Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » OE Mérnökinformatika vagy BME...

OE Mérnökinformatika vagy BME Bprof?

Figyelt kérdés

Elsőnek jelöltem a BME Mérnökinformatikus szakát, majd az Óbudai Egyetemét, és utána a BME bprofot, mert így adta ki a pontszám sorrendben és arra gondoltam, hogy a bprofnál talán mégiscsak jobb lenne az Óbudai a diploma tekintetében.


Viszont az oktatás minősége állítólag jobb a BMEn.


Ha esetleg nem lenne meg a pontszámom az első helyre:


Szerintetek jobban megegéri a BME bprof elvégzése mint az Óbudai mérnökinformatika képzése BSC nélkül is?



2022. febr. 21. 19:09
A kérdező szavazást indított:
BME bprof
OE mérnökinformatika
24 szavazat
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
24%

A Brof nem igazi diploma, tehát nem igen ajánlanám.


Óbudai elég gyenge, de még mindig jobb mint a semmi.

2022. febr. 21. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim válasza:
89%
Higyjétek el teljesen mindegy a diploma mostanság, egyre kevesebb informatikával foglalkozó céget érdekel a diploma megléte, úgyis a tudásod alapján kerülsz be. Csomó cég főleg nyugaton már saját képzést akar nyitni, mert elege van belőle, hogy minden egyetem úgy rakja ki a diplomásokat, hogy semmi gyakorlati tudásuk sincs amikor odakerülnek. Magyarországon is tudok ilyen példát mondani, közelemben itt a Mercedes sem képes már felvenni egyetemistákat azonnal. Nem akarok lebeszélni senkit az egyetemről mert fontos, de nem az a része, hogy ezután meg fogod váltani a világot mert elvégezted. Én is egyébként programtervező informatika Bsc-n vagyok, de tudást nem kapunk a kezünkbe semmit.
2022. márc. 14. 03:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
83%
Mérnök vagyok, ès az intézmény saját véleményem szerint max az első munkahelyre való bekerülesnél számít. De ha netán egy gyengébb intézményben végző utolsó egy évet gyakornoki melóval tölti akkor simán lehet előnybe egy top intézményben végzettek
2022. márc. 14. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
70%
Végzettel szemben *
2022. márc. 14. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
83%

Nem ezen fog múlni, hanem hogy mennyit teszel bele.



Személy szerint azt javaslom, hogy azt válaszd, amivel tudsz egyenesben végezni. Egyik putris magyar felsőoktatási szak sem ér annyival többet a másiknál, hogy akár csak egy évet csússz rajta. Válaszd azt, ahol jobban fekszenek a tárgyak, ha vannak, jobban tetszenek a szakirányok, aztán told le és irány az ipar vagy irány tanulni végre kifejezetten azt a területet, ahol el akarsz helyezkedni. Fasznak sem kell mindent ugyanolyan hangsúllyal vért izzadva tanulni. Ez a világ legnagyobb hülyesége.

2022. ápr. 1. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
40%

5# Nekem állásinterjún mondták, hogy ne mondjam majd a következő interjúkon, hogy a BME-ről megyek, hogy mindenki egyenlő eséllyel induljon.

(Pályakezdő pozíció)


Szerintem ezt tökéletesen leírja az emberek fejében benne van az, hogy jobb oktatás van a BMEn és többet tanulnak meg az ott végzők.

2022. ápr. 1. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
72%

#6

Nekem meg sosem mondtak ilyet, sőt, előbb lett állásom, mint diplomám egyáltalán.


Másrészt bocsánat a hangnemért, de ki a fasz akar egy olyan ótvaros szutyok helyen dolgozni, ahol ilyesmiben mérik a szaktudást egyébként? Nem egy kibszott Harvardról van szó, hanem a szutykos bmeről, amit legfeljebb a kis fos magyar cégek szintén bmes alapítói vezetnek. 😂😂😂 Ennél kevesebbért is visszamondanék egy állást, nemhogy ezért. A szakmaiatlanság címere, hogy műszaki területen referencia és/vagy szakmai teszt helyett azt vizslatják, hogy ki melyik intézménybe járt, főleg ha nem az az első munkahelye.


Minden valamire való munkahelyen mindenféle egyetemről egymással karöltve dolgoznak az emberek. Nem megy sehol ez a "juj, te máshol dolgoztál 3,5+ évet az alapszakos diplomádért és 2+ évet a mesterszakosért, hát akkor tekintsük semmisnek azt a minimum 5,5 évet, ki nem szarja le, hogy a szabadidődben miben mélyedtél el és milyen projekteken dolgoztál". Azért érezzük, hogy ez mennyire komolytalan... És ezen a ponton megjegyzem, hogy a diplomát azért fontosnak tartom, mert egy jó ómen, de nem a minden és pont ezért nem számít, hogy honnan van.


