Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Egy szoftverfejlesztő egyetem...

Egy szoftverfejlesztő egyetem nélkül megtud élni, illetve tud munkát találni?

Figyelt kérdés

Szoftverfejlesztő szeretnék lenni, elsősorba weboldalakkal szeretnék foglalkozni, de szívesen ismerném meg a játékfejlesztést is. Viszont, egyetemre nem szeretnék járni, a kérdésem az lenne ilyen téren mennyi esélyem van. Egy két éves szakképzést szeretnék elvégezni érettségi után, ez olyan mint régen az okj, csak ugye olyan képzés màr nincsen.

Az is érdekelne, hogy egyetem nélkül mik az esélyeim külföldön.



2022. márc. 14. 10:33
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Van esélyed, ha tudsz felmutatni referenciákat, például hobbi projekteket, vagy szabadúszóként ügyfélnek készített munkát. Nyilván kezdő bérként nem kérhetsz annyit mint egy diplomás, de 2-3 év tapasztalat után el tudod érni azt a bért.
2022. márc. 14. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

A diploma igazán a "szakma két végén" jelent előnyt. Ezt úgy értem, hogy elkezdeni nehéz lesz, mert diákként könnyű gyakornoki állást is találni és pár év tapasztalatot összeszedni, illetve nagyobb is a bizalom olyan felé, aki ha mással nem, egy 3-3,5 éves képzés után járó papírral tudja bizonyítani azt, hogy alkalmas (tanítható) a szakmára. Ezt természetesen ki lehet váltani egy jó portfólióval, amiben látszik, hogy mit tudsz (diplomásoknak is erősen ajánlott), vagy azáltal, hogy egy komolyabb szaktudást nem igénylő pozícióra veszik fel a jelöltet az adott céghez és ha ott beválik, előnyt élvez a szakmai poziba való átvételkor is.


Senior vagy expert szinten pedig azért lesz nehéz, mert sok esetben már nem csak programozással fogsz foglalkozni, hanem vagy gazdasági/menedzseri feladatokat látsz el vagy komoly elméleti műszaki, fizikai, matematikai tudást igénylő feladatkörbe kerülsz. Ezt is munkahelye válogatja, nálunk például jellemző, hogy aki nem diplomás és nem küldhető egyetemre alap/mesterszakra, az elér egy plafont, ahonnan túl sok lehetőség nincs neki a fejlődésre. Míg másokat vezetői pozikba raknak, kutatási projektekre meg konferenciákra küldenek...


Nyilván, meg lehet oldani mindent, illetve ha neked elég a senior szint, mint végcél (amit a legtöbb szakmabeli elér 7-10 éven belül), akkor nem lesz semmi bajod attól, hogy nincs diplomád.


De több a nehézség akkor, ha nincs felsőfokú szakirányú végzettséged. Kicsit olyan, mint jogsi nélkül utazni: eljuthatsz a-ból b-be, de igazodni a menetrendekhez, stoppolni vagy épp biciklizni akkor is nyűgösebb, mint beülni a kocsiba és menni.

2022. márc. 14. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!