Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Gazdálkodás és menedzsment,...

Gazdálkodás és menedzsment, meg nemzetközi gazdálkodás.Bme,Elte-gtk,Corvinus, vagy BGE?

Figyelt kérdés

Ezen a két gazdasági szakon gondolkozom jelentkezést illetően mint alapképzés, de nem igazán tudom eldönteni melyik a legjobb.

Elte-n voltam nyiltnapon és tetszett is, de azért ott van a "tudat" hogy az Elte a klasszikus tudományokban erős, aztán ott a corvinus, ahol 460-70ponton sajnos nem lesz de beírnám hátha. Aztán ott van a BME ahol 400a ponthatár ami meg is lenne, ide járt nagyapám a villamosmérnöki karra, de persze azonkívül hogy az a szak valszeg kategoriájában a best az országban, én nem abban gondolkodom.De azért úgy tudom többektől hogy a BME talán a legjobb egyetem az országban, szep campussal.És végül a BGE, ami szinten 400 pont, ott szimpatikusak voltak a hallgatok, és a pszk is eleg modern, a KKK-t még nem láttam.

Szóval meghallgatnék bárkit, hátha segít valamit :D



2022. febr. 13. 20:58
A kérdező szavazást indított:
BME-GTK
ELTE-GTK
BGE
Corvinus
35 szavazat
1 2
 1/15 A kérdező kommentje:
Valamint gondolkozom gazdaságinformatikában is, amit látok hogy van óbudain, corvinuson, es BGE-n. Ez az alapszak elméletileg nincs BME-n, de mint mesterszak az van. Szóval BME-n valahogy fel lehet venni "gazdinfós" targyakat, fakultatív jeleggel? Sajnos az ő nyíltnapjukra nem jutottam el.
2022. febr. 13. 21:06
 2/15 anonim ***** válasza:
54%
Ha be tudsz kerülni a Corvinusra, akkor corvnius, amúgy kb mindegy. Szerintem az NG jobb és erősebb alapszak mint a gazdmen. A BGE külkerrel az a baj, hogy naaagggyon kinn van, és az NG ott indul. A gazdmen viszont PSZK, az kettes metró, az belefér. Az ELTE ígéretes, én most oda jelentkeztem mesterre, elvileg jó a képzés, a BME-ről nagyon rosszakat hallok.
2022. febr. 13. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
37%

bme a legjobb egyetem az orszgban, HA mérnöki képzésre szeretnél menni. gazdasági képzésekben elég alul vannak mióta a jó tanárai átmentek az elte új gazdasgtudományi karára. A campusa a Corvinusnak is nagyon szép. Az ELTE elmegy, a Gazdasági karnak nincs saját campusa de a BTK épületei hangulatosak, vannak jó helyek a környéken, a BGE campuszain nem voltam még.


a legtöbb egyetemen nem csak simán ezek a szakok vannak, hanem majd még menet közben specializálódhatsz valamire. Szerintem nézd végig hogy melyik egyetem specializációi tetszenek leginkább. Érdemes letölteni a tanterveket is, ott azért látni fogod tárgynevek alapján hogy kbm iket fogsz tanulni.


Alapvetően amúgy én azt mondanám hogy az egyetemek sorrendje Corovinus ELTE/BGE, BME


Alapképzés alatt is mindenképpen kezdj majd el dolgozni részmunkaidőben, mert az hogy van munka tapasztalatod (és hogy ténylegesen rájössz hogy a gazdaságnak melyik területe érdekel) sokkal többet fog majd számítani a későbbiekben mint hogy melyik egyetemről van a diplomád.


(Corvinuson csináltam a nemzetközi gazdálkodás alapot, most az eltén vagyok marketing mesteren)

2022. febr. 13. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
23%

Ha jó vagy matekból, akkor menj inkább rendes egyetemi szakra (GPME, alkalmazott közgazdaságtan, sima matematika + banki és biztosítási matematika mesterszak), vagy legalább célozd meg a kereskedelem és marketing + elte survey statisztika kombót.


