Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Érdemes megrendelni a kötelező...

Érdemes megrendelni a kötelezőket (tankönyveket) vagy jó fénymásolva is?

Figyelt kérdés
Most vagyok elsőéves a fősulin és nem tudom eldönteni hogy az is jó ha lefénymásolom a könyveket vagy inkább rendeljem/vegyem meg?
2010. szept. 14. 23:31
 1/5 A kérdező kommentje:
csak azért kérdezem nehogy később meg "kötelező" legyen az eredetit beszerezni
2010. szept. 14. 23:33
 2/5 anonim ***** válasza:
Nem mindegy milyen fősulin vagy, mert pl a közgázon nagyon vaskos könyvek vannak, de pl a műszakin nincsenek ilyenek! 50-100 oldalas jegyzet az általános és azokat én sem szoktam megvenni, jó a fénymásolt :)
2010. szept. 15. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
elsőéves gyógyped.-es vagyok
2010. szept. 15. 07:09
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Hát én ugyan más szakra járok, de sose ellenőrizgette senki, hogy megvettük-e a kötelezőket, amúgy sem megvenni kötelező őket, csak elolvasni, tudni mi van benne. Általában ezek nem is tankönyvek, inkább tanulmányok vagy ilyesmi. Meg nálunk a legtöbb úgy szerepel a tematikában, hogy xy könyv 40.-83. szóval csak ezeket az oldalakat kell belőle, és ilyenből van felsorolva kb. 10 egy tantárgyhoz. Ha én ezeket mind megvenném... Általában le sem fénymásolom, mert van digitális könyvtárunk, és ott ezek fent szoktak lenni, bárki letöltheti, ha meg nem, akkor kiveszem a könyvtárból, na akkor fénymásolok.
2010. szept. 15. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
elég ha csak fénymásolsz. bár sokx az egyetemi jegyzetek nem túl drágák, de azért a fénymásolás még akkor is olcsóbbra jön ki...
2010. szept. 15. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!