Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » EGYETEMISTÁK! Szerintetek...

Ballonpapa kérdése:

EGYETEMISTÁK! Szerintetek 36 évesen NAPPALIRA vagy LEVELEZŐRE érdemes menni tanulni?

Figyelt kérdés

Első egyetemi felvételim előtt állok, és a legszívesebben nappalira mennék tanulni.

Szerintetek érdemes ezt ennyi idősen megcéloznom? Vagy válasszam inkább a levelező szakot?

Válaszaitokat előre is köszönöm!



2022. jan. 26. 18:56
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
95%
Ha anyagilag meg tudod engedni magadnak, hogy ne dolgozz, és teljesen a tanulásra szeretnél koncentrálni, akkor a nappali tagozatot ajánlom inkább. A korod senkit nem fog érdekelni: se a hallgatótársaidat, se az oktatókat.
2022. jan. 26. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
89%

Attól függ, hogy miért mennél. Ha a tudás érdekel, esetleg egy papírtól érzed magad jobban, akkor igen.


Karrierváltás esetében viszont nagyon óvatosnak kell lenni, mert vannak szakok, ahol nem szívesen alkalmaznak "idősebb kezdőket, juniorokat".

2022. jan. 26. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
85%
nappali tagozatosként más lehetőségeid vannak diákmunkára, vállalkozóként dolgozni az egyetem mellett. kérdezz meg egy könyvelőt. és ahogy írták, a korod senkit sem érdekel.
2022. jan. 26. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
39%

"korod senkit sem érdekel"


Nyilván szak és egyetem függő, de nappalin azért elég sok a fiatal. Én elég rosszul érezném magam 18 évesek között 36-37 évesen. Nyilván tanulni mész oda, de egy évfolyam, csoport tagjaként, szóval...


Levelezőn veled egykorúakkal találkoznál, és legalább dolgoznál mellette, feltételezem 36 évesen már család is lehet. Nem mindegy, bár nyilván az anyagi helyzetedtől függ. Én ennyi idősen biztosan nem mennék nappalira, nekem 20 évesen is bőven sokkoló volt nappalira járni, a rengeteg infantilis arc közé.


Egy cég, aki gyakornoki munkára keres diákot, az 18-25 évesek között nézelődik, mert ők fiatalok, energikusak, terhelhetők, nincs családjuk, és főleg nincsenek nagy anyagi igényeik. Vajon be fognak ültetni egy 36 éveset a 20-25 éves gyakornokok és juniorok közé diákmunkásnak? Lehet, hogy a főnök fiatalabb lesz, mint a kérdező... Itt a tanulmányaidhoz kötődő gyakornoki pozícióra gondolok, és nem szórólapozásra, és tesco kasszára.


Nyilván a fenti eset szakfüggő, van olyan hiányszakma, ahol elképzelhető, hogy nem számít. De az esetek nagy részében, szerintem igen. Mindenhová fiatalok kellenek, sajnos... (amúgy engem baromira nem érdekelne senki kora, ha elvégzi a munkát, és tartja magát a megállapodáshoz, felőlem 60 évesen is dolgozhatna a diákok között, csak ez qrva nagy képmutató világ. =) )

2022. jan. 26. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
7%

Egy véleményen mi a lepontozni való, ócska rongyok? Ezen élitek ki a fos életetek?


Ráadásul az a vélemény talasztalatból származik, HR-es beszélgetésekkel.


Vagy mit gondtok, ti világtalanok, majd 40 évesen, mikor kézhez veszi a diplomáját, akkor majd megsimogatják a buksiját, hogy jólvan fiam, ügyes vagy, elvégeztél egy egyetemet, gyere ide dolgozni, 1 milláért?


Itt még ennyi foggyos van, aki szerint, "lehetsz bármi, ne add fel az álmaidat, és eléred amit akarsz?"

😂


Életkepetelen rongyok, tapasztalat nulla.

2022. jan. 26. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:

4/5, 5/5, köszi a véleményed.

Amúgy sajnálom, hogy éppen tönkreb@aszod a topicot..

A véleményedre kíváncsi voltam, a hisztidre nem.


A többiek véleményét továbbra is várom.

