Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Történelem alapszak után...

Történelem alapszak után lehetek történelemtanár? Úgy tudom, hogy arra már építhető a rövidciklusú tanári mesterképzés, az egyik ismerősöm is magyar szak után csinálta.

Figyelt kérdés

2022. jan. 20. 00:50
 1/8 A kérdező kommentje:
Ha ezt így megcsinálom, akkor utána a gyógypedagógia alapszak rövidebb idő alatt meglesz vagy pedig ugyanúgy 8 féléves?
2022. jan. 20. 00:51
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Középiskolai nem
2022. jan. 20. 04:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Igen, lehetsz. Jelenleg két opciód van:

1. Vagy elvégzel egy történelem mestert is, ami után lehetőséged lesz jelentkezni az egyéves egyszakos tanárira

2. Vagy jelentkezel kétszakos osztatlan tanárképzésre, ahol is a töris tárgyak nagy részét el tudod fogadtatni, ezáltal, ha a másik szakon nincs sok egymásra épülés, akkor pár félévvel le is tudod csökkenteni a képzést.

2022. jan. 20. 06:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

És az osztatlan tanári mennyire vállálható munka mellett, levelezőn? Ott már alapból az a kiindulási pont, hogy két szakot kell elvégezni.

Kaptam egy olyan információt is, hogy ha először gyógypedagógiát csinálok, akkor az tanári végzettséggnek minősül és építhető rá a rövidciklusú tanári mesterképzés.

2022. jan. 20. 07:42
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem jól tudod. Sem a középiskolai, sem az általános iskolai rövid ciklusú tanárképzésre nem lehet jelentkezni közvetlenül a történelem alapszak elvégzése után. A 4 féléves rövid ciklusú tanárképzésre (bármilyen) pedagógus diplomával, a 2 félévesre pedig az adott szak mesterdiplomájával jelentkezhetsz csak. Más szóval ahogy a #3 írja, ha elkezded és elvégzed a történelem alapszakot, akkor két választásod lesz. Az egyik szerint előbb a történelem mesterszakot is el kell végezned, aztán jön az egy éves tanárképzés, így összesen 12 félév alatt kaphatsz történelemtanári diplomát. A másik szerint pedig választanod kell egy szakpárt mellé, és elkezdened az osztatlan tanárképzést tárgyelfogadtatásokkal. Ez utóbbi opcióval nagyjából arra számíthatsz, hogy általános iskolai tanári diplomához további kb. 7 félév alatt, középiskolaihoz további kb. 9 félév alatt juthatsz. Vagyis időben nagyjából ugyanannyi mindkét út, viszont ez utóbbi két szakra képez, tehát elhelyekedés szempontjából előnyösebb. Viszont ha biztosn tanár szeretnél lenni, még jobban jársz, ha eleve a kétszakos osztatlan tanárképzésre jelentkezel.


A második kérdésedre pedig az a válasz, hogy szerintem egy végzett történelemtanárnak egészen minimális lesz az a tárgymennyiség, amit a gyógypedagógia szakom el tud fogadtatni. Maximum 1 félévet rövidíthetsz így, ha szerencséd van. Egyébként pedig azzal is számolj, hogy csak 12 állami félévet finanszíroznak, így ha államin csinálod meg a történelemtanárit, akkor teljes egészében vagy majdnem teljes egészében fizetősként végezheted el csak a gyógypedagógiát.

2022. jan. 20. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

#4: A gyógypedagógiáról mehetsz rövid ciklusú tanárképzésre, de első körben csak általános iskolai történelemtanár leszel 4 félév alatt. Ha középiskolai tanár akarsz lenni, az további 2 félév.


Az osztatlan tanárképzés levelezőn kevés helyen indul az országban: csak Egerben, Miskolcon és Nyíregyházán. S azzal is számolnod kell, hogy a kevés jelentkező miatt nem minden szakpár indul el minden évben és mindhárom helyen. Ezenkívül mivel általában péntek délutánonként és szombatoként vannak a konzultációk, olyan munkahelyet kell keresned, ahol félévente 7-8 péntekre elengednek, nem is szólva a vizsganapokról. Persze nem mindenki tanul egyformán könnyen, de én nagyon nehezen tartom elképzelhetőnek, hogy valaki az osztatlan tanárképzést heti 40 órás munkaidő mellett csinálja végig. A vizsgaidőszakok túl kemények ehhez.

2022. jan. 20. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
A gyógypedagógia is a legtöbb helyen szakpáras, úgyhogy bizonyos értelemben ugyanott vagyok, mint a tanárival csak a tanárképzést most egységesítették. Az általános iskolai 8, a középiskolai pedig 10 félév, így tényleg csak 2 félévem maradna a gyógypedhez, de azt a későbbiekben meg tudom szervezni, hogy miként végezhetem el. Fordított esetben a tanári sokkal húzósabb lenne önköltségesen, mint a gyp. Igazából töri-etika vagy töri-könyvtár szakpárokra gondoltam, a magyart elég húzósnak mondják, nem biztos, hogy munka mellett beleférne, de a magyar-töri is egy opció.
2022. jan. 20. 15:07
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

A gyógypedagógia nem tantárgyak szerinti, hanem fogyatékosság-illetve pszichés probléma szerinti szakpárat jelent. A gyógypedagógus diploma speciális osztályok 1-8. évfolyamában az összes tárgy oktatására képesít. Csak akkor ajánlom a gyógypedagógiát, ha hajlandó vagy többnyire halmozottan hátrányos helyzetű gyerekekkel foglalkozni pedagógus fizetésért. Ehhez hatalmas lelkesedés és elhivatottság kell. Nagyon könnyű pár év alatt kiégni. S bizony ha gyógypedagógus leszel, nem te fogod megszabni, hogy milyen tárgyakat kell majd a munkahelyeden tanítanod. Az igazgatód év elején beoszt matektanításra a 7/b., biológia tanításra a 8/a., és környezetismeret tanításra a 6/c. osztályba, és egy szót sem szólhatsz.


Abban pedig tévedsz, hogy az általános iskolai tanárképzés 8 féléves volna. A 2022-től felmenő rendszerben történő változások csupán azt jelentik, hogy az általános- és a középiskolai tanárképzést egységesen 10 félév hosszúságúra szabták.


Egyébként szerintem legjobban úgy járnál, hogyha már most eldöntenéd magadban, hogy fogyatékkal, tanulási zavarral, pszichés problémával élő gyerekeket, vagy ilyen problémákkal nem küszködő gyerekeket szeretnél-e tanítani. Akármilyen munkahelyet találsz, a gyógypedagógus vagy a szakpáros tanári diploma közül csak az egyiket fogod tudni használni. Ezért nem érdemes 4-5 plusz évet egyetemre járni.


Arra számíthatsz, hogy a történelem tanárszak önmagában is elég húzós, nemcsak a magyarral együtt. Ha levelezőn csinálod, maximum heti 20 óra munkát tudsz egy töri-bármely szakpár mellett végezni, különben belegebedsz. Ezt szinte garantálni tudom neked, hacsak nincsen teljesen szivacs agyad, amely mindent egy olvasásra megjegyez.

2022. jan. 20. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!