(Alapszakon OE-s, mesterszakon BME-s voltam)

2022. ápr. 1. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
77%

Ez a melyik egyetem milyen infos szak tul van nagyon lihegve es nagyon gaz h ennyi ev tanulas utan komolyan azzal probaltok masokat lehuzni akik szinten eveket tanultak h nem ott tettek ezt ahol allitolag kellett volna szerintetek. Az szamit h mit tanult es mennyire tudja, ezt meg nem a papir mondja meg hanem altalaban a lead dev a szakmai interjun (mar ha fejlesztonek mentek). Vagy a fonok/team a probaidon.


Es egyebkent kit erdekel ga vki nem vesz fel mert nem eltere jartal vagy nem bmere? Ugyanugy nem fognak felvenni bizonyos helyekre azert mert nincs mesterszakos vegzettseged vagy ugyanugy nem fognak felvenni bizonyos helyekre ha nem tudsz bejarni/nem ertesz az adott stackhez vagy barmilyen hasfajasuk van

10000-ből 1 ilyen van ahova nem vesznek fel azert mert nem onnan van diplomad ahonnan ok megalmodtak es oda sem erdemes menni. Marpedig java devkent sem allsz neki bogve phpt tanulni mert epp az adott helyre azt keresnek. Backendeskent sem allsz neki frontendet tanulni ha nem erdekel, mert epp fullstackest keresnek valahova csak azert h megkapd azt a nyomi allast. Pedig sokkal tobb ilyenneset van es sokkal jogosabb.. - Hanem keresel olyat ahova megfelelsz. Allasbol tulkinalat van, foleg sok ev tapasztalattal rendelkezo szakemberek utan kapkodnak. Ezert fontos h ne szorakozz el tul sok idot sehol a tanulassal (nem a kepzesi idorol van szo hanem a bukasokrol egy szivatosabb kepzesen (szandekosan nem azt irom h jobb v szakmailag erosebb, mert nem ettol lesz az)). Es a minoseget nem az adja h milyen hulyesegeket varnak el. A leggagyibb munkahelyemen monitorozni akartak azt amit a gepen csinaltam. Konkretan fel kellett tennem egy programot, amivel barmikor ranezhetnek a kepernyomre. XD Meg bekertek a diplomam h mutassam mert anelkul szia. Azota ezerszer jobb helyen vagyok jobb berrel es azt is leszarjak mikor dolgozom amig kesz van. A diplomam meg sosem lattak, elhittek mikor azt mondtam h van. Ellenben a gitemet vegigbogarasztak alaposan. Na ja ennyit az ilyen holyagokrol.


Tldr ne izzadjatok ezen az egyetemesdin, tok folosleges. Mellesleg ti is ugyanugy alkupozicioban vagytok, ti is ugyanugy tesztelitek a ceget h azt nyujtja-e nektek, ami nektek kell. Akkor is lesz melotok ha nem nyaltok mindenhova. Csak gyozzetek valogatni.



Ha mernokinformatikus akarsz lenni es esetleg szeretnel msczni akkor menj oere. Ha nem zavar h bproffal nehezebb mesterre menni mert nincs ilyen terved es szeretnel kb 2.5 ev utan munkaba allni legrosszabb esetben is, akkor menj bprofra. Nem a padban fogod ugysem megtanulni a szakma lelket, ne olj bele tul sok idot, legyen melle idod sajat dolgokat csinalni, melozni...

2022. ápr. 1. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
77%

7# Ez amúgy egy nagy multi, ami elég jó helynek tűnik.


Még csak az első 2 interjú körön vagyok túl és még lesz 1-2, szóval felismerhetőség miatt inkább ide nem írom le, de privátban szívesen elmondom ha rám írsz.


Nem támadásnak szántam, csak ha valakinek azt mondják, hogy azért ne mondja melyik egyetemről van, mert egyenlő esélyeket akarnak biztosítani mindenkinek a technikai interjún, akkor ezt csak azzal a feltételezéssel tehetik meg, hogy tudják, hogy 1-2 egyetem diákjairól pozitívabb képe lehet az interjúztatónak.


Tehát lehet olyan eset, hogy negatívabban kezeli az alanyt, ha tudja hogy pl.: az OE-re járt.


Amúgy elhiszem, hogy programozónak még diploma sem kell, így az főleg nem lehet nagy szempont, hogy ki milyen egyetemre járt.


Viszont azt is tudom, hogy mindenki aki nálunk nem bírja elmegy az OE-re és fordítva ez nem történik meg. Plusz pár programozós nagy feladat az OE-n nálunk 1-1 labor feladatnak felel meg. Stb...


Ezt sem támadásból írom le, csak a jelenlegi tudásom alapján ha pont gyakornokot keresnék, munkáltatói szempontból lehet nálam is lenne BME-s ként egy elfogultság a BME-vel szemben, tudva hogy mennyivel többet kell teljesítenünk. Meg itt még nem játszik bele a tényleges munka tapasztalat, mert első (még egyetem alatti) munkahelyről van szó.


Én el hiszem, hogy 1 év munkatapasztalat után már teljesen mindegy milyen egyetemre jártál, de én gyakornoki pozícióról beszéltem.

2022. ápr. 5. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
75%
oe
2022. aug. 22. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!