Zingiber officinale kérdése:

BME (vegyész) vagy PPKE molekuláris bionika?

Figyelt kérdés
Pályaválasztás előtt állok, és sajnos nem tudok dönteni. Alapvetően érdekelnek a természettudományok, matekot, fizikát és infót tanulok/tanultam emelten, nagyon szeretem is őket, de valahogy szeretném, ha a munkám élőlényekhet is kapcsolódna. Gondolkoztam mechatronikán is, de arról úgy tudom, nehezebb nőként érvényesülni, ilyen szempontból jobb a vegyészmérnök, régi vágyam volt, hogy kémiát tanulhassak, de sosem kaptam olyan tanárt, aki igazán megszerettette volna velem, így az közömbös maradt, nem tudom, így be merjem-e vállalni. A molekuláris bionika jó lenne, mert mindent ötvöz, de nem tudom, így mennyire könnyű vele elhelyezkedni, illetve mindig is a BME-re szerettem volna járni. Ha valakinek van tapasztalata valamelyik egyetemmel: milyenek az oktatók? Mennyire tanítanak érdekesen és érthetően? Számomra sokat számít, ha valakin látszik, hogy szenvedélyes, és szeretne minél többet átadni a diákoknak.

2022. jan. 21. 19:39
 1/4 anonim ***** válasza:
2%
Bionka a jövő!
2022. jan. 21. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
89%
A bionikával mesterképzés NÉLKÜL nehéz elhelyezkedni a programozás világán kívül. Ezzel mindenképp érdemes tisztában lenni. Én a bionikát végeztem, tervben is volt az MSc, de nagyon sok szaktársam "pofára esett" mert a képzés végén nem tudták, hogy mihez kezdjenek, annyira nem tudtak sehova se elmenni vele, nem feltétlen akartak mesterképzést csinálni, nem erre számítottak. Csak a bionikának nincs itthon MÉG piaca, mint egy gépészmérnöknek vagy vegyésznek.
2022. jan. 21. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

BME vegyészmérnökit ajánlom neked, egyszerűen el tudsz majd vele helyezkedni.

Magyarországon aki a biomikát elvégzi végül "sima" programozóként helyzkedik el, szerintem ezért bionikát felsleges elvégezni.

2022. jan. 21. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

"Gondolkoztam mechatronikán is, de arról úgy tudom, nehezebb nőként érvényesülni"


Nem nehezebb, mint máshol nőként. Plusz jobb a fizu is. Más kérdés, hogy ott mennyire tudsz állatokkal foglalkozni. De hozzáteszem a többivel se sokkal könnyebb olyan állást találni, hacsak nem kísérleti patkányok gyógyszerezéséről vagy hasonlóról van szó.

2022. jan. 30. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!