Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Ki élvezte a közforgalmú...

Ki élvezte a közforgalmú gyógyszertári gyakorlatát?

Figyelt kérdés
Ti eltudjátok képzeli a jövőtöket alkalmazottként egy sima gyógyszertárban?

2022. jan. 24. 20:28
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Engem nagyon kikészítettek, én a 8. kerületben voltam egy nagy patikában. Remélem most jobb lesz egy más patikában, de én most a kórházi gyakorlatomra vagyok jobban kiváncsi.
2022. jan. 24. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Én nagyon élveztem! De szerintem ez patika függő teljesen, hogy hogyan bánnak az emberrel. Én pl simán el tudom képzelni a jövőm alkalmazottként, bár később jó lenne egy saját patika.
2022. jan. 25. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Én már 8 éve dolgozok patikában beosztott gyógyszerészként, de már kezdem unni.


Állandóan úgy csinálnak az emberek, mintha csak hülye boltosok lennénk, a betegek között pedig vannak elég fura alakok valljuk be.


Vannak agresszív, bunkó, meg pszichiátriai esetek is, akik nem szedik megfelelően a gyógyszereiket, ezért vannak elég komoly viselkedési zavaraik. Sok sebből vérzik a patikai gyógyszerészet....

2022. márc. 7. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Én is úgy érzem, hogy sokszor unalmas, fárasztó és mentálisan sem eléggé kielégítő a munka.


Sokszor tényleg csak hülye eladó módjára kell viselkedned, nincs idő kérdéseket feltenni, alaposan átbeszélni a beteggel a gyógyszerelését, és sokszor csak lerendezik annyival, hogy akkor tessék megkérdezni a háziorvost pl. egy interakció kapcsán, vagy dózis-váltás miatt. Ezeket miért nem a gyógyszerész csinálja?


És ezt pl. tökre felbosszantónak találom, mert szerintem ez inkább a gyógyszerész szakterülete, mint az orvosé, aki ismer kb. 2 féle készìtményt és a dózis kiirásokkal is eléggé küzdenek.


Egyszerűen nem látom a valós szerepünket az egészségügyben. Mit tudunk mi nyújtani, amit egy szakorvos/háziorvos nem tud? Nagyon elveszve érzem magam emiatt.

2022. márc. 7. 19:20
 5/11 anonim ***** válasza:

Rosszul van szabályozva a patikai gyógyszerészet...például ha az orvos elrontja a receptet, akkor a patikát bírságolják meg, amelyik kiadta a gyógyszert a betegnek, pedig egyértelműen az orvos rontotta el.


Elég lehangolóak az állapotok, és rossz nézni ahogyan a kollégák belefásulnak a munkába az évek során.

2022. márc. 21. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
mondjuk azért nem mindegy milyen patika, ahol most vagyok sokkal élvezetesebb, nyugisabb mint egy láncpatika
2022. márc. 21. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
A láncok tényleg borzalmasak. Hosszú munkaidő, és sokkal több feladat, embertelen metrics-ek teljesìtése. Nem tudom, hogy bìrják egy ilyen helyen...
2022. márc. 21. 23:13
 8/11 anonim ***** válasza:
Igen,én most teljesen máshol vagyok, és teljesen más :)
2022. márc. 22. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Én dolgoztam már patikaláncban, ahol két évet bírtam, aztán el is menekültem onnan... az ottani főnök olyan volt, mint egy hajcsár, a kollégák fásult rabszolgák/gályarabok voltak, a betegek pedig bunkók. Volt olyan beteg, aki lekurvázta az egyik kollégámat... a patikákban is történnek cifra dolgok sajna.
2022. márc. 24. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Te jó ég, nagyon sajnálom, hogy ilyeneket kellett átélned. Remélem a mostani helyeden jobban érzed magad! A patika-láncok szerintem a gyógyszerész-lét legalja, az amit nagyon szeretnék elkerülni. Nekem is van tapasztalatom ilyen helyről, és sajnos nem éppen pozitív. Szerintem az a legrosszabb, hogy itt nagyon rámennek a gyógyszerészet kereskedelmi oldalára. Sok a páciens, nincs idő rendesen elbeszélgetni, megismerni a problémákat és célzott tanácsokat adni. Az a lényeg hogy minnél több pácienst szolgálj ki, nem az, hogy valós gyógyszerészi feladatokat láss el, vagy konzultálj, klinikai ismereteket alkalmazz.
2022. márc. 26. 15:12
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!