Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mérnökinformatikus BSc után...

Mérnökinformatikus BSc után MSc? Megéri a mester, ad plusz tudást? Programtervező, Gazdaságinformatikus vagy Mérnökinfó és hol?

Figyelt kérdés

Nagyon megoszlanak a vélemények arról, hogy informatikában mennyi értelme van a mesternek.

Ki milyen szakot, egyetemet ajánl? Szívesen hallgatok meg tapasztalatokat BME, ELTE, SZTE, ÓE, PPKE mesterre járóktól.

Milyen az oktatás, a témák, a szakirányok - indulnak mind, vagy valójában csak 1-2?

Gazdaságinformatikus csak a bankszektorban hasznosítható tudás?

Néztem tanterveket, szakirányokat, de sokszor hallottam, hogy nem minden indul el, ami meg van hirdetve. Illetve ha valaki ezek közül jár(t) valamelyik szakra, milyen lehetőségek vanbak még, ami miatt érdemes azt választani?



2022. jan. 23. 10:27
A kérdező szavazást indított:
Elég a BSc
BME Mérnökinformatikus
BME Gazdaságinformatikus
ÓE Mérnökinformatikus
ELTE Programtervező
SZTE Pogramtervező
SZTE Mérnökinformatikus
SZTE Gazdaságinformatikus
PPKE Mérnökinformatikus
BCE Gazdaságinformatikus
21 szavazat
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Az MSc infón leginkább két év szakmai lemaradást ad. Cserébe később (nem a tudás, hanem a papír miatt) bizonyos cégeknél könnyebb lesz feljebb lépned. Illetve ha érdekel a kutatás, akkor is kell az MSc.
2022. jan. 23. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm, hogy megosztottad a véleményed.

Szakmailag érdekel valamennyire a kutatás, de az ipar kellemesebb összességében. De én is úgy gondolom, ha már MSc, érdemes lenne megnézni közelebbről valami érdekes témát. Csak ez is kérdéses, hol mennyire lehet ilyesmiben elmélyülni, mennyire személyes a kapcsolat az oktatókkal, hogyan állnak a hallgatókhoz.


Dolgozok egy ideje már, úgyhogy valamennyi tapasztalatom így is van már, mire végzek BSc-n, szóval az a "2 év lemaradás" nem fix és nem halálos. Sokkal jobban érdekel, amit most dolgozok, vagy amit esetleg MSc-n csinálhatnék, mint egy random webes meló 2 éves tapasztalata. (No offense, csak nem izgat a webprogramozás, főleg a frontend)

Inkább az a kérdés, hogy a fenti szakok közül hol lehet igazán érdekes területekről tanulni. Pl ELTÉn láttam mindenféle izgalmas szakirányokat meghirdetve, de angolul, és magyarok nem is jelentkezhetnek rá, hanem felvétel után nyerhetnek rá pályázattal helyet. Hát ez elég kétesélyesnek hangzik, és nem szeretnék oda menni egy jó spec reményében, aztán pofára esni, mert mégsem indul/nem mehetek rá magyar hallgatóként. Ezért is érdeklődnék a fenti szakokra járóktól, hogy a gyakorlatban valóban van-e lehetőség mindenre, amit meghirdetnek.

Elosztott rendszerek, információbiztonság, AI érdekelnek főleg.

2022. jan. 23. 11:50
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
1# Ha levelezőn csinálod hétvégén főállás mellett?
2022. jan. 23. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Ha már csinálom, akkor szeretném nappalin.

Ha ugyanazt adják le levelezőn, mint nappalin, akkor főállás mellett brutál leterhelést jelentene. Ha pedig kevesebbet, akkor megint nem érzem az értelmét, akkor inkább csak a papír lenne. De ha már (az állami féléveimmel) fizetek érte, szeretném, ha adna is tudást, lehetőségeket.


Aki szavazott, megindokolná, hogy miért oda és milyen tapasztalatai vannak?

2022. jan. 29. 21:09
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Data scientist vagyok nem programozó, de szerintem...


... nem éri meg mesterszakra járni, főleg nem Magyarországon. Általában mesterszakra specializáció miatt jár az ember, tehát pl. data science / machine learning / AI mesterszakra érdemes járni. Informatika mesterszakra tutti nem mennék el itthon.


Amikre érdemes szerintem itthon:

ELTE Survey statisztika és adatanalitika

Banki és biztosítási matek

Alkalmazott matematika mesterszak


... esetleg gazdaságinformatika vagy műszaki menedzser? Egy kicsit az üzleti vonal felé orientálódva.

2022. febr. 15. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a véleményed, 5-ös!

Vannak ilyen specializációk több magyar egyetemen is, hogy data science / machine learning / AI. Miért jobb egy külföldi egyetem az utazáson, kalandon kívül?

"Amikre érdemes szerintem itthon:

ELTE Survey statisztika és adatanalitika

Banki és biztosítási matek

Alkalmazott matematika mesterszak"

Ennyire matekos irányba nem szeretnék menni, a pénzügyi matek amúgy is osztatlan.


Az üzleti vonalon gondolkodtam, de a műszaki menedzser statisztikáit megnézve nem győzött meg, hogy értékes töblettudást adna. Nagyon úgy nézett ki a diplomás pályakövetés adataiból, hogy sokan lényegében a BSc-jükkel helyezkedtek el végül. Bár személyesen nem beszéltem végzettekkel.

2022. febr. 20. 09:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!