Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Melyik gimnáziumba érdemes...

Melyik gimnáziumba érdemes átjelentkezni?

Figyelt kérdés

Egy közepes erősségű iskolába szeretnék járni.

A BGSZC Teleki Blanka Közgazdasági Technikumba járok. 9.osztaly.

Szeretnék átiratkozni egy gimnáziumba mivel a közgazdaság nem az én világom.

4,77 az összátlagom.

Angolból az A2/kezdő csoportban vagyok, de ettől függetlenül szeretem tanulni.

Matematikából erős 4-es vagyok.

Magyarból gyenge 4-es vagyok. Nem megy a legjobban de elboldogulok vele.

Történelemből nem vagyok valami jó alapból, de nem vészes.

Idegen nyelv-> Spanyolt tanulok, de semmit sem tudok belőle.



2022. febr. 26. 19:06
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Ha gimnáziumba akarsz átjelentkezni technikumból akkor osztályozó vizsgákat kell tenned földrajzból, biológiából, kémiából, fizikából, második idegen nyelvből.... Nem biztos, hogy egy gimi akar veled bajlódni.

Gyengébb gimnáziumokban próbálkozhatsz, mert oda kevés gyerek jelentkezik és talán átvesznek. Ezek amolyan alja sulik. Például a 8, kerületben a Lakatos Menyhért Gimnázium, vagy Újpesten a Bródy Imre Gimnázium sportosztálya.

2022. febr. 26. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Keress olyan gimnáziumot, ahol nem túl nagy az osztály létszám, ott van esélyed. Pl ha nem utasítod el a hittant akkor Szent Anna Görögkatólikus Gimnázium. Ez régen a Leövey Közgazdasági Technikum volt, így hatha több esélyed is van ha közgázból jössz. Nem kell Görögkatólikusnak lenni a felvételhez.
2022. febr. 26. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!