Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Nyugat, Közép Dunántúl környék...

Nyugat, Közép Dunántúl környékén melyik gimnáziumba?

Figyelt kérdés
Tudom hogy nagyon késői kérdés, mert 21 a határidő, viszont elég tanácstalan vagyok hogy milyen középiskolákba jelentkezzek. Egy gimnáziumba szeretnék, vagy szakgimnáziumba. A félévi átlagom minden fő tantárgybol ötös. a legroszabb nyelvtan 4.50. A központi Matekot szerintem 20-25 pontra biztosan megírom a magyar talán jobb 35-38. Milyen iskolába lenne erős bejutási esélyem? lehetőleg 100 km-en belül szeretnék. Hévízi vagyok.

2022. jan. 19. 15:51
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
Kollégista vagy bejárós szeretnél lenni?
2022. jan. 19. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 A kérdező kommentje:
kollégista
2022. jan. 19. 16:09
 3/29 anonim ***** válasza:
100%
Milyen tagozatok (vagy szakmák) érdekelnek?
2022. jan. 19. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
100%

Milyen tantátgyakat szeretsz? Melyikeket nem?


Szeretnél nyelvi előkészítős évre járni?

2022. jan. 19. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 A kérdező kommentje:
művészeti, idegen nyelvi, pszichológiai, talán vendéglátás,(angolbol nagyon jó vagyok)
2022. jan. 19. 16:20
 6/29 A kérdező kommentje:

a matekot, fizikát, kémiát nem szeretem


a tesit utálom


földrajz, történelem: vegyesek az érzéseim, vannak részek amik érdekelnek, és vannak nagyon unalmasak is de összességében megvagyok velük.


irodalom, nem szoktam szinte soha szépirodalmat olvasni, regényeket se, viszont érdekes, nem a kedvencem, de azért szeretem


ének, rajz, (angol), technika a kedvenceim, az angolt csak azért tettem zárójelbe, mert az osztályom nagyon rossz belőle, és teljesen más szinten van mindenki, ezért nem is lehet (tudnak) angolul kommunikálni.


A tanár nálam nagyon sokat számít, például 5. ben egy nagyon hát "szigorú" (bár nem szeretem ezt a szót), mert semmi rosszat nem tett, csak olyan savanyúak, szárazak voltak az órák, ezért utáltam. De most 7- 8. ban szeretem.

2022. jan. 19. 16:30
 7/29 A kérdező kommentje:
ja a bioszt ki hagytam, szeretem, sőt kedvenceim közé is tartozott sokáig, viszont az ember biológiát (amit most is tanulunk) rosszul vagyok tőle, szinte remegek ha v*rről vagy belsőszervekről van szó
2022. jan. 19. 16:34
 8/29 anonim ***** válasza:

Szerintem érdemes lenne Zala megye és a vele szomszédos megyék intézményeit végignézned.


Ezek a középiskolával rendelkező városok vannak Hévíz 100 km-es körzetében:


Zalaegerszeg, Nagykanizsa, Lenti, Keszthely


Szombathely, Sárvár, Körmend, Celldömölk, Szentgotthárd


Kaposvár, Siófok, Fonyód, Marcali, Barcs, Csurgó


Balatonalmádi, Veszprém, Pápa, Ajka, Várpalota, Tapolca, Balatonfüred, Sümeg


Egyébként van olyan intézmény, amit már nézegettél vagy még abszolút nincsen semmi elképzelésed?

2022. jan. 19. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:

A #8 válaszban felsoroltak között van esetleg olyan város, ahová semmiféleképpen nem szeretnél menni?


Jól értelmeztem, hogy agimnáziumban leginkább az általános tantervű osztály, a művészeti tagozat és a nyelvtagozat jöhet szóba?

Mit gondolsz a kéttannyelvű vagy humán tagozatról?


Milyen nyelveket tanulnál szívesen?


Járnál-e egyházi fenntartású intézménybe?


Nagyon szívesen segítek keresgélni, de ha picit több információt adsz, akkor sokkal könnyebb lenne javasolni.

2022. jan. 19. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 A kérdező kommentje:
Hát művészetibe szerettem volna, (kaposvár, zirc) de nem jártam felkészítőkre, szinte semmit nem készültem. szóval nem tudom.
2022. jan. 19. 17:54
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!