Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Hogyan lehetnék UX designer?

Hogyan lehetnék UX designer?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Mindig is a rajzolás volt amiben igazán ki tudtam teljesedni, de eddig csak hobbiként tekintettem rá. Most viszont elhatároztam hogy UX/UI designer szeretnék lenni. Jelenleg egy külön rajziskolába járok, heti két alkalommal, és emellett heti egyszer online grafika óráim vannak. Tervezőgrafika szakokat nézegettem pár magyar egyetemen, de olyanról is hallottam hogy ehhez nem szükséges diploma, persze nem árt ha van. Van itt olyan aki ebben dolgozik, vagy ismer olyat akinek ez a szakmája?

Előre is köszi!:)



2022. febr. 12. 19:13
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

A UX-nek nem sok köze van ahhoz, hogy tudsz-e rajzolni, vagy nem. A UX az problémamegoldásról szól, nem pedig csini felhasználói felületekről. Ha a rajzolás érdekel, akkor menj grafikai irányba. Ha a UX érdekel, akkor meg a Human Computer Interaction a legjobb célpont.


Személy szerint egy világméretű Savas cégnél vagyok Senior Product Designer, a végzettségem elég régi, 2006-ból való (IT & közgazdaságtan), nem azzal kerültem be ide, hanem a tapasztalatommal. Ebben a szakmában fontosabb a potenciál és az affinitás, mint a végzettség. Megcsinálsz a Udemy-n néhány releváns tanfolyamot és csinálsz néhány projektet, máris megvan a belépőd egy intern vagy junior pozícióba.

2022. febr. 26. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
*SaaS cég, nem Savas, bocsánat
2022. febr. 26. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:

Bár ez nem egy mostani kérdés, de UX/UI designerként csatlakoznék az előttem szólóhoz. A napjaim nagy része a oldali felhasználók komplex problémáinak a boncolgatásával telik, a kreativitás pedig leginkább ahhoz kell, hogy a megfelelő kérdéseket tegyem fel és megfelelő problémákra világítsak rá. Ez most nyilván nagyon leegyszerűsítve.

A szakmába viszont nem olyan könnyű manapság bekerülni, sokan keresnek junior pozit, meg kell izzadni érte.

2022. dec. 3. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!