Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Programtervező informatikusoka...

Programtervező informatikusokat vagy mérnökinformatikusokat becsülik meg jobban Magyarországon illetve külföldön?

Figyelt kérdés
Gondolom itthon és más országokban van különbség a kettő között. Egyetem előtt vagyok és nem tudom melyik irányba éri meg jobban elmenni. Ugyanúgy érdekel a hardveres és a szoftveres világ is. Esetleg milyen munkakörök vannak speciálisan az egyikre "tervezve"? (pl, ha mérnökinformatikusként jelentkezhetnék erre a munkára, de programtervező informatikusként nem)

2022. ápr. 4. 11:17
 1/2 anonim ***** válasza:
81%

Mérnökinfón is leginkább szoftver irány van, nagyon minimálisan tanulsz a hardverekről.


Van pár gyakorlat ahol hardver leírós nyelvekkel kell szórakoznod meg specializációtól függően 1-2 labor, ami ténylegesen picit hardveres.

(Pl.: IIT témalabor FPGA programozás Rendszertervezés specializáción, de minden más specializáción amúgy köze nincs a hardverhez)


Meg vannak alapozó órák, ahol megtanulok pl.: hogy működik a memóra, processzor stb...


.. de ezek csak ilyen alap műveltséget adó tantárgyak.


Ténylegesen nem foglalkozol hardveres cuccokkal.


(Legalábbis ez van a BME VIK-en)

2022. ápr. 4. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

A diploma inkább az elindulásnál számít (én úgy veszem észre, hogy az utóbbi időben egyre jobban) a későbbiekben pedig a tapasztalat, tehát hosszú távon szerintem teljesen minden, hogy mérnökinfó vagy progtervezőre mész, mindkettő megbecsült, viszont erősen ajánlott az egyik szakot elvégezni (OKJ, Bootcamp kb xart se ér).


Ha szoftverfejlesztő, webfejlesztő, szóval "programozó" szeretnél lenni, akkor sztem teljesen mind1, hogy melyik szakot választod.

-Ha hardveres rész érdekel jobban / beágyazott rendszerek / robotika illetve hálózatok / kiberbiztonság / rendszermérnökség akkor a mérnökinfó ajánlott.

-Ha jobban a matekhoz közeli rész érdekel informatikán belül pl: Data Scientist / Mesterséges Intelligencia / BI fejlesztő / BI Analyst / elemző akkor szerintem a progtervező a jobb választás.


Természetesen nincs kőbe vésve, hogy melyik diplomával mi lehetsz, mérnökinfóval is simán lehetsz mesterséges intelligencia fejlesztő vagy progtervezővel kibervédelmi szakember, csak ha előre eldöntötted mi szeretnél lenni vagy melyik terület érdekel, akkor érdemes úgy szakosodni.

2022. ápr. 6. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!