó szerint kell bebiflázni, sokszor menedzsment meg érveléstechnika szintű tölteléktantárgyaknál. Nehéz matekos zh-k, semmi pluszpontszerzési lehetőség, de egyik tantárgynál sem. Semmi csoportmunka, beadandó, esettanulmányok. Nincs gépterem, nincsenek géptermi órák. Nem tanulunk meg semmilyen szoftvert normálisan használni. Nem hiszem, hogy ne lenne rá pénz, ha a vizsgaközpontra volt.


El is érkeztünk a másik negatívumhoz, a vizsgaközponthoz. Én megértem, hogy a tanárok kevesebbet akarnak dolgozni, és a Moodle kijavít minden ikszelgetős feladatot, aztán a többihez csak oda kell pötyögni egy pontszámot. Azt is megértem, hogy bekamerázzák a termet, meg bemérnek minden elektromos eszközt??? :D

De az már kicsit röhej, hogy egy feladatban csak előrefele tudsz haladni. Egyszerűen nem fogjuk fel, hogy a te felkészülésedet miért méri jobban, hogy nem oldhatod meg olyan sorrendben a feladatokat, ahogy neked kényelmes, ahogy papíron is csinálnád... Szerencsére ebből az őrületből én már nem sokat tapasztaltam.

2022. jan. 25. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
84%
Szia! Másodéves vagyok a Corvinuson ng szakon, én imádom. Én mindenképpen ezt tenném az első helyre, ha sikerül bekerülnöd, akkor a 3,8 átlag (ösztöndíj feltétele) nagyon könnyen elérhető, én nem ismerek olyan szaktársat, akinek ne sikerült volna. Az oktatás valószínűleg nagyon hasonló az egyetemek között, de a Corvinus sokkal több plusz lehetőséget kínál. (több száz diákszervezet, szakkollégiumok, külföldi részképzési lehetőség, szakmai gyakorlatok, céges partnerségek). De persze akárhova mész, neked kell kihozni az egyetemből a legtöbbet, az fog számítani később, hogy az egyetem mellett milyen plusz tevékenységet csináltál (erre pl kiválóak a diákszervezetek.
2022. febr. 4. 01:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!