ELTE-GTK vagy BME-GTK?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Lenne pár kérdésem, hiszen jelenleg ezen a két egyetemen és karon gondolkozom. Gazdálkodási és menedzsment alapképzésre jelentkeznék, viszont már enyhén, de elkezdtem gondolkodni mesterképzéseken is, és jelenleg a regionális és környezeti gazdaságtan az, ami érdekelne, ami egyébként a BME-n található. Tehát lenne néhány kérdésem!


1. Hol jobb a közösségi/diák élet?


2. Gazdálkodási és menedzsment alapképzésen mennyire durva a matek? Hiszen gimiben mindig négyes voltam, bár nagyon szigorú tanarunk volt, tehát küzdöttünk a jegyért bőven. Országos matek versenyt nyert osztálytársaim ritkán voltak 5-ös tanulók nála.


3. A kettő közül melyik egyetem és kar inkább gyakorlatibb? Vagy úgyis lehetne kérdezni, hogy a számonkérésnél melyik magolósabb?


4. Az ELTE-GTK-n a 410-es es a BME-GTK-n a 400-as ponthatár szerintetek növekedni fog?


5. Mindkét egyetemről írjatok legalább 3-4 nagyon pozitív es nagyon negatív dolgot, amit ti tapasztaltatok. (Aki az ELTE-re járt, az az ELTE-ről, aki a BME-re, az a BME-ről)


Előre is köszönöm a válaszokat és a segítséget! :)



2022. febr. 7. 13:04
 1/3 anonim ***** válasza:

1.A BME-n.

2.Én elsőéves vagyok csak, úgyhogy csak az első félévről tudok beszámolni, ott nem volt vészes a matek.(ELTE GTK-ra járok)

3.-

4.-

5.Pozitívak:-Ingyenesen tanulhatod angolul a tárgyakat, vizsgaközpont, segítőkészség a szakos messenger csoportban, jó tanárok, diákok magas átlagpontja(többé-kevésbé egyenesen arányos a viselkedésükkel, rendességükkel, értelmükkel)

Negatívak:-Első félévben az előadásokon rengetegen voltunk, sokszor volt egy alapzaj a teremben(300-400 ember) ami kicsit zavart,néha lassú ügyintézés, nehéz bekerülni kollégiumba(utóbbi kettő lehet más egyetemeken is probléma, nem tudom pontosan).

2022. febr. 8. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:

szia! én ELTE-GTK-n végeztem januárban.

1. szerintem nálunk is jó a közösség, nyilván tennie kell az embernek de volt/lesz egy nagyón jó gólyatábor ami megalapozza az egyetemi éveket. Itt könnyen találsz barátokat.

2. Nem nehéz a matek, évfolyamomon kevés ember volt aki emelt matekkal jött volna, de mindenki simán elvégezte, főként megajánlott jeggyel.


3. Tárgy függő mi magolós, nálunk számvitel, vállalati pénzügyek nagyon jó gyakorlatias nekem sokat segített később munkahelyen ezek az alapok.


4. jelentkezőtől függ, de szerintem nem nagyon változik


5. ELTE: mindegyik tárgyból kaphatsz megajánlott jegyet, ingyenes angol, szakdogára 2 -3 féléved van, nem kell tesi a diplomához :)

2022. febr. 8. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
77%

1. Mindenképpen a BME


2. A BME-n keményebb a matek, az ELTE-n se láblógatós, ha minden héten gyakorolsz akkor biztos, hogy nem lesz gond.


3. Én ELTE-s vagyok, nálunk eléggé a magolásra mennek, de , mint írták a vpü és a számvitelt nagyon jól oktatják.


4. Szerintem fog emelkedni, az ELTE mindenképp, de szerintem a BME is


5. ELTE: - angol nyelven ingyen hallgathatsz tárgyakat, vagy lehetsz teljes angol képzésen

- viszont második nyelv oktatás nincs ami nagyon nagy hátrány ( főleg ng-n) a BME-n úgy tudom van

2022. febr. 9. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!