Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » A felvételi pontszámítás...

A felvételi pontszámítás valóban így meg, jól tudom?

Figyelt kérdés

Üdv!

A duplázás valóban úgy működik, hogy kizárólag a két felvételi tárgyat nézik, és semmi mást? Ugyanis történelemből s*gg hülye vagyok, májusig már értelmesebb sem leszek belőle, és nem is célom. Elfogadtam történelmi műveletlenségem. A másik mumus az angol. Gyűlölöm a nyelvet. Kínkeservesen angol közepen egy kettest össze tudok hozni, de semmi több. :D Azzal viszont foglalkoznom kell, mert fontossá fog válni ez a nyelv a továbbiakban. Matekom már van, a kémia pedig feltehetőleg jól fog sikerülni, ezek a felvételi tárgyak az egyetemre. (ELTE TTK kémia szak). A magyart meg kimagyarázom, bár hármasnál jobbat ott sem várok. A szitu ugyan az, mint a törinél: elfogadtam irodalmi antiműveltségem. :D

Szóval akkor jól tudom, hogy:

összesített matek százalékos eredménynek a duplája + összesített kémia százalékos eredménynek a duplája + a többletpontok, és úgy sz*rják le a magyart, törit, és angolt, ahogy én tettem középsuliban, ugye?



#felvételi #pontszámítás #számomra hülye tantárgyak
2022. márc. 18. 21:31
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Igen, azzal a megkötéssel, hogy az egyik tárgyadból emelt kell.
2022. márc. 18. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Az megvan. Köszönöm!:) Szép estét!
2022. márc. 18. 21:48
 3/7 anonim ***** válasza:
74%
Igen így van :) Viszont az angolal barátkozz, kémia nyelve az angol.
2022. márc. 18. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
MAJD a diplomához is kell nyelvvizsga, úgyhogy hajrá!
2022. márc. 18. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Jaaj 3-as, 4-es ne is mondjátok. MI AZ, HOGY VAN OLYAN MONDAT (sőt "tapasztalatom" szerint ilyen a többsége), AMIT NEM ELÖLRŐL KELL FORDÍTANI, HANEM VAN, HOGY HÁTULRÓL??? Vagy ugrálni kell ide-oda. Kivagyok:D

Mi ez a "logika"? :D

Sajnos egyik nyelv sem logikus, amit nem lehet tükörfordítani magyarra :D

A kifejezésektől is fizikai rosszullétet élek át, nem beszélve a teljesen másképp írjuk, ahogy mondjuk szabálytalanságról is... :D

Kell majd valamikor egy fasza, türelmes tanár. :D

2022. márc. 19. 00:27
 6/7 anonim ***** válasza:

Igen, én is szenvedek kicsit vele, 3-as vagyok. Ha belemerülsz és minden nap tanulod akkor jobban belelátsz :)

SZTE-n van a kémiásoknak kötelezően választható tárgyként angol, lehet az ELTE-n is van. Szabadon választhatónak viszont mindenképp lesz, úgyhogy legalább ingyen tanulhatod.

2022. márc. 19. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Koszonom valaszod! Igyekszem majd kiaknazni a lehetosegeket. Sokan mondjak, hogy az angol egyszeru nyelv. Nekem pont az egyszerusuge okozza a nehezseget. Nincsenek megérthető szabalyok tomkelege. Itt ezt jelenti, ott azt jelenti, bla bla bla. Meg olyan mondatok is vannak rakatszam, amit nem ertek, hiaba ismerem a szavait. Pl: Who are we mistaken? Ki mi vagyunk hiabas? Vagy mi?? Whaaaa:P

Mifele csaszarmetszessel szulethet ilyen kerdes...

Deepl kihozta, hogy ez: kiben tevedunk?akar lenni. Okes. Mistake-hiba. AKKOR HOGY LESZ a mistaken-bol tevedes?????? Egy n betu, es full mas, raadasul a kontextusbol sem talaltam ki. Vagy akar azt is mondhatnam, hogy a who are we hogy KIBEN?

Ha a ban/ben az az in, a who meg a ki, akkor a kiben miert nem who in? Vagy legalabb in who? :D

2022. márc. 20. 00:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!