Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Jogi egyetemekről írnátok...

Jogi egyetemekről írnátok bővebb véleményeket?

Figyelt kérdés
Első kérdésem az lenne, hogy a Szegedi Tudományegyetem Állam- és Jogtudományi karára mennyire nehéz bekerülni? Azon belül, felvin ha rámegyek a karra, akkor kiírja ugye a jogász szakot, és a jogi szakot, de mi a különbség a kettő között? A jogi miért 4 féléves a jogász pedig miért 10? Mennyire nehezek a vizsgaidőszakok? Miket vesztek, milyen tantárgyak vannak(ezeket hol tudom megnézni?)? Órarendekre is kíváncsi lennék. Illetve az egyik legfontosabb, hogy az egyetem közben mennyire tudtok dolgozni? Ad rá az egyetem lehetőséget, hogy valahol tudjatok dolgozni, irodában, stb.? Ha ügyvéd szeretnék lenni akkor elég elvégeznem az egyetemet és utána mehetek, vagy el kell végeznek még egy szakot? Mennyi idő az elhelyezkedés utána? Minden amit érdekesnek tartotok, vagy valami amit szerintetek érdemes tudni érdekel.

2022. febr. 21. 12:46
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
A "jogi" az felsőoktatási szakképzés, a "jogász" meg osztatlan mesterképzés. Előbbinél nem kapsz diplomát csak jogi asszisztensi szakmát.
2022. febr. 21. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Én most kezdtem a Pázmányon, így néz ki a mintatantervem, egyetemenként nyilván változó, de adhat egy támpontot:

[link]

Ha ügyvéd szeretnél lenni, akkor egyetem után ügyvédbojtárkodni kell, 3 év asszem, aztán szakvizsga.

2022. febr. 21. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem jogi egyetem mellett nem könnyű munkát vállalni. Jogász szakon kezdtem (mondjuk én nem Szegeden), nem sikerült elvégeznem.. A megtanult jogszabályokat szószerint kell visszaadni, ha a saját szavaiddal próbálod visszamondani, azt egy szóbeli vizsgán nem fogadják el.

Voltak számítógépes tesztek, az úgy nézett ki, hogy egy kérdésre volt 5-8 válaszlehetőség, első ránézésre mind a 8 válaszlehetőség ugyanaz, de ha jobban megnézed, az egyiknél valahol van egy vessző, vagy két szó fel van cserélve.


Nem azért írtam le ezeket, hogy elbizonytalanítsalak, csak ezt érdekesnek tartom. Ezekre próbálj figyelni, egy teszt jellegű vizsga előtt az oktató nem biztos, hogy erre felhívja a figyelmet. (Én azt tapasztaltam, hogy nem elég az első válaszlehetőséget elolvasni, még akkor sem ha teljesen biztos vagy abban, hogy az első lesz a helyes. Többször jártam úgy, hogy az első választ biztosra mondtam volna, hogy helyes, de nem volt az, mert egy másikra meg azt mondtam, hogy az pontosabb megfogalmazás.

Visszagondolva azt mondom, hogy sokkal könnyebb bekerülni, mint bentmaradni.

2022. ápr. 29. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!