Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Megéri bőrgyógyásznak lenni?...

Megéri bőrgyógyásznak lenni? Nehéz bekerülni?

Figyelt kérdés
Még nagyon távol állok a szakmaválasztástól, még érettségizni is sokára fogok, de most megtetszett a bőrgyógyász szakma. Mit kéne tennem, ha bőrgyógyásznak szeretnék tanulni?

2022. ápr. 1. 20:47
 1/5 anonim ***** válasza:
94%

érettségi: 2 emelt biológiából és kémiából vagy fizikából

6 év orvos képzés egyetemen utána

6 év szakosodás

2022. ápr. 1. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Először el kell végezni az orvosi egyetemet, majd a szakorvosképzés során bőrgyógyászati irányban kell szakosodni. Tervezz be rá minimum 11 évet (6 év orvosegyetem, 5 év szakképzés, ha minden jól megy).
2022. ápr. 1. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Azertcazt gondolom sejted, h orvosi egyetem az első lépcső...


Kicsit fura a tanfolyamok kategória... 😂😂

2022. ápr. 1. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Ez azért korai elhatározás lenne. Elősször legyen az álmod az, hogy orvosi. Majd ha bekerültél és túlélted az első két évet, elkezdesz klinikai tárgyakat tanulni, akkor el lehet kezdeni azon gondolkozni, hogy mi tetszik a legjobban.
2022. ápr. 1. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 alice0720 válasza:

Én elsőéves bőrgyógyász rezidens vagyok.

Az első lépés mindenképpen az orvosi, ami 6 év, ott egy általános orvosi diplomát kapsz. Utána jön a szakosodás, a rezidensképzésbe való jelentkezés, bőrgyógyászatnál 5 év, amíg szakorvos leszel, a képzésed nagy részét fekvőbeteg osztályon kell tölteni. Elég nehéz a rezidensképzésbe való bekerülés, nagyon kevés helyet hirdetnek általában, növelheted az esélyeidet, ha a bőrgyógyászati klinikán írod a szakdogádat, aktívkodsz valamit.


Az orvosit elvégezni nem kis feladat, rengeteg lemondással jár, de ha van hozzá kitartásod meg szorgalmad, akkor nem lesz gond. Utána pedig szerintem a bőrgyógyászat az egyik legjobb szakma, amit választhatsz (én legalábbis így gondolom), bár rezidensként sehol nem könnyű az élet, itt is van ügyelet, munka mellett tanulnod is kell, hogy fejleszd magad, a klinikákon elég erősen működik a hierarchia. Viszont szakorvosként úgy gondolom, egy sokkal élhetőbb szakmát biztosít, van idő a magánéletre is, nyugalmasabb, nem kell napi szinten élet-halálról dönteni, de mégis rengeteget tudsz segíteni az embereknek, amiért ők is nagyon hálásak, hiszen ők is látják a változást, ahogy javul a bőrük állapota, így a közérzetük, önbizalmuk is.

Szerintem baromi sokszínű szakterület, felnőtteket, gyerekeket is kezelsz, van manuális, sebészi része is a munkának, és rengeteg belgyógyászati betegség megjelenik a bőrön, így a bőrgyógyásznak szerintem nagyon fontos szerepe van a korai diagnózisban. Szakorvosként dolgozhatsz magánpraxisban is, ami úgy gondolom, egy elég stabil fizetést, megélhetést biztosít.

Szóval ha orvos szeretnél lenni, szerintem a bőrgyógyászat egy nagyon jó választás :)

2023. jan. 6. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!