Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Jogi asszisztensi képzéssel...

Jogi asszisztensi képzéssel bármelyik jogi egyetemre vesznek fel?

Figyelt kérdés

Ma mondta az egyik tanárom, hogyha elvégzem ezt a képzést, akkor utána felvesznek az egyetemre. Ez igaz? Ha igen, akkor mi számít a szak felvételinél? Miután ezt elvégeztem és jelentkezek egy egyetemre, akkor van ott valami felvételi követelmény amellett, hogy ezt a képzést elvégeztem?


Valószínűleg ez egy kicsit zavaros. Remélem, hogy azért érthetően fogalmaztam.



2022. febr. 1. 14:54
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Csak a FOSZK elvégzése nem elég a jogász szakra felvételi szempontjából. Viszont az okleveled minősítése alapján számítanak pontot, és ha ez nagyon jó lesz, akkor akár 400 pontot is jelenthet.
2022. febr. 1. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Nekem az a tapasztalatom, hogy a tanárok is pontosan annyit tudnak a felvételiről, mint a diákok, vagy sokszor még annyit sem. Félinformációik vannak, amelyeket tényként kezelnek, a saját egyetemen töltött tapasztalataikat kivetítik mindegyik más egyetemre, holott sok az eltérés. Az egyetlen hely, ahonnan érdemes és kell is tájékozódni, az a felvi.hu . Ott minden értelmesen le van írva és az a hivatalos. Addig ne lépj semmit, míg erről az oldalról meg nem győződtél, hogy az úgy van, mert pofára esés lehet a végén (én is majdnem így jártam, csak volt annyi sütnivalóm, hogy tájékozódtam végül az említett honlapról).
2022. febr. 1. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ! Azt tudod, hogy a Debreceni Egyetemen a jogi asszisztensi képzésen mennyi a ponthatár, amivel oda felvesznek? És ha elvégzem ezt a képzést mik azok, amikkel még pontot szerezhetek ott a jogász szak felvételijére?
2022. febr. 1. 15:46
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Felvi----ponthatárok

----pontszámítás

2022. febr. 1. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Az oklevél alatt arra gondolsz, amit azután kapok, miután elvégeztem a jogi asszisztensi képzést?
2022. febr. 1. 15:49
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
igen.
2022. febr. 1. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Amúgy az oklevél mellet ott adnak valamilyen iratot vagy bizonyítványt amin szerepelnek az eredményeim?
2022. febr. 1. 16:18
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Igen
2022. febr. 1. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
És melyiken szerepelnek majd az eredményeim?
2022. febr. 1. 16:28
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
mindkettőn
2022. febr. 1. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!