Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » ELTE biológia alapszakon...

ELTE biológia alapszakon nincsenek specializációk/szakirányok?

Figyelt kérdés

2022. ápr. 6. 11:10
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
91%
A biológus. Ezt a felvin-is leírták!
2022. ápr. 6. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

De ez az egy van? Vagyis akkor nincsenek választható szakirányok… (?)

Hiszen ha egy van, akkor mindenki azt “választja”.

2022. ápr. 6. 11:18
 3/11 anonim ***** válasza:
95%
Ezek szerint,igen. De érdeklődj az egyetemen, hátha azóta van valamilyen új infó.
2022. ápr. 6. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
97%
Az alapképzéseken nagyon gyakran nincsenek szakirányok. Ezek félig-meddig nyíltan azt kommunikálják, hogy egyetlen funkciójuk a mesterképzés megalapozása, s így ha szakosodni akarsz, az csak ott lesz majd lehetséges. Az ELTE-n egyébként nem könnyű a biológia alapszak, úgyhogy oda kell majd magadat tenned rendesen.
2022. ápr. 6. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

"Specializálódás a képzés második felében, a hallgatók érdeklődési területének megfelelő kötelezően választható tárgyak felvételével lehetséges."

Forrás: [link]

2022. ápr. 6. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

#4.


Az ELTE TTK-n szokott lenni a BSc szakoknál is specializáció…


Pl. matematika szakon is van:

Matematikus

Alkalmazott matematikus

Matematikai elemző


Fizikán is:

biofizikus

csillagász

fizikus

geofizikus

meteorológus

számítógépes fizikus


Földrajzon is:

megújuló energiaforrások

táj- és környezetföldrajz

regionális elemzőés

terület- és településfejlesztőés

turizmus


Földtudományon is:

csillagászat

geofizika

geográfia

geológia

meteorológia

térképészet és geoinformatika


Környezettanon is:

geofizika

geológia

környezetkutató

meteorológia


A kémia és a biológia az, ahol ezek szerint csak 1 van, a vegyész és a biológus.

2022. ápr. 6. 12:16
 7/11 A kérdező kommentje:

#5.


Ha vannak specializációk, akkor honnan tudhatnám meg hogy mik azok?


Egyébként ez a mondta "Specializálódás a képzés második felében, a hallgatók érdeklődési területének megfelelő kötelezően választható tárgyak felvételével lehetséges." meglehet, hogy csak arra az 1 specializációra vonatkozik és tényleg mindenki azt választja.

2022. ápr. 6. 12:18
 8/11 anonim ***** válasza:
96%
#7: A biológia alapszak mesterdiploma nélkül a munkaerőpiacon gyakorlatilag értéktelen. Úgyis mesterképzésre kell menned, ha valamit kezdeni akarsz vele, s akkor majd specializálódhatsz.
2022. ápr. 6. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

#8.


Ezzel tisztában vagyok, de én külföldön szeretnék menni egy specifikusabb mesterszakra…


Az ELTE ebből a szempontból azért jó, mert nemzetközileg is jegyzett egyetem (300-400. hely), a többi magyar egyetem pedig nem igazán ismert külföldön.


Viszont hogyha másik egyetemen van már alapszakon olyan szakirány, ami jobban kapcsolódik ahhoz a területhez ami engem érdekel, akkor lehet hogy azzal jobban járok.

2022. ápr. 6. 12:32
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

#9: Először is: külföldön egyetlen magyar egyetemet sem ismernek vagy tartanak sokra. Ez egy tipikus melldöngetős tévhit, amelyet egyes magyar egyetemek szeretnek hirdetni magukról. Ha külföldre akarsz menni, ebből a szempontból teljesen mindegy, melyik magyar egyetemről mész. Fogalmuk sincs és nem is érdekli ez a külföldi munkáltatókat vagy a posztgraduális képzések felvételi bizottságait. Én az ELTE-ről mentem posztgraduális képzésre Londonba, s ott azt sem tudták, hogy az ELTE-t eszik-e vagy isszák. Ez a kőkemény helyzet, bármennyire is fáj.


A specializáció pedig, ahol van, ott is talán csak a kreditek 15-20%-át érinti, s van, ahol még annyit sem. Ennek az az oka, hogy az egyes alapképzésekre központilag meg van szabva tól-ig határokkal a MAB akkreditációs bizottsága által, hogy hány kredittel kell lefedni az egyes részterületeket. Ez nagyon kevés mozgásteret hagy a specializációkra. Egy másik probléma a specializációkkal, hogy csak megfelelő számú jelentkező esetén indulnak, s ha túl sok a jelentkező egy specializációra, akkor a jelentkezők egy részét valószínűleg átirányítják egy másik specializációra. Ha ugyanis mondjuk egy laborban 15 hallgatónak van hely, és 17-en jelentkeznek, akkor azért a két többlethallgatóért nem fognak egy másik laboratóriumi órát is meghirdetni. De ha egy specializációra mondjuk csak hárman jelentkeznek, akkor azt jó eséllyel egyáltalán nem indítják el. S ha lecsúszol ilyesmi miatt egy specializációról, akkor már csak nagy nehézségekkel mehetsz át emiatt egy másik egyetemre, mivel a tantervek különböznek és a teljesített kreditek elfogadása nem garantált.


Egyébként ha nem az ELTE mellett döntesz, akkor Szegedet javaslom, mert az hasonló színvonalat jelent.

2022. ápr. 6. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!