Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Milyen végzettség szükséges...

Hatjahertem kérdése:

Milyen végzettség szükséges ahhoz, hogy később el tudjak helyezkedni programozó, szoftverfejlesztő stb.-ként?

Figyelt kérdés
Idén fogok érettségizni, a választott tantárgyam informatika középszinten és angol nyelv emelt szinten. Nézegettem a BME-VIK üzemmérnök-informatikus szakát, és igazán kecsgtető, viszont sem informatikából sem matekból nem tudnék egyelőre emeltezni (ami ugye ide követelmény), szóval nem tudom mi legyen. Inkább halasszak egy évet és tegyek le a két követelmény közül egyből emeltet, vagy van esetleg azonos kaliberű, de kevesebb elvárással rendelkező egyetemek, főiskolák is?

2022. jan. 24. 20:21
1 2 3 4
 1/39 anonim ***** válasza:
74%
Minden felsőoktatasi intézménybe kell az emelt!
2022. jan. 24. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/39 anonim ***** válasza:
90%
Mindenhova kell emelt. Amúgy ehhez a pályához nem kell diploma. Persze ha egy emelt érettségi nehézséget okoz, akkor azért lehet gond.
2022. jan. 24. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/39 A kérdező kommentje:

Utánaolvasgattam és a legtöbben azt írják, hogy nem kell hozzá diploma, viszont ha az idők során egy nevesebb, nagyobb cégnél szeretnék elhelyezkedni, akkor ott már szükséges, hiába van tapasztalatom.

Egyébként pedig nem tudom hogy ki az aki a kisujjából rázza ki az emelt érettségiket, de nekem ennyi idő alatt nem fog menni, hogy kettő tárgyból emeltezzek egyszerre, ráadásul egyik tantárgyból sem tudok kapni az iskolámban ilyen szintű tanítást, mivel humán beállítottságú.

Egyébként milyen gondra gondoltál 2. válaszoló? Túl buta vagyok hozzá? Igen lehetséges hogy az vagyok egyelőre, mivel a 4 éves gimiből megkaptam 2 évnyi tanítást most pedig intézzem úgy a dolgaim ahogyan akarom, mossa mindenki a kezét:)

2022. jan. 24. 21:08
 4/39 anonim ***** válasza:
83%
Programtervező informatikust nézegesd inkább, ha gondolod, hagyj ki egy évet, amíg felkészülsz a matekra és/vagy infóra.
2022. jan. 24. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/39 anonim ***** válasza:
89%

Nem, nem arra gondoltam, hanem arra, hogy bár lehet érettségivel ilyen munkát végezni, neked (még) nem. A befektetett energián múlik, nem a végzettségen. Persze az egyetem amúgy jó dolog szerintem, de tudok nagy cégeket, ahol lehetsz programozó diploma nélkül is.

Az emelt érettségi pedig nem olyan nehéz, mint amilyennek gimiben mondják. Meg tudod csinálni, pláne, ha ez amúgyis a hobbid.

Sok sikert!

2022. jan. 24. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/39 A kérdező kommentje:

4. válaszoló

A programtervező informatikus miben tér el az üzemmérnök-informatikustól a gyakorlatban?

2022. jan. 24. 21:16
 7/39 anonim ***** válasza:
78%
A programtervező a szoftverfejlesztő, full-stack programozó. Az üzemmérnök meg inkább a hardveres vonal felé megy.
2022. jan. 24. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/39 anonim ***** válasza:
73%
Nem néztem utána, de FOSZK-ra (felsőoktatási szakképzés) is kell az emelt érettségi? Mert ha oda nem kell, akkor azt is megcsinálhatod, hogy továbbmész mérnökinformatikus FOSZK-ra, és onnan átvesznek BSc-re. Így esetleg megúszhatod az emelt érettségit.
2022. jan. 24. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/39 anonim ***** válasza:
85%

Msc is kell multiknál ha vezetői pozíciót akarsz.


Tehát a Bsc is fontos.

2022. jan. 24. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/39 anonim ***** válasza:
0%
Bproffal nem mehetsz egyenes úton mesterképzésre és "kevesebb", mint egy bsc diploma.
2022. jan. 25. 01:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!