Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Hogy működik a stylist divatte...

Hogy működik a stylist divattervezés szak a felsőoktatában?

Figyelt kérdés

Jelenleg érettségin vagyok ebben az évben meg még a jövő évben, aztán egyetemre szeretnék menni. A stylist divattervezés téma áll hozzám a legközelebb és tudom hogy ez lesz az én utam. A lényeg, hogy valami ilyen szakirányú egyetemet keresek. Ezzel kapcsolatban lenne most pár kérdésem. Segítsetek nekem, mert nem vagyok még jól informált ebben.

Már nézegettem oktatási intézményeket, pesten vannak komoly egyetemek ilyen témában. Több is szimpatikus, mint pl ModArt, MOME, METU, Werk stb. Csak nem tudom melyiket lenne érdemes választani. Alapjáraton hogy érdemes ezt elkezdeni, mi az első lépés ehhez? Nem tudom hogy először mire kell menni. Meg hogy egyáltalán ezek csak képzések ami okleveles végzettségű, vagy van ami ilyen komolyabb diplomát is ad? Egy képzésnek nincs annyi jelentősége, azzal nem mész nagyon sokra mert nem vesznek eléggé komolyan, főleg ha külföldön akarnál elhelyezkedni. Az olvasottak alapján az a benyomásom, hogy a ModArt a legmagasabb szint, az nagyon szimpi volt nekem, csak oda ugye az idegen nyelv eleve nagyon kell, mivel ez egy nemzetközi international oktatás, biztos nehéz is bekerülni oda. De még így sem nagyon tiszta nekem, hogy a sok képzés vagy végzettség mennyit számít és mire érdemes felvételizni. Először egy alap képzésre és majd később mesterképzésre? Vagy már elsőre lehet jelentkezni egy 4-5 éves szakirányú felsőoktatásra? És mindenképpen fizetni kell tandíjat vagy államilag támogatottan is tanulhatsz ha elég jó vagy? Utána pedig milyen elhelyezkedési lehetőségek vannak egy stylist vagy divattervező számára? Mit gondoltok erről?

Világosítsatok fel, ha tudjátok hogy működnek ezek a dolgok



2022. febr. 20. 21:15
Sajnos még nem érkezett válasz a kérdésre.
Te lehetsz az első, aki segít a kérdezőnek!

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!