Hatalmas túlképzés van ezekből a gazdasági szakokból, főleg gazdálkodás és menedzsmentből, és egyszerűen nincs szükség ennyi felületesen képzett generalistára. Álmodoznak sokan, hogy majd ilyen-olyan menedzserek lesznek, de nem olyan egyszerű ezt a célt elérni, főleg ilyen himi-humi szakokkal. (A menedzserek egyébként leginkább a pénzügy-számvitelesekből és a kereskedelem és marketingesekből lesznek, tekintettel arra, hogy minden vállalatban a két legfontosabb funkció a pénzügy és a marketing, és innen szokás felfele szivárogni a menedzsmentbe.)


Még ha egy jobb egyetemre jársz (lehetőleg Corvinus vagy ELTE), és innen be tudsz jutni egy multi gyakornoki programjára, esetleg kijutsz egy jobb egyetemre Erasmussal pl. Hollandiába, akkor lehet kezdeni valamit ezekkel a szakokkal is. De az a személyes tapasztalatom több országból is, hogy a gazdálkodás és menedzsment egy túl általános alapozó képzés, amely nem adja meg a 21. században szükséges versenyképes skilleket.


Szerintem sokkal jobban járnál egy matekosabb szakkal vagy legalább egy pénzügy-számvitellel és pénzügy mesterszakkal. Jobban képzett is leszel, és jobb karriered is lesz a későbbiekben. Ez főleg pár év után ütközik ki, amikor elfogy a szusz a gyengén képzett gazdmenesekből, és a meetingeken csak bután ülnek, miközben a mérnök, matematikus, fizikus, adattudós stb. hátterű emberek okosakat mondanak.

2022. febr. 13. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
72%

4)

Te sem dolgoztál még vállalati környezetben, ugye?

2022. febr. 14. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
43%
5. Stratégiai menedzser vagyok Európa egyik legnagyobb multijánál külföldön a vezérigazgató közvetlen csapatában. Más kérdés?
2022. febr. 14. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
33%

Ne értsd félre, nem kételkednem, és a gazdmen-t én is szemfényvesztésnek tartom, de elég gyermeteg ahhoz képest a stílusod.

Azért kérdeztem vissza, mert nálunk viszont "hiány" van pályakezdő közgazdászokból, kapásból kéne 2-3 pénzügyi vonalról jövő junior a csapatomba, és nincs egyszerűen..

2022. febr. 14. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

7. Mit értesz az alatt, hogy "gyermeteg" lenne a stílusom? Mi ebben a gyermeteg, amit írtam?


Én nem azt mondtam, hogy a gazdmen "szemfényvesztés" (ez a te fogalmazásod), én azt írtam, hogy "felületesen képzett generalisták". De ezek szerint ezzel te is egyetértesz, és már csak ezért sem ilyen juniorokat keresel a csapatodba (ha jól értem).


Azt is mondtam, hogy ha teheti, menjen matekosabb szakokra, de legalább pénzügyre vagy marketingre. Ezzel mi a bajod?

2022. febr. 14. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat.

úgy látom hogy az Elte-t elég erősen ajánlja mindenki

2022. febr. 14. 11:27
 10/15 anonim ***** válasza:
87%

En BGE-re járok KKK-ra és nemzetközi gazdalkodasra.


Ez az első évem, de eddig szeretem már a kulker elég messze van sajnos ha tomegkozlekedessel mesz, autóval egész baráti de a parkoló mindig fullon van szoval.


A vizsgaidoszak elég nehéz, vannak buktató tárgyak, én emelt matekot írtam 5os lett anno érettségin de így is jártam matek szakkörre mert nagyon nehéz, nagyon sok gazdasági matek is van, nemzetközi matek, eus matek, gazdalkodas és a többi, én azért jöttem ide mert a matek volt az egyetlen amit szerettem es nem igazán tudtam a jövőben mivel szeretnék foglalkozni de szeretnék külföldön is dolgozni, érdekel a külföldi gazdálkodás a külföldi pénzügyi és gazdasági helyzetek, nehéz szak de ha elvégzed biztos lesz egy nagyon jó állásod, amivel biztos jövedelmed lesz.

2022. febr. 14. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!