Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Technikumból nem lehetne...

Technikumból nem lehetne tovább tanulni 4. év után?

Figyelt kérdés
Ugye a technikum 5 éves, 4. évben vannak az érettségik, 5. év csak szakmai meg asszem nyelv. Nem lehetne érettségi után, 4. évben ott hagyni a sulit és utána tovább tanulni?

2022. jan. 27. 15:46
 1/3 anonim ***** válasza:

Én úgy tudom, technikumba 12ben előrehozott érettségit lehet tenni max.3 tantárgyból(magyar,matek,töri) 13ban szakmai és 4.tantárgy.

Szerintem mindenképpen végig kell jarni 5 évet és utána tovább tanulni.

2022. jan. 27. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Nem tehetsz teljes érettségit, mivel a szakmait még nem teheted le, hiszen az utolsó évben még tanulod a szakmát, amiből szintén érettségizned kell.

Ha otthagyod 12. után, akkor lesz 12 osztályod, és az első szerint még két tárgyból kell érettségizned.

Mivel a jogviszonyod megszűnt, azért nem kell kijárnod a 13. évet, cserébe elesel a szakmaitól, ami emeltnek számít, a másikból pedig egyedül vagy magántanárral kell készülnöd, mivel 12 osztályod megvan, nem mehetsz gimnáziumba tanulni.

Nem lesz meg a szakmád, a közismereti tárgyakból pedig összességében gyengébb lesz a tudásod, mint annak, aki gimnáziumot végzett, szóval hátrányban leszel.

2022. jan. 28. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Egyszeru: Ne menj technikumba. Vagy ha mar ott vagy, menj at egy gimibe mert szenvedos lesz ez az egesz igy. Ha mindenkepp tovabb akarsz tanulni akkor jard ki az 5. evet is
2022. febr. 5. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!