Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Nemzetközi gazdálkodás:...

Nemzetközi gazdálkodás: BGE-KKK vagy BME-GTK?

Figyelt kérdés
Szerintetek melyik egyetemen jobb ezt a szakot elvégezni? Melyik lehet piacképesebb, melyik nyújt több lehetőséget, akár külföldön is?

2022. jan. 30. 23:32
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

BME-GTK. Van ökonometria, erős stat, és a matek 1-2 is erős ott. Jó alapokat ad. A hallgatói élet is híresen jó azon a karon. Én mindenképpen azt választanám.

A BGE-KKK-ra jár ismerősöm, ő konkrétan puskázza a ZH-t szóval annyira erős nem lehet az a kar/egyetem

2022. febr. 1. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
67%

1-es, ha puskázza, akkor nem azt jelenti, hogy "nehéz"?

Vagy nem értem a logikádat. Nem oda járok, de ha valami "könnyű", akkor puskázni sem kell rá :D


Kérdező, ez egy nagyon általános szak (nem rosszból írom), nem egy orvosi, mérnöki, stb.., ahol számít, hogy hol végzed el. Nevetnék, ha olyan lényegi különbségek lennének ezen a szakon egyetemekenként.


Piacképes szempontból én csak annyit ajánlanék, hogy a "nagyobb" egyetemeket jelöld meg, (BGE,BME,ELTE,Corvinus,OE(ha van ott), és akár néhány neves vidéki egyetem is)

Külföld szempontból teljesen lényegtelen, semelyiket sem ismerik :D, mondjuk Magyarországon is lényegtelen ilyen szempontból, kb megnézik, hogy van e diplomád (ha szükséges) és kb ennyi is.


Én nem is erre a szakra járok, de a helyedben a közösségre lennék inkább kiváncsi (nagyon fontos lesz a jövőben, hogy kiket ismersz meg az egyetemen, akár baráti szempontból, akár munka)

És még ami fontos lehet, hogy utánajárnék, hogy milyen nyelveket lehet tanulni, azért ennél a szaknál lényeges az.


Összegezve, teljesen mindegy melyik egyetemet választod azok közül, amiket írtam. Ha van most már egy olyan ami nagyon szimpatikus és arra mennél légyszívesebben, akkor jelöld meg azt. Ne az legyen az indok, hogy mit jelölsz meg, hogy itt valaki azt mondja, hogy "gyenge az egyetem" és, hogy "ismerőstől hallotta". Ha nem tetszik az majd, ahova felvettek, akkor max váltasz, semmi baj nincs azzal (max ha önköltségesre mennél)

2022. febr. 3. 04:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Szerintem arra értette az 1-es, hogy vicc lehet egy egyetem, ha lehet puskázni. Nem nagyon lehet komolyan venni. Például az ELTE-n kamerás vizsgaközpont van, a BME-n is nagyon odafigyelnek a csalásra.
2022. febr. 3. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

A BGE-re járok (mondjuk a PSZK-ra, nem a KKK-ra) de amióta online oktatás van vicc az egész számonkérési rendszer. Élőben nehezebb volt, pár tárgy van csak amiből élőben írtam zh-t, a legtöbbet már sajnos online, de baromi könnyen szét lehet az egészet puskázni. Kvázi rá van bízva az emberre, hogy megtanulja-e a cuccot, és úgy írja meg, vagy sz@rik az egészbe, és kipuskázza.


Nyilván mateknál azért kell valamennyit tanulnod ígyis-úgyis, meg statból is, a PSZK-n szerintem mind a kettő eléggé erős, csak az online számonkérési rendszerrel van probléma.

2022. febr. 3. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Ha valaki jár itt bme gtkra, írhatnék neki?
2023. júl. 28. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!