Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Elmenjek OKJ vizsgázni vagy...

Elmenjek OKJ vizsgázni vagy inkább nem?

Figyelt kérdés

13.-ban vagyok, kereskedőnek tanulnék. Májusban vizsga következik, viszont úgy érzem nem megy. Tele van számolással ez a kereskedő központi írásbeli vizsga. Eleve nem vagyok jó matekból sem 2-esre érettségiztem, de úgy érzem ez annál sokkal komolyabb lesz (51%-ot kell legalább teljesítenem) és kezdem azt érezni, hogy inkább lehet nem kéne vizsgázni. Nem fekszik nekem ez a kereskedelem, pedig azt hittem korábban, hogy tetszeni fog. Lehet mást kellett volna választanom az elején... Érettségim van, de nem tudom azzal ha elmegyek dolgozni mennyire lesz könnyű a boldogulásom. Továbbtanulásban egyáltalán nem gondolkodom. Anyukám viszont azt szeretné, hogy ezt az évet még elvégezzem. Már így is elég soká kerülök ki ha elvégezném (mert idén 22 éves leszek).

Elmenjek vizsgázni vagy sem?



2022. márc. 17. 19:14
A kérdező szavazást indított:
Igen
Nem
8 szavazat
 1/2 anonim ***** válasza:
72%

Tavaly óta a teljesítendő küszöb 41%. Erről rendeletet adtak ki, amely jelenleg is érvényben van.


Nem az számít, hogy matekból hányas voltál! A kereskedelmi szakma matekja (és a többié sem) nem olyan magas szintű, hogy napi 1 óra gyakorlással ne tudnád magad felszívni a vizsgáig.


Hozd meg a dönést és annak szellemében CSELEKEDJ!

2022. márc. 18. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Elmentem és sikerült. Valóban csak 40% kellett írásbelire. Utólag hogy sikerült már máshogy látom a dolgot.
2022. máj. 18. 14:15

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!