2022. jan. 26. 23:00
 7/19 anonim ***** válasza:
100%
Mekkora ez a szak, hanyan jelentkeznek egy evben? Elmelet vagy gyakorlatorientakt? Mert nem mindegy, hogy nagyreszt szeminariumok vannak vagy csak eloadas. Ha sok a szeminarium klikkesedes megy, sokan mar gimibol egyutt mennek es nem is allnak szoba massal. En 25-29 kozott jartam nappalira, de mar ez is nagyon huzos volt a korom szempontjabol. Manapsag az egyetemek tele vannak olyan fiatalokkal, akiknek semmi celja a szakkal es tenyleg csak szorakozni jar meg kicsit kielni a gyerekkorat; egy ilyen helyre idosebbkent nagyon nehez beilleszkedni, plane, ha nem ismered a szubkulturakat meg az aktualis trendeket.
2022. jan. 26. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
91%
Az élsportolói és táncművészi pályán kívül nemigen van olyan szakma, amelyben 40 évesen valaki túl idősnek számít a pályakezdéshez. Manapság már teljesen normális, ha valaki ebben a korban képzi át magát egy másik szakmára. Nemcsak azért, mert másra szottyan kedve, hanem azért is, mert a munkaerőpiac szinte bárkit rákényszeríthet erre, önhibáján kívül is. Nincs semmire garancia. Azok az idők már rég elmúltak, amikor az emberek az első, fiatalon szerzett szakmájukkal garantáltan jól megéltek a nyugdíjig. S azok száma is egészen minimális, akik az első munkahelyükről mennek nyugdíjba. Az emberek gyakran váltanak munkahelyet, akár kényszerből, akár érdekből. S az új munkahelyekhez gyakran kell új végzettség is. Szóval aki csak egy kicsit is a való életben él, annak nem lesz furcsa, hogy ennyi idősen egyetemistáskodsz. A HR-esek 90%-a nem fog megütközni azon, hogy 40 évesen vagy pályakezdő. Mire te idős leszel, a nyugdíjkorhatár szerintem 70 év körül lesz, úgyhogy lesz vagy 30 éved a pályán.
2022. jan. 27. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
19%

8:


Ennyi bullshitet régen olvastam. Jesszusom, látszik, hogy nem nagyon van tapasztalatod ilyen téren, csak a közhely megy.


Behozod ide a szakmát? Minek? Egy OKJ szakmával, jelen hiányban igaz lehet amit írsz, mert az átlag szakmunkás kb. 50 éves. A hiányszakmáknál más a helyzet, pl. IT/ egyéb mérnök, esetleg orvos.


De a kéredző a diplomáról beszélt. Idézek egy két fórumról, ahogy ugyanaz volt a kérdés, amit a kérdező mondott:


"Mert a kezdőséggel nincs baj, viszont a középkorú kezdőt kevésbé szeretik és ennek nem szakmai, hanem csapatszervezési (hr) oka van"


Nem egy kiválasztást láttam már: junior/kezdő pozícióra küldött 30+-os önéletrajzok mentek egyenesen a kukába. A fenti okokból. Persze elvben nagyon széép, hogy tanult, és diplomát szerzett, de a kiírt állásokra 20-on éveseket vártak. A cég most vett fel kb. 15 embert, gyakorlatilag egy új szervezeti egységet nyitottak: felső vezető: 50 éves (25 év tapasztalattal; csoportvezető ~35 éves, 10 év tapasztalattal), a maradék 13 ember pedig 1-3 év tapasztalat, max életkor 25 év. Voltak idősebb jelentkezők junior pozícióra? Hogyne, mentek is a levesbe.


Ezzel nem azt mondom, és fent sem azt mondom, hogy nem lehetséges, és lehetetlen, és nem éri meg. Hanem azt, hogy NE legyenek irreális elvárásaid. Persze ismerősök és kapcsolati tőke sokat dobhat ezen, de az életkorral bizonyos területen, szerintem sok területen csökken az esélyed. Mert nem mindegy, hogy 90%-os valószínűséggel tudsz elhelyezkedni az adott szakmában, vagy 10%. És az sem mindegy, hogy hová. Elképzelhető, hogy kezdőként felvesznek 40 évesen a földhivatal informatikai rendszereit karbantartani, de egy Morgan Stanley, komolyabb cégnél gyakorlatilag nem sok esélyed lesz. Szomorú, de ez van. Ugyebár a klasszikus szlogen: "fényképpel ellátott önéletrajz"...

2022. jan. 27. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
100%

A 8-asnak igaza van. Manapság az emberek 10 évente átképzik magukat és teljesen más irányba indulnak el. Kitanulnak új szakmát, vagy nem is tanulnak, csak valamiért más helyen kötnek ki. De ez csak ismertségekkel fog menni, anélkül esélytelen. Szóval amit kinézel szakot onnan kiépítesz kapcsolatot, mert másképp nem hiszem, hogy felvesznek dolgozni oda, ha eddig totál más munkatapasztalatod volt. Szóval vállalkozóként működik a váltás, de ha a munkapiac szempontjából nézed már veszélyes. Engem is nagyon nehezen fogadtak be 27 évesen semmi oda nem illő tapasztalattal. Bár en nem is értem, junior pozícióhoz minek tapasztalat, ha sima betanított munka, csak épp nem gyári, hanem szellemi. Bár el is jöttem végül hamar. De a kérdező amúgy nem írta, hol szeretne elhelyezkedni, nem csak a versenyszféra meg a multik karrierlépcsői léteznek. Tegyük fel a kérdező pszichológia szakra menne, simán elkezdhet egy saját praxist vagy rendelőt 50 fölött is.


De szegény kérdező azóta sem tudta meg, nappalira menjen-e vagy levelezőre xD.

2022. jan. 27. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!