Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » 55 pontos központival esélytel...

55 pontos központival esélytelen, hogy bekerüljek bp-i gimibe? Az átlagom 4,3.

Figyelt kérdés
6 osztályos gimibe mennék, az Óbudait szerettem volna, de sajnos nagyon rosszul sikerült, a metek csak kb. 20 pontos lett az 50-ből :((, a myagyar kb. 35 pont az 50-ből. Lehurrogást légyszi ne, van most épp elég bajom. :( Nagyon izgultam, kapkodtam, figyelmetlen voltam. :((

2022. jan. 23. 10:34
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

Persze, hogy van.


Jelöld meg az összes hatosztályost, ami elérhető távolságra van tőletek. Mindenki ezt csinálja, mert így lehet maximálni a bekerülési esélyeidet.

2022. jan. 23. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%

[link]


Innen például jelöld meg az összeset ahová meg tudjátok oldani a közlekedést.


Biztosan sikerülni fog, nem kell aggódnod!


Vagy akár Pesthez közeli városokban (ott, ahová jó a közlekedés) is jelölj meg párat.

2022. jan. 23. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm! De ez annyira kevés pont, hihetetlen, hogy ez elég valahová...
2022. jan. 23. 10:40
 4/15 anonim ***** válasza:
100%

Az egy nagyon téves elképzelés, hogy hatosztályosba csak kitűnő, majdnem maxpontos felvételivel vesznek fel. Én is hatosztályosba jártam, és igen, voltak páran akikre ez igaz, viszont a többség ennél sokkal gyengébb eredménnyel került be.


Hidd el, hogy rengetegen érnek el rajta gyengébb eredményt, mint amire számítottak. Ez természetes, mert a többségnek ez a legelső vizsgaszituációja és nem tudják jól kezelni. Ennek függvényében pedig nincs olyan sok jó eredmény.


Egyébként ez az átlagba minden tárgyat beleszámoltál? Mert a rajz, tesi meg hasonlók nem érdekelnek senkit sem.

2022. jan. 23. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
88%

Simán van esélyed.

De ha mégsem vennének fel, nincs minden veszve, mert egy sima 4 osztályosba könnyen bekerülhetsz.:)

2022. jan. 23. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

Nem tudom hogyan számítják a pontokat, de olyanokat is felvettek az Óbudaiba, akik a rangsorban 160-170 valahanyadikak voltak (fel van tüntetve az ő pontszámuk is). Még mindig úgy gondolod, hogy nincs esélyed?

[link]


A hatosztályos felvételizők összpontszáma pedig szinte minden évben 55 pont körül mozog. Abszolút nem számít rossznak az eredményed!

[link]


(Továbbá lehet, hogy ennél magasabb pontszámod lesz, csak rosszul emlékeztél vissza a válaszaidra és nem látod át teljesen azt, hogy mikor miért jár pont a fogalmazásnál vagy az összetettebb számolásos feladatoknál)

2022. jan. 23. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm mindenkinek a biztatást!! Az a baj, hogy a matek most tényleg nagyon könnyű volt, és azon belül is a legkönnyebbeket rontottam el... :( :( Szóval idén sajna biztos erősebb lesz a mezőny, mert szerintem sokkal könnyebb volt, mint az előző években. :( :( És igen lehet,este már nagyon fáradt voltam,és úgy csináltuk itthon újra végig. Lehet, hogy egy-két pont mégis meglesz. De a fogalmazás viszont lehet, hogy rosszabb, mint amire gondolok.
2022. jan. 23. 11:08
 8/15 A kérdező kommentje:
Az Óbudai gimi számítási módja szerint a hozott pontjaim 68 pont a max. 80-ból. Az 5. év végi átlagom a fő tárgyakból 4,3, a 6. félévi 3,5. Az utolsó héten kaptam be két rossz jegyet, ezért lettem két tárgyból 3-as 4-es helyett!!! :( :( :(
2022. jan. 23. 11:19
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

Tavaly az Óbudai Gimnázium 6 évfolyamos képzésére a 174. volt az utolsó felvett, akinek 143 pontja volt. A kérdezőnek 68 + kb 55= 123 körüli pontja lesz. 20 ponttal kevesebb a tavalyi ponthatárnál...

Az a helyzet, hogy Budapesten 6 évfolyamos képzést az elit gimnáziumok indítanak, illetve néhány középerős suli.

Móricz, Ady, Bethlen Gimnáziumba minimális eséllyel talán bejuthatsz, de valószínűleg 55 körüli központi kevés lesz, ettől függetlenül érdemes megjelölni. A Budai Nagy Antalba szerintem felvennének, de az egyáltalán nem egy erős gimi.

Ahova esélyed lenne még az az Egyetemi Katolikus Gimnázium az I. kerületben. Ott csak a hozott pontok számítanak és nem nézik a központit, viszont plébánosi vagy lelkészi ajánlást kérnek. Ha nem vagy vallásos, akkor ez valószínűleg nem opció. A Szent Margit Gimnáziumba 45 pontos központitól és minimum 15 pontos matek írásbelitől már behívnak szóbeli meghallgatásra. Esélyes lehet, ha vallásos suli is szóba jöhet.

2022. jan. 23. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

Szóval lesz kb 123 pontod a max 180-ból? Ez nem is számít rossznak. Nehéz mindkét tárgyból 50 pont körüli eredményt elérni, így a "legrosszabb" esetben is csak pár embernek lesz kb 160 pontja. Viszont általában kevés ember kiemelkedő mindkettőben, így inkább az a valószínű, hogy kb 150 pontja lesz a legjobbnak számító jelentkezőnek. Ehez képest az a 123 pont pedig már nem is olyan kevés, ugye?


Szerintem nagy eséllyel bekerülsz. Ha véletlenül mégsem, akkor csak egy jó fellebezést kell megírni és máris bennt vagy. (Amennyiben erre sor kerül, akkor majd tudok pár tanácsot mondani azzal kapcsolatban, hogy miket érdemes beleírni)


Egyébként jelöld meg még például az Árpád Gimnáziumot is. Egy kerületben vannak és mivel más a pontszámítás módja is (és a pontszámokat fel lehet húzni a szóbelivel), itt lehet jobb esélyed lenne.

2022. jan. 23. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!