Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Bajban vagyunk! Mi lesz a...

Bajban vagyunk! Mi lesz a lányommal?

Figyelt kérdés

Január 22.-én megírta a központi felvételit, és kb 35-40 pontot ért el összesen… nagyon romokban van, azóta sír, szomorú. Azt mondta, hogy annyira félt, hogy a két felvételi közti szünetben és a magyar előtt is hányt a mosdóban…

Technikumba szeretne menni, turisztika szakra lehetőleg, minden álma világot látni… szegényem ezt most eléggé elszúrta, de menthető a helyzett? Mit tegyünk?

Az átlaga nagyon jó, 4.10 összesen. Szóbelin (ha behívják) is nagyon jól fog szerintem teljesíteni, hisz eléggé nyitott ember és imád beszélgetni emberekkel + a magyarral nincs gond, na de a matek…

Van esélye így technikumba? Nem akarom, hogy 3 évesre menjen! Nagyon megvagyunk ijedve.



2022. jan. 23. 23:57
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%

Ha nem jutna be technikumra akkor sem történne semmi katasztrófa, mert beiratkozik egy sima gimibe és érettségi után turizmus szakon már lesz lehetősége tovább tanulni egyetemen.


Egyébként mennyi a ponthatár oda? Az ország más pontján lévő technikum nem jöhet szóba? Vagy mindenhova szükséges ez a központi felvételi?

2022. jan. 24. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
86%

Hát ezt olvasni is rossz volt.

Először is, ez rá vonatkozik, nem rátok.

Miért beszélsz többes számban?

Másodszor, a baj nem itt kezdődik.


Nekem az jön le, hogy nem véletlen volt ideges, beparáztattad.

Ne ragaszd rá a saját frusztrációidat.

Semmi nem lesz akkor sem ha elvégez egy egy sima szakmznkásképzőt, majd utána elmegy aminek akar.

2022. jan. 24. 01:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
92%

"Azt mondta, hogy annyira félt, hogy a két felvételi közti szünetben és a magyar előtt is hányt a mosdóban…"


Na ezt kellene azonnal befejezni. Mesterszakos záróvizsgámról mentő vitt el egy lányt a gyomorfekély miatt. Tavaly kétszer ment ki hányni és megbukott, annyira stresszelt.


Könyörgöm, ne hagyd tönkremenni a kislányt, ezzel a rossz stresszkezeléssel legkésőbb most muszáj kezdenetek valamit. Neked is, mert látszólag neked sem megy.


Ki nem szarja le, ha nem veszik fel? Drága kis lelkemnek hatalmas tragédia, elhiszem, mert látja összeomlani maga körül a nagy ""felnőtteket"" is, akiknek egy dolga volt ilyenkor, hogy megnyugtassák és segítsenek kitalálni egy jó B vagy C tervet..

Mi felnőtt emberek is felejtsük már el, hogy olyan hú, de sok múlik azon, melyik nyomorult középiskolába/technikumba megy! Az érettségi mindenhol ugyanaz, ráadásul szánalmas követelményeket támaszt, NEM SZÁMÍT, milyen suliba megy a gyereked, akkor is lehet belőle valaki, ha elsőre nem megy minden terv szerint. De egy életen át szenvedni fog, ha lelkileg nem kiegyensúlyozott és ilyen neurotikus marad.


Ha nem veszik fel technikumba, megy gimnáziumba, jár külön tanárokhoz, végig jó alaposan felkészül, utána meg tanul majd szakmát vagy megy egyetemre...


Én is egy f*szvégi zeneiskolából indulva jutottam el lassan a doktoriig, anyám mindig azt mondta, hogy megoldjuk. Megoldjátok ti is.

2022. jan. 24. 02:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
97%
Szerintem technikumba inkább van esélye,mint gimnáziumba.Mindenképpen adjatok be oda, ahová szeretne menni.Esetleg keressetek olyan technikumot,ahol nem kérik a központi felvételit.Sok sikert!
2022. jan. 24. 06:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%
Hármassal nagyon egyet értek. Ismertem olyanokat akik ilyen korán kezdték ezt a rástresszelést és könnyen berögződött nekik. Egész egyetemen végig kisérte őket, sőt egyre rosszabb lett, sokan a munkahelyeken is ugyanezt végig játszották annyira berögzült náluk.
2022. jan. 24. 06:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
97%
Én is egyetértek a hármassal. (Én is egy nevenincs gimnázium után mentem egyetemre és el tudtam végezni. Míg volt aki erősebből és két évet csúszott. Ezzel csak azt akarom mondani, hogy nem minden a középiskola.) Kérdésem hozzád: mi lenne abban az esetben, ha 3 éves képzésre vennék fel? Tényleg akkora nagy tragédia lenne? (Neki, nem neked.)
2022. jan. 24. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:
#6, a lányom azert nem szeretne 3 évesre menni, mert szeretne jobb társaságba bekerülni. (Általában) 3 éves képzésre nem a jobbik része megy. Most is halálra csúfolták az iskolában egy múltbéli esemény miatt. Illetve nagyon szeretne abba a suliba menni, amelyiket már 2! éve kinézett magának, járt oda előkészítőre is, jóba van sok tanárral stb. Tavaly azt hiszem a legutolsó akit felvettek turisztikára abba a suliba 30 pontot ért el, szóval nagyon kétséges.
2022. jan. 24. 07:30
 8/18 anonim ***** válasza:
93%

Egyetértek a 4-essel, ilyen átlaggal inkább technikumba veszik fel, mintsem gimnáziumba.


Figyelj teljesen mindegy, hogy hova jár, amíg a suli ad érettségit. Az is mindegy, hogy turisztika vagy kereskedelmi vagy gabonaipari. De most tényleg, nem teljesen mindegy? Ez egy kislány… annak nézz utána, melyik az a technikum, amelyről nem mondanak túl rosszakat és ahova bekerülhet. És biztasd egy kicsit, nyugtasd meg, ne pánikolj még te is… nincs értelme.

2022. jan. 24. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
96%
Én annak idején a lányomat direkt egy magán iskolába írattam be, mert tudtam, hogy nem verseny istálló és minden stressz nélkül végig fogja csinálni. Volt 4 normális éve aztán bejutott egyetemre, amit már el is végzett.
2022. jan. 24. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%
Hol kerestek sulit? Budapesten tudok olyan középiskolát mondani, ahol rendkívüli felvételit hirdettek meg tavaly, mert maradt még férőhely.
2022. jan. 24. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!